Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (113)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mi_a spune:

Nu ma pot opri din plans! Chiar inainte sa citesc despre cazul Baby P am citit despre o alta situatie, desigur nu asa de grava, dar suficient cat sa ma umple de revolta : http://www.guraialomitei.com
articolul "Era si timpul! Educatoarele incep sa fie reclamate de mamicile curajoase" Mihai doarme si sper sa imi revin pana se trezeste el. Sunt poate mai sensibila zilele astea fiindca el e racit de 2 zile si e prima data cand ma confrunt cu febra, muci, tuse si nesomn la greu.
Revin mai pe seara, sper ca nu v-am suparat prea mult.

Mihai si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

of doamne. povestile de genu' asta imi confirma de fiecare data ca exista necuratul pe pamant printre noi.nu mai exista nici un dubiu din punctul meu de vedere.doamne fereste!!!!

oaana, cel mai probabil o fi vreun nodul ramas de la lapte. eu zic sa nu-ti faci griji, dar de dus la doctor te sfatuiesc sa te duci. dupa ce incep serviciul ma duc sa-mi fac si mamografie si PAP.

cafera, nu mai pune la suflet. asa sunt unii oameni , foarte banuitori si interpreteaza totul. soacra mea e mama interpretarilor pe dos a realitatii. daca vezi ca nu se poate continua relatia, asta e!

mada, nu m-ai intristat ,......mai mult decat sunt. ai dreptate, lumea asta e ciudata, din ce in ce mai ciudata. am devenit atat de rai, se intampla atatea grozavii.......cateodata parca ma simt vinovata ca am nascut un copil si ca o sa "ii dau drumul" intr-o lume atat de rea!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Mada, multumesc mult. Mai scrie de Emily, mi-e dor de ea.
Cafera, te inteleg ca esti trista si plangi, dar numai timpul iti va arata daca mai merita sau nu aceasta relatie. Din pacate se intampla si cu persoane pe care le credeam foarte apropiate.



Carla, s.10 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

dupa ce ca si asa sunt plina de draci mai citesc si de nenorocitzii aia.Nu as putea sa scriu ce cuvinte imi trec prin cap.Sper sa moara in chinuri groaznice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

mi-a, fii barbata! e doar o raceala, trece! ser mult in nas, fa-i sirop de ridiche neagra pt tuse, sau da-i STODAL ca e homeopat, ceai cu miere si lamaie. poti incerca si siropul de ceapa si nuci. eu cu astea l-am pus pe picioare....

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Aveam ceva de scris de ieri: eu inca nu pricep ce naiba treaba au altii cu alaptatul copilului meu, vad ca asta se intampla si altora. Nu zic ca au auzit multi ca OMS recomanda alaptatul pana la 2 ani, dar macar sa ma lase in pace sa fac ce vreau cu copilul meu. Adica in loc sa ma arat mandra ca inca ii ofer copilului meu cel mai nutritiv lapte, trebuie sa plec capul si sa ma feresc, ca se uita altii la mine ca la o ciudata. Si acum, insarcinata fiind, cate nu-mi aud urechile!
Mama denaturata ce sunt, alaptez fata care a ajuns la varsta facultatii, in timp ce am altul in burta, imbolnavesc copilul, ii dau lapte stricat, o sa raman fara dinti etc.
Cel putin mi-au iesit analizele perfecte, absolut toate valorile sunt in mijlocul intervalului de normalitate, am "dovada" ca sunt ok si daca alaptez si daca nu iau vitamine .

Carla, s.10 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

madabaout ..depinde unde mananci.Ei in principiu mananca destul de mult.Dar mananc si foarte multe verdeturturi,fructe de mare si peste..asa ca, continutul caloric nu este atat de mare..Problema e la paste care au sosul imbietor si....alea ingrasha rau

cafera zi mercic ca ti-a zis numai atat...eu asa m-am saturat de oameni deashtia...Dar poate or fi fost mai vulnerabili si ei..ai sa vezi pe parcurs cum vor evolua lucrurile



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

cand aud despre asemenea cazuri ma gandesc cata nedreptate e in lume ... unii se chinuie ani de zile sa aiba un copil, fac sacrificii enorme, iar altii au copii sanatosi si frumosi si ii omoara


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Uff fetelor, tocmai vroiam sa scriu ca mai bine nu mai zicem nimic de BabyP. Desi nu cred ca solutia e ignore credeti-ma ca dupa ce am citit mi-a parut rau. Si dupa cateva zile tot rau imi e de fiecare data cand ma gandesc la bietul baietel si ma bufneste plansul. Ma uit la Matei si nu pot sa realizez cum niste oamenii pot face rau unui copilas de varsta lui. sper sincer sa cada multe capete in anglia pentru ca tragedia asta putea fi evitata.

fianna cu printisorul Matei


Despre Minunea mea mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

offf,offf si mai,mai...eu cand ma refer la oameni de genul astora mi se pare ca apelativul "om" este prea mult,oricum eu sunt increzatoare ca Dumnezeu le acorda "rasplata".eu nu mai citesc nika,stiu ca am vazut la stiri cazul baietelului maltratat de asitenta mternala si o gramada de detalii pe subiect ca n-am avut liniste cateva zile.

carla,nu mai pune la suflet,oameni nebuni si neinformatit sunt la tot pasul,iar babismele sunt in top.eu trebuie sa le arunc o privire si e de ajuns.hai sa-ti povestesc,fii-miu a simtit nevoia sa se tavaleasca prin carff si l-am lasat,evident,dar aveam o mimica de nimeni nu a indraznit sa ridice ochii si sa se uite la mine,cu compatimire,ceea ce urasc...si care-i baiul ca spun ceva?!e treaba ta si deciza voastra daca vrei s-o alaptezi cat mai mult,bravo tie.

Mergi la inceput