Colectia de toamna-iarna 2005 (219)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fee spune:

hello,
;
Iata ca am aparut din nou , nu am avut internet de doua saptamani asa ca am tot recuperat de aseara cu cititul ( deh dependenta asta)

In primul rand un calduros La Multi ani pentru copilasii care au implinit 3 ani !

Noi nu am facut party ci doar o cina cu socrii mei , rude pe aproape nu avem iar majoritatea prietenilor fie nu au copii fie sunt prea mari .Oricum Daniel a fost incantat de tort si de lumanari , le-am aprins de vreo 3 ori .

Cristina , nasol pentru sotul tau dar bine ca este optimist .Tu cum mai stai cu tiroida?
Madutza , bine ca ati gasit cauza si cu mult calm o sa ajungeti sa relativizezi.Sanatate lui Orlando !
Tania ; multa putere si perseverenta in lupta cu sistemul sanitar din Ro , si nu uita in fiecare zi sa zambesti ca ai doi copilasi superbi !
Ripley , Ana mai este pasionata de puzzle ? Al meu nu are rabdare cu asa ceva ...
Noki, ce te invidiez eu am doua maini stangi , pana si mr face mai bine ca mine niste linii drepte
Alina la voi numai o data pe luna este inchisa scola miercurea? La noi au liber in fiecare miercuri si maine este greva ...asa ca sper sa avem noroc sa fie frumos sa colindam putin prin parc cu bici

La noi cel mai mare succes au cartile , le ia si le citeste adica bordeaza pe langa imagini , e super funny rezultatul si mai nou ne canta ( are un repertoriu de vreo 6 cantece pe care le canta non stop de am zis ca imi cumapr casti )

Sonso , la noi laptopul a avut mare succes ( il are de la mos de anul trecut ) in plus e educativ Daniel stie tot alfabetul , recunoaste toare literele mari si mici si acum stie sa scrie D si A .

Felicia parca tu intrebai de LeapFrog , el il are de anul trecut si abia acum il foloseste ; e interesant si interactiv ( carti aici nu sunt prea multe , sunt vre 6 si costa vreo 20€ fiecare )

Anda , sper ca nu te doare prea tare , ce ai facut cu gradinita lui Nic?

Ioana sanatate Mariei !
gata ca am scris un roman, va pup



Monica et Daniel (04.11.2005)



ÉPICTÈTE
« N'essaie pas que ce qui arrive arrive comme tu veux, mais veux ce qui arrive comme il arrive, et tu couleras des jours heureux. »
<VIII p.1114>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Multumesc de incurajari si de ofertele de ajutor!

Feli, care analize sa le duc, ca singura analiza facuta a fost eeg-ul, eu asteptasem si un examen neurologic ca la carte dar..nope!

Ioana, cand povestesti de Maria cu lipsa de rabdare si botul pus in fata strainilor, parca-l vad pe Stefan al meu. Desi el cam oscileaza intre bot total si dansuri pe strada. Cel mai nashpa este cand imita ce vorbesc/striga oamenii pe strada, de imi vine sa intru in pamant de rusine! In ton cu Stefan al tau ex-mucios, acum e mucioasa Anna mea . A vazut-o dr. azi, cica guturai. No, tratament.

Catutza, mai intai incerc in tara. Mentionez: inca nu l-a vazut niciun neurolog si imi doresc unul cu experienta pe neurologie infantila. Abia apoi ma voi gandi sa ies peste granita. N-am nicio retinere, dimpotriva!

Fee, Sorana, Cami, multumesc!

FELI, iaca si io cu homeopatia! Am fost pt probleme de-ale mele la un homeopat apreciat pe aici, care a avut 27 de ani practica privata in Germania. Merge pe Hannemann, daca-ti spune ceva. Dupa o anamneza de 2 ore, am primit trei "graunte" cu actiune pe termen lung (8-9 sapt). Aici vine baiul meu cel mare: dependenta de cafea!!! . M-a sfatuit sa beau Inka. Am baut poshirca vreo saptamana, eram ca beata zilnic, la ore am uitat sa leg proiectorul la laptop si m-am chinuit vreo 10 minute sa proiectez . Studentii deja stiu ca am luat-o razna, pentru ca nu-mi beau cafeaua. Azi am fost ca un alcoolic in sevraj, nu am mai putut si...mi-am fiert o CANA MARE DE CAFEA! Nu spun cu ce sete am baut-o! Acum, care o fi rezultatul? Mai au vreun efect grauntele ingerate? Stii mai multe sa-mi spui? te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Tania mie azi mi s-a facut doar fisa, nu am primit inca tratamentul. Insa homeopata mea nu impartaseste toate ideile vehiculate pana acum - de exemplu, ea nu ar fi observat ca menta sa reduca efectul homeopatelor. Asa ca o cafea dimineata nu cred ca are mare efect. Eu ma mai duc pe 3 decembrie, atunci voi discuta mai multe. Chiar sunt curioasa daca poate sa-mi dea ceva ptr tensiune mica, ca mie imi face rau cafeaua, imi accentueaza gastrita.

Fee wow, ce memorie! da, intrebam de Leapfrog, acum cateva saptamani, dar am zs sa mai stau, macar cateva luni. Multumesc de raspuns
Catutza mai stau si saptamana viitoare acasa. Pe Ilinca vreau s-o dau la gradinita, deoarece e prea obositoare mai ales ptr soacra, care e sub tratament acum. Dar nici nu am inceput cautarile, nu stiu ce astept. Oare la stat o mai primeste prin ian-febr, adica la mijlocul anului? Din cate am vazut si tu cauti un loc ptr Bia. Bafta!

Fetelor, de petrecerea Ilincai mi-am dat seama iarasi cat de norocoasa sunt. Am aflat de la o mamica din parc, ca unul dintre copilasi - un baietel pe care il stiu de cand era bebelus, e prieten de-al Ilincai - a fost diagnosticat cu malformatie cardiaca. ceva, o aorta e ingustata, nu stia nici acea tipa prea bine (nu era mamica copilasului bolnav). De atunci sunt sub soc, nu-mi vine sa cred ca acei oameni minunati care sunt parintii copilului (deosebite persoane!) trec prin asa ceva, of de ce tocmai ei?

Hai, noapte buna, va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

buna dimineata,

in primul rand LA MULTI ANI!!!!! PT TOTI PITICII CARE AU FACUT 3 ANISORI,mamici sa va bucurati de ei si sa fie sanatosi!!!

din pacate nu am mai avut timp sa intru pe forum,si imi lipsiti f mult,o mai intreb pe joy de voi,cei drept destul de rar pt ca ca si cu ea ma vad rar,offf timpul asta care parca e din ce in ce mai scurt........acum sunt in craiova si de asta am reusit sa scriu cateva cuvinte

daria este bine,inca nu vb f bine,pt ca ne grabim tare si atunci vb in indonezo-chinezo -japoneza,si avem un nou hoby-cumparaturile,zi de zi vrea in cora.

cam atat ca treb sa plec la valcea,si apoi sa ajung si acasa la puii mei pe care nu i-am mai vbazut de luni,cam asta e viata noastra si eu si sotul pe drumuri,in uoltimele doua luni,unul vine altul pleaca,nu va spun ca in 2 saptamani ma reusit sa ne vedem sambata intr-un hotel in craiova,eu venind din c-ta,el in craiova,,,,.........deh,ca amantii prin hoteluri



va pup si va doresc numai bine,
sper ca nu m-ati uitat ,vad ca nu mai sunt in lista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

fee, despre ce m-ai intrebat, voi lua pastile forever. O data la 3 luni repet TSH si in fct de rez. pastrez sau schimb doza.
soanso, ti-am scris si pe mess, la noi laptopul nu are succes, il foloseste doar pt a canta la pian/flaut. Asta e modelul nostru.
Homeopatele: si soacra si cumnata au tinut tratament (cred ca inca mai tin, dar merg la control din ce in ce mai rar), era interzisa menta, cafeaua si cateva pastile. Pana si pasta de dinti pe care o foloseau era fara menta.
Puzzle, inainte de camin nu avea rabdare. De cand face la camin vrea si acasa. Aveti aici cateva filmulete.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui catutza

Mada , merci de raspuns nu am ajuns la graditita ta....inca mai caut mai aproape de mine!

Camy , ma bucur ca e mai bine Daria Cand ajungi la baby expo vineri? Si noi tot vineri mergem, dar dimineata.

Felicia , cat mai stai in concediu? Pe Ilinca cand o dai la gradinita, ai gasit ceva?



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala


Cata, cred ca in jur de ora 10 ajung eu. Mai "vorbim" pe seara si poate ne vedem in fuga macar!

Tania, sanatate maxima Annei!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

'neata,

Ela ce bine ca ai mai intrat!

mimi
N-ai trecut de DPN?

Tania bafta la neurolog!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la noi!

Io-s amarata ca bufnita mi-a facut conjunctivita. Ieri cand a mers mama dupa ea la gradi, a gasit-o cu ochiul rosu-rosu si umflat ca naiba, plangand de durere de ochi, cu lacrimi rosiatice. Va dati seama cam ce incantare pe mine cand m-a sunat mama panicata toata. am mers la urgenta la Spitalul Oftalmologic si avem un mminunat diagnostic. Peste noapte, s-a mai dezmflat, dar s-a raspandit si la ochiul drept, ca asa e frumos sa fim...stereo.

Sunt cam in urma cu cititul, mi-am aruncat ochii doar pe diagonala.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

neatza

Tania , nu stiu niciun doctor bun in Bucuresti ca sa te ajut dar sper din tot sufletul sa gasiti un doctor bun ca sa rezolve problema voastra

Camy , abia astept sa te vad maine, macar cateva minute si vorbim mai pe seara!

Felicia , eu nu am cautat gradinita langa casa, am cautat gradinita pe langa viitorul servici si ce am gasit pana acum o pot lasa doar pana la pranz Multa sanatate la baietelul din parc, e cumplit sa afli asemenea vesti, mai ales la copii asa de mici

Ela , ce bine ca ai mai scris pe forum! pe Daria falcoasa si frumoasa si poate ne scrii mai des...

Fee , ce mesaj lung de la tine, asa-mi place

Meems , mai esti umflata la fata?




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Noki , multa sanatate Sarei! Dar de ce nu au sunat de la gradi sa va duceti mai devreme la fata ?!?
Acum ce faci, o tii acasa?



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput