Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

LA MULTI ANI, MISS!!!!!!!!! fruntea sus, lasa supararile si tristetile deoparte si uita-te in jur, la baietii tai care te iubesc. si apoi uita-te si pe forum putin, la fetele care te iubesc (adica noi ). si acum mai zi daca ai motiv sa fii trista

andreea, nu merge sa faci branza din lapte HA. am incercat si eu, a incercat si ylari, nu merge (medicul nu a incercat, doar a zis sa facem, cred ca habar n-are ca nu iese). eu fac din lapte UHT (dorna sau sapte munti) asa: la 250 ml lapte adaug 2 pastile de calciu lactic (ori intregi, ori pisate, tot aia e) si pun la fiert. dupa vreo 10 min la foc mic e gata branza...

vianne, super faza cu "tataliga". laura, nici al meu nu prea mananca, tot din cauza ca n-are carne. i-am spus ca ar putea avea daca intra moliile in ea, dar n-a prins gluma ...

revin cu rugamintea de a-mi spune si mie site-ul cu tricotaje de care vorbeati voi (ca-s insistenta, nu ma supar daca nu-mi cititi postarile din prima, va bat la cap si tot mi le cititi pana la urma )

si acum ma duc la seinfeld. pe la pranz vrem sa iesim. poate reusesc sa-mi scot si vecina, MsBB, ca n-am mai vazut-o de vineri

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria

http://b1.lilypie.com/9161p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Iulia, o sa-ti vina si pachetul de la Babystuff, stai linistita. Ca din 4 noiembrie pina acum sunt doar 2 saptamani, iar livrarea dupa cate imi amintesc este mentionata acolo de trei saptamani. Perioada asta a anului este foarte aglomerata, sunt convinsa ca magazinele livreaza mai greu. Nu ramai fara lucrusoare. Mie mi-au venit toate comenzile de pina acum la timp si fara probleme. Acum tot ma uit pe Mothercare, sa mai ba o comanda cat mai sunt reduceri.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

n-are ce sa pateasca de la laptele de vaca facut branzica pt ca e fiert..se fierbe in clocot.
uite cum faci: la 100ml de lapte o pastila de calciu. dai laptele in fiert, arunci pastila acolo, iei de pe foc, mesteci pana se topeste pastila. apoi pui iara deasupra focului -eu nu mai pun ibricul pe aragaz, tin deaspura flacarii ca sa nu se arda pe fund - si mesteci pana se separa branzica si ramane o apa verzuie. in functie de cat de tare vrei sa faci branzica, tii pe foc. daca vrei ai moale, o iei inainte sa se faca apa aia verde. sper ca ai inteles aberatiile mele. spor

Mami de Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii




Intrebare de blonda!Si dupa o strecor???

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Andreiutza, sigur mami ca o strecori.
Eu cumparasem o strecuratoare noua si o foloseam doar pentru asta. Cand pui pastilutele de calciu se separa branzica de zer. O pui in strecuratoare si o lasi nitel pina se scurge bine. Dintr-o cana de lapte mie imi ieseau cam 2 linguri de branza dulce, cat foloseam o data la o masa. Nu faceam mai multa, preferam sa fie proaspata de fiecare data.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

La multi ani puiuti, Maria Eliana (Mihaser) si Ana Maria (Acina- daca o mai intra pe la noi)

La multi ani Miss-Felicia! Sa ai parte de o zi frumoasa cu mult soare in suflet!
Lasa tristetea, o sa treaca si momentele mai dificile o sa vina altele - glumesc, intelegi tu ... bucura-te cat mai mult de puiutul tau frumos si de cei dragi tie!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Feli La multi ani! Sa nu carecumva sa fii trista azi, nu ai voie, nu ai de ce. Dumnezeu ti-a dat daruri minunate, un sot iubitor si un copil minunat. Si chiar daca te oboseste Daviducele in perioada asta, puseu or no puseu... va trece, ti-o spune o mamica ce a zis ca nu va mai vedea luminita si uite ca se poate. O imbratisare laaarga si sa aud ca ai petrecut tare si te-ai dezmatzat total, da??

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

La multi ani bebe Eliana!!

Fetelor, noi azi serbam 11 ani de cand suntem impreuna, adica de la primul an de facultate, parca si azi imi aduc aminte intalnirea aia cu nasuri reci Sper sa ne serbam frumos, eu o sa pregatesc papa bun, el sper sa nu vina foarte tarziu acasa si bibiloi sa fie cumintel.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Lorich, aniversare frumoasa si o seara minunata!

Cleo, am inteles eu gresit, am crezut ca acum e la P.

iarna e mai rau cu alaptatul prin parcuri, asa e, insa ne putem vedea undeva inauntru, prefer la cineva acasa ... nu e fum, zgomot, cum e de obicei pe la locurile de joaca.

Inais, deci plecai la mare pe frigul asta?
duminica e frumos de condus - e mult mai liber, cel putin eu asa am observat

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

La multi ani, Miss, sa ai parte de tot ce iti doresti, sa te bucuri alaturi de familie de aceste clipe minunate!
La multe lunite si bebeilor nascuti intr-o zi de 19!

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Neata,
Am uitat sa va zic ca doctorul mi-a recomandata daca ii dau carnita sa o fierb separate de legume, sa nu-I dau supa in care a fiert carnea. Voi asa faceti ? Eu am fiert-o intotdeauna cu legumele, pentru a da gust.

Laura – pana la 1 an sa nu-I dau, ca baloneaza si se digera greu. Eu in schimb ii dau cartof de la 4 luni…Nu pot respect ace zice doctorul intocmai. Am tot citit carti, ,articole si am decis sa fac cum cred eu ca-I mai bine pentru bebe.
Andree27 – mie doctorul mi-a zis sa fac branza din lapte de vaca cu calciu lactic
Lorich – la multi ani inainte.. Si noi ne cunoastem de 9 ani.



Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput