***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (85)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Graviduta

Madi, in poza de pe mes e Ana? Ce scumpa e! Mai spune-ne despre ea!

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu in mijlocul drumului".


Gravi Da, fie-mea e in poza, multumesc frumos!
Ana e bine, vorbeste mult si inteligibil si neinteligibil, raspunde cu "da" la aproape tot ce o intreb, ii place sa ii citesc din niste carticele pentru copii. Mai nou ii place si sa deseneze, adica sa mazgaleasca pe o carte de colorat (bine, ca mult mai mult ii place sa mazgaleasca pe parchet, haine si cuvertura decat pe caiet). Nu are rabdare sa construiasca, dar ii place sa ma puna pe mine sa ii fac "tunul" (adica turnul) si cel mai mult se joaca cu mingea si balonul, caruia ii spune "mamonu".

Mica cred ca am vazut ceva similar pe la Happy Baby.

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns An@ spune:

bau!

Ce frumos e cand intreba lumea de tine ! (Graviduta, Didi ).

Noi suntem bine sanatosi acum...ca am trecut printr-o enteroviroza crunta, toti pe rand. La Ana a fost mai rau ca a avut si febra mare si a slabit raaaau..era ca un pui de gaina...3 zile am hranit-o cu seringa ca sa nu ajungem in spital. Am fost si noi la Medlife, la 6 dimineata, la urgenta...am nimerit o doctorita tanara, dar ff acra (de, era dimineata devreme, nu apucase sa-si puna zambetul de marketing) si semiadormita. Nu i-a facut fisa ,nimic, dar la receptie ne-a intrebat de fisa . Apoi eu am cerut in plus sa-i ia o proba de urina (am eu o obsesie de cand a avut infectie urinara, plus ca la Medicover mereu ii lua si proba de urina, la orice control obisnuit), ne-a trims sa platim analiza d eurina si apoi sa mergem la lab. Acolo alta tuta, ne-a spus ca trebuie sa aducem noi proba gata luata sau sa ne ducem la farmacie sa cumparam noi punga si recipient, dar la farmacie deschide abea la 9 !! Si o intreb pe tuta care e diferenta intre spitalul lor cu preturi de 5 stele si spitalul de stat daca vin eu de acasa cu consumabilele si tot eu iau proba?? Ne-a spus ca asa se procedeaza. Asa ca ne-am dus la receptie sa ne dea banii inapoi pt analiza asta si tipa de la receptie cand a auzit ce ne-a spus aia, i-a aruncat o privire de genul:"stii ca nu se procedeaza asa!". Poate daca n-as fi fost niciodata intr-o clinica particulara as fi zis ca asa e, dar la Medicover, chiar si acum fara abonament, ii pun ei punga (dupa ce o spala bine cu cloramina..pasa ,nu punga o spala), daca nu face intr-un anumit interval de timp care e considerat sigur dpdv steril, ii schimba punga. Ultima data cand am fost la ei, nu a facut din prima si nu am mai stat, asa ca mi-a dat acasa cloramina, 3 pungi si un recipient plus mi-a facut si instructaj cum sa pun, ce parti sa nu ating,...deci??? eu eram obinuita altfel, d-asta am avut un soc ca la "marele" medlife, care mai e si spital pe deasupra, nu am fost "servita". Am fost cam dezamagita, dar din pacate in ro nu prea ai alternative, asa ca daca e sa avem probleme, tot acolo ma duc, desi au niste preturi de "cazare" in spital...6,6 mil lei!! cu banii astia stai o sapt la munte. Si in banii astia nu intra investigatiile !

Partea buna este ca acum Ana recupereaza...mananca de rupe toata ziua si da Doamne sa o tina caaaaat mai mult!! Partea mai putin buna este ca se scoala si noaptea de vreo 2-3 ori sa manance lapte si urla daca incerc s-o pacalesc cu apa...dar asta nu e nimic nou, ca ea oricum nu a dormit noaptea intreaga decat vreo 5 zle intr-un an si jumatate.

M-am delectat cu mesajele voastre despre jucarii, ff interesant mesajul Ellei de la psiholog, ff interesante si informatiile Eltekei ... o sa incerc sa aplic si eu asta cu coboratul la nivelul ei, ca de cand a fost bolnava s-a cam rasfatat si cere numai in "bate".



mami de Ana (22 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

E Sonia la ANTENA 1 !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

n-a fost nimic spectaculos...

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Oana, dar de ce n-au lasat un banner cu conturile sau site-ul, au scris conturile si le-au luat asa repede ca si daca vor oamenii sa ajute nu apucat sa si le noteze.

M-am enervat ca orice stire de 2 bani, gen crima, viol, e prezentata mai mult si sa impresioneze la maxim. Puteau sa acorde un pic mai mult spatiu.

Betty 8+, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Mda, daca nu apare taica-su... asa e. deci trebuie sa bagam vedeta in fata ca sa mearga treaba mai bine...

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com
povestea Soniei


"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Oana, sper ca nu te-am suparat cu mesajul meu, asa e daca scriu repede la primul impuls, tot e bine, si voi ati fost minunate, si tare mi-a fost draga Sonia ce radea ea in brate la tine nu avea nici o treaba draguta. Dar mi s-a parut mai bun filmuletul ce l-ai ca link sa ne uitam.

Betty 8+, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

oana, am vazut filmuletul de pe webshots, e impresionant, mi-au dat lacrimile ..
sunt sigura ca se va fi bine
va rog, cine il are, as vrea si eu mailul despre Soniuta sa il trimit mai departe

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Intram si noi sa va salutam, eu citesc dar nu reusesc sa scriu...Eu de vreo luna lucrez 3 zile, dupa-masa, parintii mei s-au intors in Romania, dupa 6 luni...le simt tare mult lipsa si Nicole la fel...Noi crestem, ne jucam toata ziulica, mai si plingem dar in fiecare zi invatam si descoperim ceva nou ! Citim si noi cartile de parenting...Elizabeth Pantley e foarte usor de citit si multe de invatat...Elteka a scris tare bine, sunt multe sfaturi utile acolo si in Dr. Spock !
Felicitari gravidutelor, tare imi e dor de toate schimbarile din cele 9 luni, si eu as vrea BB2, dar sunt batrina, uneori simt ca nu pot sa tin pasul cu Nicole...
Vazut poze cu capsunicile, in concedii, la bunici, in parc, la joaca, si pot sa spun doar un cuvint SUPERB !!!!Ninutza, Mirunica a crescut tare frumos si cite locuri vizitati...stiu ca ai intrebat de noi acum citeva luni dar nu am reusit sa scriu, imi cer scuze !
Oana, mult succes cu campania, Craciunul acesta sa-i aduca Soniutei sanatatea de care are atita nevoie !
Avem si noi ceva poze si o sa incerc sa mai scriu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Fetelor ,Raresul e bolnavior.Febra constanta cam 38 care nu cedeaza la antitermice ,tuse care ne face sa vomitam tot ce mancam si mucisori la greu.
Avem de facut inhalari cu salbutamol,antibiotic si antitermice la 6 ore.
Voiam sa va intreb ce vaccin pot sa-i fac lui rares.Priorix aici se face gratuit.Ala pt pneumonie cum se cheama si la ce varsta se face?

In alta ordine de idei i-am cumparat lui Rares costum de ren Santa's little helper.Arata mortal cu cornite si gherute.Abia astept sarbatorile.
Cu ocazia asta m-am gandit sa intru in afaceri adica sa trimit in tara la cerere costumase de mos craciun pt copii.Daca e cineva interesat dati de stire(50 ron)

Am vazut si noi clipul Soniutei.Pupam o inimioara dulce!

Mergi la inceput