Gravidute prin FIV (26)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

MANUMANU feicitarii pt comorile tale,sa fie sanatoase si sa iti aduca numai bucurii
ANDRADAsa sti ca ma gandeam la tine,zic acum e ocupata mamica nu ne mai da vesti.In primul rand mai facut sa plang dupa cum ai povestit,a fost greu dar ai fetitele tale scumpe langa tine,o sa uiti incet incet totul.Marcata vei ramane sigur,ai sa vezi ca nu iti vine sa crezi ca nu te mai duci la dr.,uneori ma trezesc si nu stiu daca e adevarat ca am scapat.Ce ai povestit despre asistentele acelea de la copilasi este dezgustator,aici nu s-ar inatmpla niciodata asa ceva,cel putin eu nu am vazut asta.Daca esti la primul copil stai cu o zi in plus sa te ajute,sa iti explice cum sa alaptezi,cum sa ti bebelusul.Am o ura imensa fata de persoanele acelea insensibile,pt toate asistentele care le vedeam ca se uita a tine ca la un nimic si tu nu mai poti.Din nefericire am ramas cu chestia asta,eram o persoana sensibila acum am devenit super sensibila,cred ca toate am devenit.Oricum bine ca sunteti acasa,ma bucur mult pt voi
CARMENdraga mea ai fost tare haioasa cu strugurelul,ma bucur ca totul sa terminat cu bine,dureros dar bebe Victor este minunat
NIKISIMONAscumpa mea,parca ma vad pe mine,eu am nascut la 40 de sapt si 10 zile.De la 19 sapt am tremurat ca nu merg pana la capat si am ajuns cu depasireIti doresc nastere cat mai usoara si sa vina bebe cat mai curand
Mamicilor va invitam la subiectul Mamici prin FIV
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123427&whichpage=17

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca


Primul 18.11.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Asa am trimis un raspuns ca sa nu o patesc iarasi,am scris si cand i-am dat nu la luat si sa sters
JULIAnastere cat mai usoara iti doresc.
LIANA 30vroiam sa iti zic ca si eu servi stat in pat la greu,simteam ca o iau razna,noroc ca au venit sarbatorile si a mai ramas sotul acasa sa mai vb cu cineva.
MARUSnastere usoara si refacere cat mai rapida
MIRELUSce mai faci?
Pup toate burticile

Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca


Primul 18.11.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

andrada- felicitari inca o data, mamico! sa fie fetitele tale sanatoase si voioase.
am citit povetea ta. ce sa zic? eu am fugit ca de draqu de giulesti. nu am vrut nici sa fac fiv-ul acolo. mi se pare atat de dezumanizant.
am o pietena care s-a dus cu sotul acolo sa faca o inseminare. l-au bagat pe nefericit intr-o incapere obscura si jegoasa sa doneze sperma de ii era frica bietului om sa puna mana pe nimic pe acolo. si trebuia sa fie mediu steril!
apoi cand i-a dus recipientul cu sperma asistentei, asta a urlat la sotie pe coridoarele alea "doamna, sotul d-voastra a pierdut sperma?"
"poftim?!?!?" , ce puii mei, credea ca a inghitit-o!

oricum, e bien ca acum sunteti acasa, ca sunteti bine si ca ai laptic. multa sanatate.

multumesc fetelor pentru aprecieri. bebe victor e cuminte (deocamdata ) si sper sa ramana asa. mananca si doarme.


carmen lui Victor 15 noiembrie 2007
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Carmenfelicitari pentru bebe Victor! Ce poveste frumoasa si ce curajoasa ai fost ! Refacere rapida - dupa zambetul din poze cred ca deja nu te mai doare nimic ! Si bebe Victor e o minunatie !

Madi 35+ Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Andrada felicitari! Emotionanta tare povestirea ! Sa-ti traiasca comorile, sa fie sanatoase si norocoase si tie refacere rapida!

Ce a mai crescut gradinita noastra ! Ce frumooos!

Madi 35+ Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Manumanu si tu, mamico! Felicitari pentru cele doua minunatii, sa fiti sanatosi si fericiti!

Ce frumoase vesti!

Madi 35+ Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Cris, azi fac bine. Dar vreau sa merg la o eco s-o vad pe bebelina ca parca n-o simt asa miscacioasa. Ma tem sa nu-i fi facut rau cu toate durerile mele. Ha, ha, poate patesc si eu ca tine, fug de lup si poate dupa aia lupul nu mai vrea sa vina.

Mirela 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Si nu in ultimul rand bun venit noilor - Moniland si Ana_p (Ana, eu cred ca te stiu de la tutunici?!)

Sa aveti sarcini usoare si bebelusi sanatosi !

N-am mai intrat o saptamana - deh. ne-a apucat cuibareala si speram pana duminca sa avem gata camarutza Papadiei noastre dragi - iar acum sunt de-a dreptul coplesita de cate vesti bune am citit !

Pumnii stransi pentru urmatoarele mamicutze !

Madi 35+ Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Aurel Cris, multumesc, dar nu ma speria cu 10 zile depasire. Eu nu cred ca mai rezist psihic asteptarii, vreau sa nasc saptamana viitoare, in plus a inceput sa ma doara si spatele, nu mai pot. Eh, ma vait si eu dar sigur ca stau si astept cuminte.
Mirela, si la noi va fi cel mai frumos Craciun din ultimii 8 ani cu bebe sub brad.

Julia 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Carmendu & Andrada - am plans la povestile voastre. Mai ales la cea a Andradei - nu stiu de ce nu ma mir de nesimtenia celor din Giulesti. Eu daca ma voi putea misca si ma enervez la maxim cred ca ma duc pana jos la Marinescu sa fac scandal monstru. Cum sa alaptezi un copil contra timp? Dupa cati bani am cotizat in spitalul ala de 2 parale? Si dupa atata chin sa-mi mai trebuiasca alt stres.

Cami 25+ Luca
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput