PRIETENE FARA TITLU (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Eu m-am suparat pe Diana ca nu voia sa invete poezia,adica o zicea dupa mine in timp ce se lasa pe spate pe jos cu caluz cu tot si o zicea mai mult impleticit si incet de tot prostindu-se ,evident.Asa ca am venit la PC,iar ea a tot trancanit p-aci si acum mi-a venit cu o foaie de hartie unde desenase doi de A!!!! Probabil sa ma linguseasca!
Aoleuuu a trimis-o taica-su cu prajitura mea Padurea neagra si ce credeti??? S-a instalat la masuta ei si s-a pus sa mi-o manance .Acum a venit cu o lingurita,cica "UITE MAMA ITI DAU SI TIE.E BUNA?" Era doar frisca in lingurita A baut doua bibe mici cu lapte,ca a tot cerut si pe urma a bagat in ea doi castraveciori acri,ca a venit dupa mine la bucatarie.Acum mai tortul cu frisca si ciocolata ii lipsea.S-a pus sa cante si multi ani traiasa acum.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Daniela- ai mei nu se joaca f. mul timpreuna inca- din 2 motive- unul ca Alex are un motor in fund, cum zice si Geta cred ca face zilnic 2km pe putin si 2 ca Emma a invatzta singura sa se joace cand nu scriem litere si cifre sau nu o initiez eu in ceva-face pe profa,canta de ma doare capul,etc si cand il vede pe A ca face prostii il cearta sau ii mai da si peste minutza-incet dar uneori da, de obicei e protectoare insa, desi asta micu' se cam catara si mai nou stie si scarile sa le coboare singur-tinindu-se de laterala-ca noi avem bara-cu alte cuvinte il inteleg de ce baga atata in el si nu se pune, tot pe la 12,1 kg era acum vreo 2 sapt-dar e clar mai scund ca Emma ca poarta haine de 18-24 luni.
Deci eu cat de cat am descurc cu ei.Tu ce mai gatesti insa?Sau mamaia face?

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hai ca pana la urma mi-a aratat Diana ceva ce seamana a coregrafie : http://www.dropshots.com/DIA4#date/2008-11-17/20:14:30


MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

La mine cu gatitul chiar ca este o problema ca suntem mofturosi si asa i-am invatat si pe copii deci avem 2 feluri de mancare de facut in fiecare zi! Te intereseaza ce feluri de mancare mai bagam noi?? pai...piure cu ficatei sau cu vitel inabusit sau cu ostropior, pilaf cu pui, orez cu pipotele, legume(porumb, morcovi, brocoli) cu pui, paste cu pui, mazare cu pui, lasagna, clatite, check.. si bineinteles ciorbite si supite diverse. Si multe altele ca nu-mi amintesc sa insir acum.
Denisa inteleg eu ca A are un motor in kur dar nu se baga peste Emma? O lasa in pace? Ioana oricat de cuminte ar sta si si-ar vedea de treaba ei, cu jucariile sau cu alta activitate Rares este calare peste ea, n-o slabeste o clipa.
Moni, lasa fata in pace!!! Trebuie sa inveti tu poaezia si sa o reciti tu catre ea, nu sa o pui pe ea sa memoreze, asta vine fara sa-si dea seama daca tu tot reciti poezia in joaca.

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Pupicei

Am citit tot ce ati scris, dar nu sunt in dispozitie de vorba azi. Sunt morocanoasa ca nu imi ies jaluzelele

Merg sa vad ce pot sa mai schimb din model, sa iasa oaresce.

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA tot asa o ti cu gatitul? Am lasat-o in pace cu poezia,cred ca m-a simtit ca nu mi-o place sau avem aceleasi gusturi .Uite acum tzopaie pe melodiile din cutiuta muzicala si desi-s mai lungi ii face placere sa le invete,tot repeta fara sa o puna nimeni versuri din ele.Imi tot cere mai ales Iepuras coconas,In padurea cu alune,Alunelu alunelu,Racul si broasca,Una este luna... Si azi a vazut niste elefanti la desene animate si mi-a cerut melodia cu elefantii,o aveam pe yotube in spaniola dar n-o mai gasesc ... ea o tine bine minte ca i-a placut.
Poezia ei am invatat-o deja si o sa mai i-o zic eu cand imi amintesc,deja o cam stie partial,dar clar nu o pasioneaza decat daca ii bag intonatii mai deosebite si fac pe mutre
DEEA bafta cu jaluzelele alea,hai ca-ti ies ele pana la urma

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana s-a apucat si sa cante ceva cu NINGE NINGE CATE-UN PIC si SE DA PE DELDELUS iar cand am intrebat-o cum mai e in continuare,a zis ca nu stie,ca doamna o stie
Am dat un google rapid si am gasit asta:
Ninge, ninge, ninge-ncetisor
cade, cade cate-un fulgusor.
Hai copii la derdelus
Sa ne dam in sanius.
I-am citit-o si zice ca da, asta e.Dar a prelucrat-o ea cu cuvintele ei,cum va ziceam ca face de obicei

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

ca sa nu uit.. trebuie sa va zic voua.

Tot scotocindu-mi creierii cum sa fac jaluzelele, imi tot trec prin minte niste amintiri, rpte si scurte, ca niste flashuri. Si ute asa mi-am amintit ca eu am facut in clasa a 8-a o prezentare de moda cu de papusi. In timpul liber mergeam la cercul de teatru de la Palatul Copiilor, si acasa faceam papusi din materiale. Maiiii .. dar cum se poate sa fii uitat asa ceva ??? Mi-am amintit de parada papusilor, dar uitasem complet ca eu le faceam Erau papusi in forme ovoidale, croite si cusute si umplute cu vatelina. Aveau par din lana, si ochii, nasul, gura, cusute. Aveau si o imitatie de imbracaminte, care era de fapt si corpul papusii. Erau ca un fel de plus din zilele noastre, doar ca erau stilizata la forma, si moale la structura. Si facusem asa multe, vre-o 20, una diferita de alta, incat doamna de la teatru m-a pus sa scriu o poveste (discurs mai mult) in care sa includ papusile. Si am facut o prezentare de papusi, satirica, in care fiecare papusa era prezentata comic. Imi amintesc ca in sala se radea copios, eu eram la microfin si ma maimutaream in toate felurile. Era o satira si despre prezentatoarele fandosite. Imi amintesc ca ma prosteam, faceam bascalie, vorbeam pe tonalitati ciudate. Papusile erau purtate de alti copii, si prezentate ca la o prezentare de moda. Hahahhaha... Maaaaiiii ... cum am putut eu sa uit asa ceva ????? Si nu imi mai amintesc cum erau papusile. Imi amintesc un pic din forma fetei, ca le faceam ochisorii cu margele, si gurita, dar forma lor nu mi-o mai amintesc Si unde au disparut ???le-o fi dat maica-mea la tara sa stearga pe jos cu ele Mai, dar cum sa nu imi amintesc eu de papusile alea? Ce mi-am amintit pana acum , ce am povestit mai sus, am impresia ca le-am scos de pe fundul putului cu amintiri. Greu, greu mi-am amintit de ele Am imbatraniiiiit

blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DEEA vai ce fain Deci de mica de ocupai de creatie! Si ce idee super.Am putea si noi sa confectionam tot felul de aiureli si cred ca s-ar distra fetele cu ele mai mult decat cu toate papusile ce le au.Cel putin a mea are o tona de plusuri primite,stau inghestiute in sertare majoritatea ...
Dar chiar,cum ai putut uita asa ceva? Eu imi amintesc toate serbarile,de la gradi si scoala,costumatiile ... Ce fain aveam odata niste dansuri cu umbrelute din alea mici de copii,parca o vad si acum,umbreluta mea era alba cu trandafiri mici si roz
Diana e in pat deja,merg sa ii citesc povestile.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Moni, abia ai primit poezia de serbare si deja te-ai pus pe treaba ? Mai e pana la Craciun. Invat-o tu pe Diana sa zica alta poezie in loc de asta, la serbare. Hahaha. Ar fi fain de vazut fatza educatoarei


blog

Mergi la inceput