Colectia de toamna-iarna 2005 (219)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Catutza, da e izolatata de copii, am dus-o la mama.asta ma intrebam si eu cum d enu m-au sunat...dar faza e ca asa s-a sculat dupa somnicul de pranz. Asta pe la 16 si oricum ora la care a pescuit-o mama era de 17.

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello la gashca!

eu sunt suparata, nici n-au trecut 2 saptamani de la operatie si vlad e iar racit. macar e raceala usoara, fara febra, dar are musi si tuseste frate ca un magarus! sper sa nu fie ceva mai grav, de la plamani sau vreo alergie ca ma-mpusc.

vad ca iar sunt multi copilasi bolnaviori in colectie, imi pare rau. uf, m-am saturat de vremea asta friguroasa, imi amintesc ce-mi mai placeau iernile in copilarie si adolescenta, acum, prin prisma virozelor lui vlad, pur si simplu le urasc!

cuscra, sa faci bine sa-i treaca sarei conjunctivita si sa ne vedem sambata, ca vlad deja repeta aseara: sambata e iar ziua lui vlad. vine sarah, in fine a mai enumerat si alti 2 copii care vor veni, canta multi ani traiasca si apoi aplauda! era f mandru! a zis chiar ca o s-o pupe pe sarah!

pupici si multa sanatate colectiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fee spune:

'neata !

Catutza

Noki , pupam ochisorii bufnitei sa ii treaca repede, ce tratament are?

Lui Daniel ii fac aerosoli ( de la mine putere ) ca are o tuse pe care o plimba de vreo doua saptamani ( am fost la doctor si cica e iritatie a traheei ).Maine toata grupa se duce la plaja , adica vreo 27 de copii sa sdune scoici , sincer ii compatimesc pe profii( sper sa nu se apuce de plouat , oricum si asa ii duc )

Discutie cu Daniel azi dimineata :
Daniel ce vrei sa mananci la pranz?
D: Vreau la restaurant cu B si G ( doi amici de-ai nostri care au vreo 50 de ani )
asa ca tasu s-a conformat si i-a sunat pe respectivii sa manacam impreuna
i-am zis copilului sa ii spuna ca vrea un citroen pt mami sa vedem daca tasu asculta

pupici , plec la imbracat plod ( care bate la baterie langa mine , muzician se face )

pupici si sanatate multa tuturor



Monica et Daniel (04.11.2005)



ÉPICTÈTE
« N'essaie pas que ce qui arrive arrive comme tu veux, mais veux ce qui arrive comme il arrive, et tu couleras des jours heureux. »
<VIII p.1114>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

biancanoi locuim in Cart. Manastur,peste drum de Union,Sorana merge anul asta la gradi de stat "Raza de Soare" de pe str.Izlazului,la program de 4 ore..ma gandesc de la anul sa o dau la 8 ore ...

Tania,in Cluj exista o sectie de neurologie pediatrica...daca vrei sa vii vb pe mess(iti scriu adresa mea pe PM) si stabilim ce si cum .

Cristina,mersi Sorana isi doreste PC karaoke -tip broscuta dar parca nu as da peste 200 lei cat sunt modelul respectiv.

fee,al vostru de care este???ai o poza???

noki,sanatate multa Sarei.

Feli,chiar zilele astea ne mobilizam cu fetele de pe forum de la mamici de cluj,sa facem o donatie pt Sosonica,chiar am scris ca tb sa multumim Domnului ca nu suntem niciuna in asemenea situatie...cea mai grea lovitura e sa-ti vezi copilul bolnav ,neputincios...
ma gandeam ca acum de sarbatori sa donez ceva banuti pt copii bolnnaviori. e trist.

anda??ce faci au iesit analizele???cum sunt??

azi dupa program merg la shoping cu fetele

uitai sa va multumesc de mesajele de insanatosire la adresa mandrei


SOSO (20 dec 2005)
POZE SORANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Fee ce bine ca ne scrii! Auzi, daca merge faza cu Citroenul, poate o punem de o intalnire ca sa invete si Amalia tehnica lui Daniel....mai stii, poate merge si la noi! Doar ca eu vreau un Mini Cooper
Aici miercurea e scoala doar dimineata, pana la 11:30.
Bafta la plimbarea la mare, sper sa nu fie vant. Aici au facut o iesire acum 2 sapt in padure, si au chemat si parinti sa vina sa acompanieze, au fost 4 copii la 1 adult. A burnitat si a fost ceata ca abia au putut sa faca o poza de grup, parca erau intr-o sedinta woodoo

Feli, da cum altfel sa ii zic la iaurtul bulgar? Stiu e la fel cu iaurtul grec, dar altfel cum?

Tania da-i incolo pe prietenii medici si tu fa cum iti dicteaza inima de mama. Lasa ca stiu cum se cred dumnezi medicii nostri... cred ca au cursuri speciale de asa ceva ....
Bafta multa sa gasesti raspunsuri si solutii si ma gandesc la voi!

Sanatate colectiei!

Ah, sa va intreb, vreau sa imi schimb pozele de la semnatura si nu mai gasesc optiunea in profilul personal. Poate aveti voi idee!

Avem cateva poze noi, facute chiar de ziua ei, adica luni: http://entertainment.webshots.com/album/568754771ZzFbQU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

BB_ALINUS, exact asta ma intrebam si eu, la editeaza profil nu mai apare nimic de semnatura, cred ca e in reconstructie si de aceea nu reusim!
SOANSO, noi locuim chiar la capat de Manastur, langa Colina...deci suntem vecini de cartier...
NOKI,sanatate maxima Sarei! la fel si iubitului, Vlad de Xandra!
sanatate tuturor!
CATUTZA, eu am clasa a doua, un pic mai usor decat clasa intai...
Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

bianca..deci suntem vecine!poate ne organizam sa ne intalnim.

am cumparat pt Sorana o pijamaluta cu dalmatieni..nu o mai da jos de pe ia

iam ramas "datoare" lui Cata cu reteta mea de cremsnit-foile le cumpar din comert iau marca boromir
crema: 120 gr. amidon ; 3 oua;1 cana zahar,1 litru lapte,3 vanilii.
preparare:700 ml lapte se pune la fiert ,cand fierbe se adauga ,galbenusurile amestecate cu jumatate din cantitatea de zahar,amidonul,zaharul vanilat si 300 ml lapte rece),se amesteca crema pana devine (ca o budinca).in crema calda se adauga albusurile batute spuma tare in care se adauga zahar(1/2 cana).se toarna intre foi asa calda!

SOSO (20 dec 2005)
POZE SORANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fee spune:

Buna seara,

Gata ne-am adunat de prin plimbari ...

Xandra sanatatea lui Vlad !

Soanso , modelul este vtech genius malice .

Alina , m-ai lovit exact in durearea mea cu mini cooper , numai ca eu abia acum dau de permis si am sa mostenesc o masina mica ca sa imi fac mana (asra evident daca il iau)

pupici si o noapte calma tuturor fara febra,fara nas curgator si gat iritat




Monica et Daniel (04.11.2005)



ÉPICTÈTE
« N'essaie pas que ce qui arrive arrive comme tu veux, mais veux ce qui arrive comme il arrive, et tu couleras des jours heureux. »
<VIII p.1114>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:


Eu daca tot snt in concediu, ma distrez cu cadourile primite de fii-mea, azi am fost pasionata de colorat. Am desenat o plansa intreaga
Ilinca e la fel, tot nu vrea afara, of, daca mergem la plimbare, cica o dor picioarele dupa 100 m.
De azi am inceput sa-i bag laptele UHT, cred ca suntem ultimii integral pe lapte praf.

Ela ooo, lume noua-veche, bine ai mai trecut e la noi!
Noki a cata oara e cand face bufnita conjunctivita? Oare nu e sensibila la ceva? Multa sanatate atat bufnitei cat si ginericului!

Fee au, dar cine a avut ideea de a-i luat toba? Noi ne ferim de instrumente muzicale, ca oricum avem nervii prastie

BB-alinus pai tocmai asta e problema - ce e iaurtul bulgar? E diferit, sau cum, de ce ii ziceti asa, ca pe aici nu am auzit de el. Avem simplu, cu fructe, cu cereale... De aceasta denumire chiar ca am auzit doar in occident.

Soanso wow, ce bine suna, am retinut si eu reteta, ca e una din prajiturile mele preferate

PS: sorry de literele lipsa, a batut ilinca in tastatura, de fapt nci mouse-ul nu se simte prea bine, cine o mai la-o la calculator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Catutza, m-am dezumflat, multumesc de intrebare Dar m-am simtit tare epuizata dupa operatia asta, parca m-am „tarat” toata saptamana, si acum simt ca ma incearca o raceala. Ce bine ca weekend-ul e-aproape!

Fee, si eu ma bucur cand scrii mai multe. Bafta cu permisul!

Alina, ce dulce e missa ta!!

Noki, sanatate Saralinei!

Eu incerc sa rezerv astazi locul pentru petrecerea Riannei, e vorba de un atelier de pictura unde copiii primesc farfurioare pe care sa deseneze tot felul, si produsul final e „opera de arta” ce-o iau acasa.


Mergi la inceput