Gravidute prin FIV (26)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Micky, multumesc cs m-ai trecut pe listuta, dar te rog, mai vreau un bebe alaturi, ca 2 erau inimioarele mele la eco...
Madutz, da, am fost pe acolo cu "acte in regula" vreo 2 ani.

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Carmen bebe Victor este o mandrete de baiat! Abia astept sa se faca vara sa ne vedem si noi in parc cu bebeii! Am ras cu lacrimi de strugurelel tau
Ce sa zic... si noi am fugit de Giulesti abia dupa al 3-lea fiv si ne-a fost greu sa revenim. La inceputul sarcinii insa, m-am gandit ca am sarcina gemelara, ca riscul de nastere prematura e destul de mare si am ales Giulestiul pt ca are sectie buna de terapie intensiva pt bebelusi. Cam asta a fost motivul.
Naspa si asistentele de la Fiv. Si noi am patit o data ceva asemanator. La al 3-lea fiv au avut mediile compromise (am aflat dupa..). In ziua punctiei toti barbatii, indiferent de cum arata spermograma, au fost pusi sa dea a doua proba. Sotul meu a fost oripilat de aceeasi camaruta (in general noi veneam cu proba de acasa). Apoi, asistenta statea cu borcanasul nostru in mana si striga un cu totul alt nume. Mi se face pielea gaina cand imi aduc aminte. A jurat sotul meu atunci ca nu mai calcam in Giulesti dar ne-am razgandit pt binele bebelinelor...

Noi avem azi 19 zile si au inceput colicii Fetele mele cuminti nu plang, stau cu ochisorii pe pereti si se stramba cand au crize Am inceput sa le dau Infacol de la masa precedenta. Sper sa le calmeze ca mi se rupe sufletul. Incerd diseara sa pun poze.

toate fetele dragi cu burtici si bebei!

Andrada mami de Mara si Teodora (06.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Andrada, sa iti traiasca cele doua comori, sa fie sanatoase si sa te faca fericita! Cu ce medic ai nascut la Giulesti?

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Ana_p m-am conformat si am mai pus un bebe alaturi.
Am sa citesc din urma sa vad ce modificari sa mai fac.
carmendu si Andrada foarte frumos ati povestit. Chiar este bine de stiut.
Este careva care naste la Euroclinic?
Va pup pe toate.


Micky 14+ + (asa spune dr.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikisimona spune:

javascript:bold();AUREL CRIS am fost ieri la moasa si mi-a zis ca pana la 12+ zile nu-mi provoaca nasterea asa ca daca nu vrea bebelu sa vina mai trebuie sa rezist o sapt. nu mai am rabdare.javascript:insertsmilie('')pana acum ma tinea sotul ca pe un glob de cristal acum ma scoate zilnic la plimbari...poate,poate...ANDRADA e tragic ce povestesti tu...dar te felicit si gandestete ca acum esti o persoana fericita pe deplin.CARMENDU SUPER BEBIT,FELICITARI.javascript:insertsmilie('')javascript:insertsmilie('') SI TOATE BURTICILEjavascript:insertsmilie('')javascript:insertsmilie('')

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Andrada, de unde ai luat Infacolul si cat. Vreau si eu sa iau.

Mirela 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

AndradaP. am plans si m-am bucurat pentru tine iubita! Sa-ti traiasca minunile Mara si Teodora si sa creasca mari si frumoase ca mami'
Carmendu felicitari mamico, sa-ti triasca minunea de baietel!
Mirela_1 felicitari pentru cele 35 de saptamani, la cat mai multe iubita!
Moniland, Ana.P felicitari si aici!
Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikisimona

javascript:bold();AUREL CRIS am fost ieri la moasa si mi-a zis ca pana la 12+ zile nu-mi provoaca nasterea asa ca daca nu vrea bebelu sa vina mai trebuie sa rezist o sapt. nu mai am rabdare.javascript:insertsmilie('')pana acum ma tinea sotul ca pe un glob de cristal acum ma scoate zilnic la plimbari...poate,poate...ANDRADA e tragic ce povestesti tu...dar te felicit si gandestete ca acum esti o persoana fericita pe deplin.CARMENDU SUPER BEBIT,FELICITARI.javascript:insertsmilie('')javascript:insertsmilie('') SI TOATE BURTICILEjavascript:insertsmilie('')javascript:insertsmilie('')

Aici au zis ca 10 zile trebuie sa treaca peste termen nu mai mult,asa ca la 10 zile punct mi-au provocat-o.De plimbat m-am tot plimbat si eu pe ultima suta de metri sus si jos pe scari in casa,mi-am luat mingie,...degeaba

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca


Primul 18.11.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Carmen,Andrada ce frumos ati povestit ,parca m-am vazut pe mine acum 10luni,mai ales partea cu Giulestiul,ma duceam cu 15min mai devreme la alaptat ca sa imi hranesc sufletelul le baga cu seringa glucoza si cand ajungeam la ei erau deja "satui"asa ca m-am invatat minte si mergeam pana sa faca ele asta,plus ca am gasit bubulina cu o seringa langa ochi daca facea o miscare ii putea intra in ochi,cand le-am intrebat au zis ca e pt hranit si asa se tine mai frate imi venea sa le bat dar am tacut tot pt binele micutei norocul nostru ca vineri am nascut iar luni eram deja acasa.

Moni ma bucur din suflet pt tine ca ai ajuns la "alte griji" ca sa citez o discutie de prin toamna trecuta 2007,sa ai o sarcina usoara si la temen su bebelusi sanatosi.Eu nu am mers la dentist toata sarcina cica nu e bine mai ales in primul semestru,cel mai bine iti intrebi dr.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Madalina, multumesc . Ma mut oficial aici dupa ce-mi vad puiutl/puiutii la eco.

Mergi la inceput