Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

neatza!!!




LA MULTI ANI MISS!!! sa ai parte de tot ce-i mai bun si frumos pe lume. Multa sanatate si fericire alaturi de familia ta!!!



Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

am vrut ca primul mesaj sa fie pt sarbatorita noastra draga, mamica de racusor neastamparat!!! ceea ce este o premiera, ca stiam de copii rac ca-s tare cumintei si lenesi. draga mea, da, am timp sa citesc, ca eu daca fac o plimbare de 10 ore prin oras, tot atat doarme fata mea. aerul si carutul au un efect relaxant pt ea. asa ma amuza, ca i sa vad doar ochii si falcile si putin suzeta din carut si mai deschide ochii sa inspecteze, nu se poate misca ca e imbracata gros, se uita stanga-dreapta. apoi adoarme iara...deci, da, am timp sa citesc si asta ma scoate din minti. as fi vrut sa stea si ea treaza s-o scot din carut, sa-i arat..etc. eu inca nu i-am intors carutul. sta tot culcata acolo, ca daca il intorc, nu-i pot pune aparatoarea de picior si e aiurea ca bate tot vantul la ea in fatzuca. nu-i d-ala care sa se ridice si cand e cu fata la tine p-asta n-am mai stiut-o cand am ales carutul.

ca mi-am amintit. cum preparati dovleacul? e d-ala alb la exterior si portocaliu inauntru?? il coaceti si amestecati cu zahar si blenduiti? sau dati ca atare pulpa???

mai fetelor, mie inca nu mi-au ajuns produsele de pe babystuff. si le-am comandat in 4 nov



Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Miss, LA MULTI ANI!!!, un buchet de , si sa ne traiesti, si de aici incolo sa fie viatsa mai frumoasa, mai senina, si plina de bucurii mici& mari si la orice pas! Si sa te bucure baietii tai


iulia, pt copii dovleacul se coace simplu. Fara zahar. se scoate miezul si se blend-uieste, eventual cu un pic de lapte... nu stiu cu ce ca sa fie mai lichid.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

La Multi Ani,MISS!!!Iti doresc din tot sufletul numai bucurii,sanatate si tot ce e mai bun,alaturi de David si Bogdan!!!

La multe lunite si celor nascuti in data de 19!!!!



Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Si acum neata,
SI am o mare buba.Cele care alimentati bebeii cu lapte praf HA branzica cum o faceti,cu lapte praf sau cu lapte normal de la alimentare????Si indiferent cum o faceti va rog spuneti-mi si mie ca acuma dimineata vreau sa-ti dau branzica!!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Draga mea Felicia, iti urez sa ai parte de cea mai frumoasa aniversare a ta de pana acum. Sa primesti multi pupici dulci de la baietii tai si sa te simti mai rasfatata ca niciodata. Sa fii sanatoasa si vesela pentru totdeauna de acum incolo Te imbratisez cu drag si iti urez La multi ani fericiti!!!

Daca se grabea mama nitel, eram in aceeasi zi, in acelasi an. Iti spun eu, 41 e cea mai frumoasa varsta Parol, iti spun eu!

Cunosc si eu un neamtz, care sta tot in Hanau si care are tot astazi ziua de nastere


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andree27

Si acum neata,
SI am o mare buba.Cele care alimentati bebeii cu lapte praf HA branzica cum o faceti,cu lapte praf sau cu lapte normal de la alimentare????Si indiferent cum o faceti va rog spuneti-mi si mie ca acuma dimineata vreau sa-ti dau branzica!!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!




din cate stiu eu, ylari a incercat sa faca branzica din lapte ha si n-a mers. chiar daca ii dai lapte ha, fa-i branzica din lapte proaspat de vacuta. am vazut ca unele fete fac din lapte uht. eu fac din lapte direct de la tsatsa vacii nu ma conving aia cu reclama aia ... daca ai nevoie de reteta, sa-mi zici

Mami de Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

Citat:
citat din mesajul lui Andree27

Si acum neata,
SI am o mare buba.Cele care alimentati bebeii cu lapte praf HA branzica cum o faceti,cu lapte praf sau cu lapte normal de la alimentare????Si indiferent cum o faceti va rog spuneti-mi si mie ca acuma dimineata vreau sa-ti dau branzica!!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!




din cate stiu eu, ylari a incercat sa faca branzica din lapte ha si n-a mers. chiar daca ii dai lapte ha, fa-i branzica din lapte proaspat de vacuta. am vazut ca unele fete fac din lapte uht. eu fac din lapte direct de la tsatsa vacii nu ma conving aia cu reclama aia ... daca ai nevoie de reteta, sa-mi zici

Mami de Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii




Merci multu Iulia,asa stiam si eu ca Ylari a incercat cu lapte Ha!Daca poti o sa te rog sa-mi dai reteta,ca eu habar nu am!Mi-e putin frica sa ii dau ,dar ma risc,pt ca Eric cum face dermatita aia atopica,si de asta intrebam de ha,oricum el nici pe ala nu il papa!cum sa vad!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

n-are ce sa pateasca de la laptele de vaca facut branzica pt ca e fiert..se fierbe in clocot.
uite cum faci: la 100ml de lapte o pastila de calciu. dai laptele in fiert, arunci pastila acolo, iei de pe foc, mesteci pana se topeste pastila. apoi pui iara deasupra focului -eu nu mai pun ibricul pe aragaz, tin deaspura flacarii ca sa nu se arda pe fund - si mesteci pana se separa branzica si ramane o apa verzuie. in functie de cat de tare vrei sa faci branzica, tii pe foc. daca vrei ai moale, o iei inainte sa se faca apa aia verde. sper ca ai inteles aberatiile mele. spor

Mami de Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Iulia merci!!!!Ma duc sa fac !!Sper sa ii placa si sa nu pateasca nimic!Sa-mi tii pumnii ca eu nu am laptele de la tatica vaciii,eventual de la tatica mamii!Pupice si merci mult!!!!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput