Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (126)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Brie cam asa as avea de gand sa-i dau si eu suzeta..doar in aceste momente si nu pentru multa vreme..
Cat priveste perisorul lui bebe, contrar aparentelor nu are aproape deloc, dar este un puf negru si pare mult..David a fost la fel, dar era blondut si parea chel
Alra, lauramiron multumesc pentru sfaturile legate de suzi!


Citat:
citat din mesajul lui brie

amalia, eu i-am dat suzeta la fel cum spui si tu, atunci cand o schimb cand e mai agitata si mai ales i-o dau in momentul cand facem baita. Atunci ea e hamesita de foame si plange de foame nu ca nu-i place baita. Cum ii pun suzeta in gurita se linisteste. Dar mai mult de 4 luni nu ii las suzeta, la fel am procedat si la Brianna. Am vazut pozele cu baietelul tau, Domane dar cat perisor are !! Sa va traiasca si sa va bucurati de ambii baieti.
cata_myky, LA MULTI ANI Sa ai parte de multa sanatate si iubire multa.
mirtha, catalina vine maine dupa amiaza in tara. Am sa va dau vesti mai multe luni. Felicitari pt grasunici!!! Tineti-o tot asa amandoua! Spor la cumparaturi.....ai luat si Pitica la magazine?

Noi am inceput sa mancam mult mai multa tzitzica. Ziua din 2 in 2 ore, noaptea cam la 3 ore juma. Dimineata se trezeste cam pe la 8 si sta treaza pana pe la 11.Ne-am cantarit si noi , moro mou are 4.400 (cu 3.500 iesit din spital) iar iooooo 58 mai mult decat am iesit din spital.


http://good-times.webshots.com/album/568609067qLFmHR

Mama a doua minuni Androniki si Brianna


Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Nebunica-zapacica la mine durerile s-au manifestat doar sub burta. Dureri de spate nu am avut.De cate vreme le ai la 5-6 minute?

Citat:
citat din mesajul lui nebunica-zapacica

Fetele, o intrebare pentru cine a experimentat dureri si contractii de nastere: ma dor spatele si burta de azi dimineata, burta parca se si intareste, dar nu ca la contractiile BH, ci mai usor, sunt astea dureri de nastere? Sunt destul de neregulate, au fost la 10 minute, la 15, la 6, de vreo ora jumate parca sunt la 5-6 minute, am facut si o baie si tot nu au trecut.



40 + Victor Nicolas




Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

lorena, ginye si brie - bine ati revenit

lorena eu am primit trimitere la kinezist pentru abdomene de la 6 saptamani dupa nastere. cred ca si inainte poti face exercitii usoare, la 6 saptamani scotea aia untul din mine.
daca faci abdomene (de la kinezista cetire) trebuie sa incordezi perineul cand faci efort pe muschii burtii caci altfel impingi vezica in jos si nu e bine.
pe mine ma punea sa fac tot felul de abdomene combinate pentru a lucra toata centura de muschi de pe talie/burta, nu numai clasice.

nebunica-zapacita la mine cu laura durerile au inceput suportabile timp de cateva ore, nu mai stiu sa descriu stiu doar ca ma durea. eu cred ca e posibil sa fie o faza pregatitoare a travaliului.

mirtha felicitari pentru pitica si pentru blugii dinainte de sarcina! mi se pare record asa repede. cate kg ai luat cu sarcina?

fetelor eu nu prea merg la baie noaptea. ma scol cam la 2-3 nopti sa ma duc o data doar. parca la laura mergeam mai des.

editez ca mi-a fost poluat mesajul
ALRA 37+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nebunica-zapacica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amalia

Nebunica-zapacica la mine durerile s-au manifestat doar sub burta. Dureri de spate nu am avut.De cate vreme le ai la 5-6 minute?

Citat:
citat din mesajul lui nebunica-zapacica

Fetele, o intrebare pentru cine a experimentat dureri si contractii de nastere: ma dor spatele si burta de azi dimineata, burta parca se si intareste, dar nu ca la contractiile BH, ci mai usor, sunt astea dureri de nastere? Sunt destul de neregulate, au fost la 10 minute, la 15, la 6, de vreo ora jumate parca sunt la 5-6 minute, am facut si o baie si tot nu au trecut.



40 + Victor Nicolas




Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)




De o ora jumate-doua ore acum. Am sunat la maternitate si ma duc sa ma vada.Sa-mi tineti pumnii.

40 + Victor Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui nebunica-zapacica
De o ora jumate-doua ore acum. Am sunat la maternitate si ma duc sa ma vada.Sa-mi tineti pumnii.


multa bafta!!!

ALRA 37+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Citat:
citat din mesajul lui nebunica-zapacica

Fetele, o intrebare pentru cine a experimentat dureri si contractii de nastere: ma dor spatele si burta de azi dimineata, burta parca se si intareste, dar nu ca la contractiile BH, ci mai usor, sunt astea dureri de nastere? Sunt destul de neregulate, au fost la 10 minute, la 15, la 6, de vreo ora jumate parca sunt la 5-6 minute, am facut si o baie si tot nu au trecut.



40 + Victor Nicolas




in ziua in care am nascut eu contractiile au inceput de la 6 dimineata...si pana am ajuns la spital la 13 am tot cronometrat/urmarit pe ceas cat de dese sant etc...
la 12 am sunat medicul si i-am zis ca am contractii regulate si neregulate...el cica "cum adica?" eu zic..."da,nu-s regulate toate"..am ajuns la spital la 13 cu dilatatie 4,asa ca eu zic sa te mobilizezi macar sa suni dr...



Mamica stralucitoare
40 fix,fix,fix cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Amalia multumesc!

Alra

Nebunica_Zapacica

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Nebunica-Zapacica

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 36+ Theodora
PRINTZUL


AMR 3 SAPTAMANI


Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Lorena,
daca vopseaua/samponul colorant pe care-l folosesti nu contine amoniac,nu-i toxic pentru bb,deci poti alapta cu o mana si cu cealalta te vopsesti
bine...,multi coafori spun ca nu-i chiar atat de toxic nici acest amoniac,ca studiile arata bla,bla...,dar eu am citit altceva...asa ca ma fac ca si tine cu vopsea fara amoniac
Mirtha,
zi reteta de slabit...sa n-o bagi pe aia cu nopti nedormite ca ma sinucid,mananc ca spartaaaa si nu ma pot opriiiii
citeam undeva ca dupa nastere apetitul scade ca una ca alta...,sanchii la mine-i taman invers...
Wndy,
pietricelele lu' mama pretioaseee,frumuselele lu' mama frumusele
Spiridus,
n-am apucat sa ies singura cu amandoi deocamdata,dar cred ca n-o sa fie f greu...,carutul sta in masina non stop,masina in fata blocului asa ca nu-mi ramane decat sa-i echipez,sa-i imbarc si sa pornim la drum...ce...este ceva la ce nu m-am gandit?!zi-mi la ce sa ma astept
Mav,
cu mare drag iti ofer siropul



Mamica stralucitoare
40 fix,fix,fix cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

La muuulti aniiii,Cataaaa
muulta sanatateee,muuulta fericireeee,muuulte impliniriii


Oliviaaaaa,
am uitat sa te complimentez pentru pozele minunateeeece frumosi santetiiiii,ce frumos va sarutatiiiisi tu nesuferit-o si tu iti tragi burta,huhhhh???
Diamishaaa,Dianaaaa 21,
mi-e dorrr de voiiiii
Alra,
mama zebra,mrrrrrr ce sexy esti tu,zici ca ai burta jos?cum sa-mi dau eu seama dac-o tii in costum de zebra,ai?dezgoleste-o,da-ma pe spate ca la ce forme ai...sigur ascunzi o burtica perfecta


fug sa-mi trag o semnaturaaaa begoasaa





Mamica stralucitoare
40 fix,fix,fix cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput