Colectia de toamna-iarna 2005 (219)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

la jocuri de vremea asta, cam la fel si noi, dar azi Serban a descoperit "scot carti din biblioteca si citesc" . Luase ceva carte de istorie de-a sotului, eu zic : "Serban, intelegi ce scrie ? E grea cartea?" El : " e grea, uite ce muschi am facut!"
SOANSO , sanatate Soranei! La ce gradi merge, in ce cartier stati?

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Salutare! Slabuta miscarea azi

Hai sa va pun un filmulet sa va inveselesc:
http://www.youtube.com/watch?v=jU_aw3SCUV8

Eu am fost azi si la homeopat, incep sa fac si eu tratament ptr micile mele probleme de care nu scap de ani de zile.

Vad ca azi au mai aparut si vesti bune, Madau sesizez ca in cazul tau situatia e mult mai buna, nu numai in planul sanatatii.

Ioana mai tine-o. mai, ca mai are timp de teatru, daca nu e complet refacuta e periculos sa se intoarca in colectivitate.

Tania medicii de la noi sunt f.buni dar lipsiti de orice diplomatie. Dar undeva cuiva de la o clinica din strainatate nu-i poti trimite analizele ca sa mai afli o parere?

Alinus la ce presedinte "carismatic" are Fr, cum sa nu-l retina copiii? Dar asa se zice la voi, iaurt bulgar?


Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Noki , a-ti terminat de facut cadoul? eu abia astept sa vad cum a iesit

Bianca , tu ce clasa ai? Tare Serban muculosul

CristinaN , mie i-mi place subiectul asa cu , multumim

Alina , am salvat si eu reteta ta, acum sper sa-mi fac si curaj sa o incerc

Anca , multa sanatate Soranei!

Mada , te-am mai intrebat dar nu cred ca ai vazut : la ce gradinita e Miruna?



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Maria mea nu a avansat de puzzle-ul de 4 piese. Nici nu are rabdare, frate.
O mai tin acasa, azi nu a dormit dupa masa si ca sa nu ma cert cu ea, i-am scos afara pe-amandoi. Vad eu urmarile la noapte si maine.

Madutza, asa cum ti-au scris fetele, bine ca ati gasit cauza. V-am mai povestit eu de amicii nostri cu fetita de 2 ani dignosticata cu diabet, insulina de 3 ori pe zi. Le-a fost extrem de greu si lor, dar au trebuit sa se adapteze. Multa putere si voua!

Mandy, nu te mai deprima de una singura, mai scrie pe-aici ce te framanta.
Tania, e valabil si pt tine. Nu cred ca se supara nimeni, ba dimpotriva ne bucuram sa putem ajuta cu un gand bun, macar.

alinush, missa m-a dat si pe mine pe spate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

anda, ce faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

perle de la Bia:


* fac dush cu "ciuciuriile" mele (adica cu jucariile ei)
* mananc "enshel" cu "curulitza" mea (mananc sandwich cu furculitza mea )

Ioana , nici Bia mea nu face puzzle , nu are rabdare sau cum spunea ea " nu am chef"

Ina , nu mai ne spui nimic? ce fac copii tai frumosi? si sper ca macar ne citesti

Tania , de ce nu incerci tu in Ungaria? ca sunteti mai aproape de granita .Am auzit ca in Ungaria sunt clinici mai bune. si sper sa se rezolve si problemele voastre!

Roxana , ce faceti voi, cum sunt copii? Alexia mei merge la gradi sau o tii acasa?





Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Cata scuze...uitasem sa-ti raspund...la gradi nr.216 e Miru

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_dumy spune:

tot 2 in 1

Cu intarziere urez si eu

LA MULTI ANI, ALBERT!

LA MULTI ANI, IRIS!

LA MULTI ANI, AMALIA!

LA MULTI ANI, VLADUT!

sa cresteti mari si frumosi, sa fiti sanatosi si norocosi.

Multa sanatate piticilor bolnaviori.

Mimi bb2 & Daria (4 nov 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Seara buna!

Tania, ma bucur ca ai intrat pe DC sa ne mai spui despre voi si ca esti hotarata sa continui investigatiile si sa obtii mai multe opinii! Doamne ajuta!

Catutza, super dulce Bia! Cred ca tu m-ai intrebat, si am uitat sa-ti raspund - Daria e bine, tot mai tuseste cate putin, are mucisori si e in continuare fornaita. Continuam tratamentul si speram sa scapam de antibiotic.
Referitor la interviu, inca nu m-au chemat la "runda a doua".
Oricum o sa ajung la Baby expo vineri cred, asa ca vad iarasi Bucurestiul!

Feli, super tare filmuletul, desi il stiam, tot m-a amuzat!

Alina, interesanta reteta ta de "bule"! Am salvat-o si cred ca o voi incerca in curand!

Soso, sanatate multa si Soranei!
Ioana, sanatate Mariei! Sa dea Domnu sa scapati fara complicatii!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Mada , merci de raspuns nu am ajuns la graditita ta....inca mai caut mai aproape de mine!

Camy , ma bucur ca e mai bine Daria Cand ajungi la baby expo vineri? Si noi tot vineri mergem, dar dimineata.

Felicia , cat mai stai in concediu? Pe Ilinca cand o dai la gradinita, ai gasit ceva?



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput