PRIETENE FARA TITLU (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Azi m-am dezlantuit singura p-aci
Voiam sa va mai zic de racelile culese de la gradinita, ca ieri s-a intalnit mami cu educatoarea cea mai in varsta la biserica si-au vorbit de fetita ce s-a retras ca se imbolnavise rau.Educatoarea a zis ca nu era pregatita de gradinita ca era prea mica si sensibila.Adica avea si ea sub trei ani ca Diana,dar a zis ca a remarcat ca Diana e mai rezistenta si s-a adaptat rapid printre copiii mai mari.Imi amintesc de vecinul de la 8 ce-i mai mare ca Diana cu o luna, ca saracul la cresa tot din pneumonii in bronsite a tinut-o.Acum nu mai e chiar asa rau,adica e tot mucos si tusitor,dar maica-sa tot baga in el preventiv pe antibiotice I-am tot zis sa nu ii mai dea pentru orice,dar e inca stresata rau,ca si in spital au ajuns de cateva ori.
Gata,am aberat destul ma apuc de munca.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
E frumos pe aici, soare cu niste dinti lungi, vant puternic, ce mai, toate conditiile sa scoti un copil pe afara. Eu m-am trezit cu o durere groaznica de gat si cu secretii (sau sa-i zic muci? ), asa ca am luat Strepsils si n-am fumat....decat putin.
Daniela, ceaiul ala poate fi pastrat mai multe zile, dar la rece. Ori il pui in frigider, ori in camara, foarte cald sa nu fie.
Deea?, ce ai facut cu Daria? Ai pus ceva filmulete si nu zici?
Moni, uite ca m-am gandit la ceva pt racelile Dianei, am citit aici despre incomensurabilele calitati ale oului de prepelita..., cred ca ii cumpar. Mai stii de unde sare iepurele? Poate nu mai raceste 5 ani de acum incolo.. Asta ca tot vorbeai tu de sistemul imunitar, care e cam jos din cate imi aduc eu aminte la Diana.
Asa...ce sa mai zic?
S-a sculat la 9 si nu o mai culc pana deseara. Alfel, ma chinui cu ea, e cat se poate de vioaie acum si cu chef de joaca. O pun la 8 in pat deseara si o sa am mai multe ore de liniste si de stat pe net. Si cu sotul, natural .
Ma duc sa ii dau de mancare.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID lasa ca nici io nu stau mai roz ca mi s-a rupt un coltz dintr-o masea,de fapt un rest de masea aflata sub o coronitza.A picat si coronitza ,iar bucata rupta atarna,ca nu a cazut de tot Ma paste deci o extractie presupun,dar numai miercuri ma ia aia,a zis ca pana atunci sa iau niste antibiotic.Deci o sa mananc mai lichid/cremos zilele astea Bine ca nu ma doare.Adica ma doare numai daca trag de ea

Mai, a mea nu ar rezista fara somnul de amiaza,chiar daca se trezeste la 9. A mai avut ea zile,dar seara nu te mai intelegeai cu ea de obosita.Probabil fiindca ea consuma multa energie Asa e ,ee tare frig pe-afara,dar macar in interior are distractie ca azi au teatru de papusi.O scoate mami si iar o duce la ei pana diseara,deci azi iar pot lucra,poate apuc sa ajung la zi.


MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Buna fetele,

Am aparut si eU.
DANIELA, da, poti combina trenuletul Thomas, cu locomotive, sine, vagoane si tot ce vrei. Singura conditie este sa fie fabricate tot de Tomy, nu poti combina, de ex., Thomas de la Tomy cu Thomas de la Lego. In rest, da, poti extinde, cu diverse accesorii, dar, repet, numai de la Tomy. Toate se potrivesc intre ele.
In rest, noi suntem bine, am fost in vizita sambata, dupa cum va spuneam (DEEA, nu, prietenii nostri nu aveau carti, ca nu au copii, adica nu aveau carti pentru copii). Mark a fost un cumintel si un scump, s-a jucat cu toata lumea, a ascultat povesti citite de gazda (pun eu poze mai incolo, sa vedeti), a papat bine si s-a jucat cumintel pe covor. Deci nu am avut probleme, pot sa mai merg in vizite cu el de acum incolo.
Ieri am fost la o expozitie de jucarii si am descoperit o chestie super ca lumea, cam ca plastilina dar care nu murdareste deloc. Este super simpatica, ne-am jucat cu Mark la o masuta si am creat un sarpe. Multicolor, nu conteaza, dar e sarpe. Oricum, e super chestia asta, pentru ca nu se murdaresc deloc copiii si nici nu se lipeste pe pereti de exemplu.
Am ceva de terminat, revin.

Anda si Mark (16.01.2006)
www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza si o cafea de la mine,
Moni- ieri am vrut sa le fac film ca erau haiosi cum Alex se urca pe scaun si E il lua in bratze de acolo,plus ca am fost la un loc d e joaca fain unde o sa ii fac ziua Emmei, dar am constatat ca mi-a luat Dr camera ca s-a dus si si-a luat snowmobile si a venit la 6.45 seara si cu pachet de la ai mei din Ro,adus de la o bunica venita,asa ca abia azi o sa fac filmul, ca Alex a primit o masina de politie faina cu telecomanda.Scuze ca amin, dar asa a fost sa fie,de..
Anda-super fain,cum se numeste materialul ala?
Ingrid,Daniela si Deea-pupici,revin in pauza ca am o groaza de munca!

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am venit si eu acasa,sunt cu Diana ca a adus-o mami aici pana la urma.A adus si biletul cu poezia Dianei pentru serbare,e scurta,dar plina de R-uri Nu stiu de ce dar exact la asta ma gandisem ca precis ii da o poezie d-asta sa iasa LL-ita Si e si cam aiurea,mie nu-mi prea place:
"Cand vine vremea rea,
Cu primii fulgi de nea,
Se scutura din nori
De sfintele sarbatori
Povesti cu ingerasi
Pentru copilasi."
Nici pe Diana nu a atras-o la prima citire,asa ca sper sa vrea sa o invete.Si cica sa ii facem ceva coronita din beteala si ceva ce sa tina in maini,n-a stiut mami sa imi explice cum aratau,dar mai merg eu maine dimineata iar cu Diana si o sa le intreb.Ca n-au zis nimic nici de restul echipamentului.
Eu am venit cu taxi de la lucru ca am avut de mers iar pana la o banca si am zis ca tampesc.Am nimerit un moshulica de sofer ce pusese la radio o emisiune bisericeasca si tot baga la exclamatii si comenta,incercand sa ma bage in vorba asa ca dadeam amabila din cap si zambeam stramb,fras am avut mai ales ca am stat in trafic pe la stopuri cat cuprinde.Deci am avut cca jumatate de ora educativa rau.Noroc ca nu aveau ca subiect apocalipsa Exact de subiectele alea imi ardea mie ,eu comparam designul masinilor din trafic la ora aia si faceam pe calcule

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

I-am luat si niste pantaloni de catifea raiati mai grosi,nu stiu cum se zice - vatuiti? pe dinauntru.Sunt vernil inchis,cam se asorteaza la orice.I-am luat si o pereche de ciorapi cu chilot tot asa grosi si pufosi,pentru rochite.Am vazut si ghete imblanite,dar la alea nu ma risc fara ea.Astea le-am nimerit perfect,de fapt m-am uitat la cm - 92,ca asta ii e inaltimea ...
ANDA chiar cum se numeste chestia aia? Bravo lui Mark,vad ca tot super cuminte a ramas
INGRID Diana ta nu consuma nici oua de gaina si tu vrei sa ii dai de prepelita? Dupa cate stiu, alea se consuma crude
DENISA ce fortzoasa e Emma ca l-a luat in brate pe Alex!!! Spor la treaba! Si la filmat!
DEEA ce-i ala din drop ca nu m-am prins?

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni- sa le poarte sanatoasa- si eu i-am luat ei strampi de rochite si maieuri dar pt 104 cm si mai inalta ca are 103 deja, poarta haine de 4 ani,f. rar i se potrivesc 3x. Si eu as vrea niste cizme faine de fusta si rochite, ca are ghete si cizme pt -20C

Denisa cu Emma Andrea 2,9 ani si Mark Alex 1,3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am uitat sa va zic,mi-a spus mami ca la plecarea acasa Diana s-a dus la doamna Lenuta si i-a zis: "DOAMNA LENUTA VA LOG SA MA LASATI ACASA CA O VENIT BUNI DUPA MINE!" M-am spart de ras,dar cica asa i-a invatat.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Doamne, prefer Infernul, daca este legat la Internet."(Valeriu Butulescu)

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Seara buna fetelor.
Este foarte clar ca trebuie sa proportionez jucariile de baietei cu tona de jucarii pentru fetite. Rares acum piaptana o papusa, cum ei se joaca imitand si exemplul lui major este minunata sora daca ea nu va fi atrasa de masini, robotei, trenulete etc, al meu fiu se va juca numai cu papusele Este mortal, acum incearca sa se incalte cu o pereche de pantofi de papusa:)))). Am incercat sa-l filmez dar m-a vazut si m-a urlat pana i-am dat aparatul[bang
Sunt tare scurte momentele in care se joaca impreuna frumos. In marea majoritate a timpului se cearta pe cate ceva. Si se lasa cu tzipete, pocneli, muscaturi, cazaturi, oricat de aproape si pe faza as fi!!! Sunt prieteni atunci cand se indeamna la rele.
Denisa tu cum te descurci cu ei camd esti singura? Sunt ascultatori si cuminti? Si Ioana este la fel de inalta ca Emma, pe rares doar in somn sa-l masor ca nu sta neam.
Noi suntem pregatiti de iarna asa si asa... Pentru ioana am cizmulitele de anul trecut care nu mai sunt asa frumoase ca sunt din piele intoarsa, rosii, deci va imaginati ca nu mai sunt o nebunie dar prin curte pe la joaca sunt ok. I-am mai luat o pereche de cizmulite maron din piele de la ZARA, sunt bune si p[entru ciorapei si pentru frig, altele nu mai iau anul asta. Hainuta a primit una Beneton de la sora mea din Italia(tot maron este). La capitolul pantaloni stam cam prost ca nu prea gasesc pe gustul meu. Si Rares este echipat din aceleasi surse, numai ca el are muuult mai multe ca i-au mai ramas si de la Ioana

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput