Pepenasi de iulie-august 2008 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Alina,nu te supara,Anka ti-a expus doar realitatea de la noi.Am vazut si eu in Germania copii de 3-4 ani cu pampers,in carucioare,imbracati f sumar,chiar daca era mai racoare.Au alte mentalitati,f diferite de ceea ce e aici.Iar legat de pampers,eu cu Theo am scapat la 1 an jumate,din mai mukte motive(eram acasa,era vara,cald si putea sa se ude in voie,si cerea ea!!!).Bine,am si pus-o pe olita de cand a inceput sa stea in fundulet (6-7 luni) pt ca avea program fix de kk,iar printre primele cuvinte ale ei au fost kk si "lola"Si mi-a prins bine.La 2 ani a mers la cresa,si mi-a pus cond sa o primeasca(sa faca la oala si sa ceara)si in final ele ii puneau pampers la somnul de dupa amiaza ,preventiv cica.
Pe bune,nu te supara.
Tecky,noi fol cam 4-5 pe zi,noaptea nu se trezeste deloc,deci nu il schimb de seara de la 8,30-9 pana dim la 8-9.

ANdreea mami de Theona (27.08.2002) si Casian (18.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

ankalaura de unde ai luat marsupiul/portbebe-ul Erikai?

buburuza mea

de Daria 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Kamy - de pe net (bebelusul tau), livrat la usa, pret 78 de lei, am dat 85 cu tot cu spaga - e Babideal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

ankalaura mercy ca eu am dat cautare pe google si am gasit niste preturi

buburuza mea

de Daria 14.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

uitati-va pe B1!


Rontzy,mamica lui David-Andrei 25.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Alina, si , nu te supara ca noi nu am zis nika cu rautate . Doar am vrut sa intelegi ca sunt niste motive pentru care anumite lucruri se intampla aici, altfel. Asta nu inseamna ca noi ne laudam cu asta, din contra... Eu a trebuit sa-l duc pe Matei la gradi la 2 ani si 9 luni si nu aveam voie cu pampers , asa ca, da, a trebuit sa "o rezolv" pana atunci. Iar la capitolul sport, tara asta sta rauuuu. Acum am noroc ca s-a deschis un bazin la 20 minute de mers pe jos de noi, si il duc acolo, iar el abia asteapta, ca e ahtiat dupa apa , si pana acum numa vara in vacantza pupa inot. Insa ceea ce spui tu cu exageratul, recunosc ca exista, am auzit si io cupii de clasa I care merg la n-spe activitati. Noi mai mergeam anul trecut la un curs de teatru (nu aveam inot, si era tot ceva gen invatzam jucandu-ne) si acum am renuntzat, tocmai pentru ca era cam mult...

pup you,

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Povestea nasterii Ilincutzei
poze
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Rontzy, ce e pe b1?

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Povestea nasterii Ilincutzei
poze
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

maitreyi frumoase pozele cu fetita ta.
Rontzy eu o schimb pe Raluca de vreo 5 ori pe zi de pampers si noaptea se trezeste o singura data sa manance si nu o mai schimb de teama sa nu-i fuga somnul.
Kamelya marsupiu ca al Ankalaurei au in Cora si costa 90 Ron.

Tecky - mamica fericita de ANA-RALUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Cu activitatile - din clasa I e mai complicat, ca sunt asa multe lectii... Si e normal sa nu ii incarci. Dar la gradi...
Pe de alta parte, alta complicatie cu clasa I e ca la 12 copilul termina scoala, si ce faci cu el? Nu mai sunt vremurile sa ii pui cheia de gat...
Cand Eliza era la program lung la gradi, nu o duceam la alte activitati, dar facea balet tot aici unde face si acum, ii ducea gradinita (plateam suplimentar, of cors
Acuma o iau la 12, la pranz nu mai doarme... am nevoie sa o ocup cu fel si fel de chestii...
Acuma vrea sa patineze ... I-am zis ca o duc la patinaj dupa ce invata sa inoate foarte bine.

Si am facut in seara asta un www.meilleurduchef.com/cgi/mdc/l/fr/recettes/chili_con_carne_ill.html" target="_blank">CHILI CON CARNE dupa recomandarea lui Vicky de s-a lins pe degete familia mea. Super bun si ieftin si rapid (rapid pen' ca am luat fasole conservata direct si nu a trebuit sa o tin 12 ore in apa si sa o mai fierb una...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Didi, uita-te aici, la ultimul mesaj:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=126668&whichpage=27

Mergi la inceput