Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Neata,
Tocmai ce am dat sa pape Anei Maria, Andreea si ea pe aici pe la joaca, sa apuc si eu sa scriu ceva..
brazuca, nu cred ca e o problema cu dintii...nu e norma, la varsta de, sa ai obligatoriu x dinti si masele. Dr ce zice? Cred ca nimic dubios...
cafera, imi pare rau ca te consumi....e neplacut ce ai patit cu oamenii aceia, mai ales daca erati prieteni apropiati... din pacate, in ziua de azi, cand stresul atinge cote maxime, usor ranesti pe cineva, ca iti mai versi amarul...
NU stiu ce sa zic, daca au mai fost incidente de felul asta, sau daca e prima oara, cum sa procedezi... las-o un pic mai moale tu, si vezi in timp ce se mai intampla
Estecri, deci prolactina era, am intuit eu ceva... stiu ca se rezolva cu tratament, dar trebuie sa consulti un ginecolog sa-ti spuna ce sa faci. NU e ceva grav, e vreo dereglare ceva ramasa dupa nastere.
Bafta, du-te la medic si se rezolva zic eu...
RMN pt ce trebuie sa faci? zona genitala, ovare etc?

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

Rmn pentru hipofiza ca am inteles ca ea este raspunzatoare pentru prolactina. Probabil doctorita endocrinolog vrea sa stie toate detaliile. La RMN se vede tot chiar si adenom hipofizar. . De aceea va intrebam daca din valoare mea la prolactina de 2 ori marita iti poti da seama daca e adenom sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Buna tuturor.
Cafera
Timi ,am vazut ca esti colega de odisee cu o prietena de a mea,Andreeeea.

Eu sunt in jos de tot.Ma doare un san,nu stiu de ce ,ca nu e umflat,m-a luat cam la o saptamana dupa intarcat.Maine merg la medic,dar deja am cele mmai sumbre imagini.Ma doare la interior cand apas cu mana....


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Citat:
citat din mesajul lui estecri

Rmn pentru hipofiza ca am inteles ca ea este raspunzatoare pentru prolactina. Probabil doctorita endocrinolog vrea sa stie toate detaliile. La RMN se vede tot chiar si adenom hipofizar. . De aceea va intrebam daca din valoare mea la prolactina de 2 ori marita iti poti da seama daca e adenom sau nu?

Sorina mihnea ionut 13 iulie 2007






Trebuie sa faci RMN-ul. La Parhon dr. Diana Paun e foarte draguta. Din pacate nu mai nr de tel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

cafera , atunci cand oamenii sufera sunt foarte vulnerabili, imi amintesc ca si tu erai destul de sensibila atunci cand erau fetele bolnavioare, si poate din acest motiv au interpretat in felul asta...sau poate chiar au cautat un motiv de intrerupere a comunicarii... oricum, tu stii cel mai bine ce vei face in continuare si ce e mai bine pentru tine si ai tai!!! ca sa nu mai fii suparata!!!


greierash mamica de Andrei Robert(05.07.2007)

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Hello!
Alerg de 3 zile sa citesc tot ce ati scris, am fost plecata 4 zile in Italia cu servicuil si am pierdut sirul! Cat am fot plecata cred ca m_am ingrasat vreo 2 kile....chiat vroiam sa o inbtreb pe Mamii daca in general se mananca mult acolo sau m_au indopat pe mine...la fiecare masa aveau 2 aperitive, 2 feluri sanatoase si 2 deserturi!!! Si ma intosc aici si dau de retetele voastre ...cu tot cu pozee
Felicitari gravidutelor Andreeea, Carla si Dana (Dana nu mai stiu daca am apucat sa te felicit!) Sa aveti o sarcina usoara si un bebe minunat la fel ca strumful cel mare!
Un brat de flori si de felicitari Monicai Ii urez tot binele din lume Anei-Maria, sa fie fericita, sanatoasa, frumoasa, norocoasa! Mi s-a facut asa un dor de un bb mic care sta sa il pupacesti...
Luna profita de Lis cea lipicioaa ca eu tare as mai smotoci-o pe Emily daca m_ar lasa! Are foarte mare personalitate si ne iubim numai cand vrea ea! De obicei cand o las la nounou nu stie cum sa alerge mai repede si nu ma pupa..azi cand cealalta fetita m_a pupat de la revedere, a binevoit sa vina si ea ! Nu stiu daca v-am spus ca fetica care e cu Emily la nounou e cu un an mai mare si nu are mama, mamica ei a murit la nastere....si de cate ori o las pe Emily imi spune "Au revoir, maman!" si mie mi se strange inima de fiecare data!!! Ufff ce viata aiurea!
Off sper ca nu v_m intristat sunt mai ciudata azi...am citit si despre cazul Baby P si parca nu mai inteleg nimic despre oameni si lumea asta...

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

spuneti-mi si mie cazul Baby P, am incercat sa traduc din limba engleza ...dar cum engleza mea este varza nu inteleg mare lucru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Sper sa nu fie nimic grav, Oana.
Si eu intentionez sa merg sa imi fac un control ginecologic complet, dar tot aman din diverse motive.


Citat:
citat din mesajul lui oaana
Eu sunt in jos de tot.Ma doare un san,nu stiu de ce ,ca nu e umflat,m-a luat cam la o saptamana dupa intarcat.Maine merg la medic,dar deja am cele mmai sumbre imagini.Ma doare la interior cand apas cu mana....


Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Buna dimineata mai la pranz.

Caferuta nu fii suparata, a fost o neintelegere si sunt convinsa ca in timp isi vor da ei seama.

Fetelor sa nu intelegeti ca Lis vorbeste, zice doar da, nu, tickle (gadilat in engleza) si tata, in rest pe limba ei. Ah si miam-miam cand mancam.

Mada ma bucur sa te mai citesc, la fel si pe Valen mi=e dor si de Jadi care nu mai scrie deloc de Dodo si Vlad. Si de Mamii de Anya si Arina.

Pe scurt cazul bebe P (nu cititi daca sunteti foarte sensibile, cum spuneam eu plang):

Un baietel de 17 sapt a fost omorat in chinuri groaznice de concubinul mamei si chiriasul lor cu participarea mamei binenteles. Ce e mai grav e ca au fost sub supravegherea serviciilor sociale luni de zile, a facut ancheta si politia care a recomandat inlaturarea lui din familie insa s-a pierdut in sistem si nu l-au luat. Tot grav e faptul ca cu cateva zile inainte sa moara mama l-a dus la pediatru pentru un control de rutina si pediatra nu a observat ca ii lipseau patru unghii, avea 8 coaste rupte si mai rau...spatele rupt. Tot socant e faptul ca mama ii dadea cu ciocolata la gura unde avea vanatai sa le acopere ca sa nu fie vazute de asistenta sociala. In noaptea in care a murit l-au lovit asa de tare ca i-au spart un dinte si copilul l-a inghitit. Cam asta ar fi in mare. Sunt multe de spus, dureros e ca sistemul de aici desi pare pus la punct a lasat sa se intample asta. mai mult aici

Va pup



Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Citat:
citat din mesajul lui estecri

spuneti-mi si mie cazul Baby P, am incercat sa traduc din limba engleza ...dar cum engleza mea este varza nu inteleg mare lucru!

Sorina mihnea ionut 13 iulie 2007


Micutul P era un baietel cu ochii mari si zulufi blonzi. A fost lovit, ranit si abuzat de la vreo 2 luni. A murit in urma abuzurilor prietenului mamaei lui la 18 luni.
Cel mai grav este ca a fost vizitat de assistente, medici , protectia copilului, se stia ca este abuzat dar nu s-a facut nimic.


stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput