Colectia de toamna-iarna 2005 (218)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Gabitaco, multa, multa sanatate!

Leea, of, nu mi-as dori sa fiu in locul tau. La urma urmei, daca te ai bine cu medicul de familie iti poate da o trimitere sa te internezi cu Tudor si sa faci investigatii. Baga si tu la greu alimente cu fier, gen spanac, ficat, combinate cu chestii kkcioase. Fierul picaturi, intr-adevar constipa, astea din urma mai putin.

Ripley, nu stii nimic de la tania?

Stef al meu face febra in continuare, presimt ca va fi o noapte mai mult alba. maine merg cu el la pediatra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

La multi ani si multe bucurii sarbatoritilor de azi!

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


La multi ani, celor care implinesc astazi 3 anisori!
Multe cadouri,multa sanatate si multa iubire pt voi, sarbatoriti zilei!
gabi- sanatate!

leea- incearca sa-l ajuti cu anemia ,prin mancare- carne de vita,ficatei,pui,legume( spanac,fasole)nuci,alune, stafide si suc de portocale sa asimileze mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


ioana - se pare ca am scris in acelasi timp.
sanatate multa lui Stefanel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

leea, io am un pediatru bun ca meserie, pediatru de spital, nu de cabinet. pe langa astea e saritor. uite cum facem. trmite-mi un e-mail, ca io nu tin minte nimic. nici ce-am vorbit ieri. un e-mail in care sa-mi spui: de cand dureaza treaba, ce i-ai dat si cat timp (miere dimineata timp de 4 luni cand ii dadeam nustiuce seara) adica tot tratamentul tau de-acasa. alimente, siropuri, perioade, doze. apoi scrie-mi cum e cu kk lui tudor. de cate ori, cum ce. apoi complicatia povestii cu dureri burta febra etc. apoi ce investigatie i-au facut doctorii pana acum. in afara de palpare si stetoscop, nimic altceva? io-i dau mailul doctorului si dk crede de cuvinta te cheama sa te interneze in bucuresti. rezolv eu. dar spune-i tot-tot, sa-si dea seama dk i-ai dat ce trebuie sau nu, dk i-ai dat tot ce se putea sau nu.

gabitaco, of acum si mateea. si io ma sperii cand aud de copii apatici. ca nu stii ce au, te gandesti la ce e mai rau. deci ati facut analize, asteptati raspouns? tinem pumnii.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

seara buna

in primul rand urez din tot sufletul LA MULTI ANI!sarbatoritilor acestei zile Andrei, Andreea, Bogdan, Stefan, Razvan si Iulia!

am venit de la tuns incerc sa ma obisnuiesc cu noua freza (sotul spune ca e ok)
http://good-times.webshots.com/album/568680572bqaXqt aici sunt poze.

am pus doua si cu patul Soranei e de 90/2metri!

Leea,draga sunt convinsa ca in momentul asta esti dezamagita,dezgustata de doctori si sistemul sanitar din RO ,luni-daca vrei am sa-ti trimit pe PM nr. de tel al dr. pediatru la care doream sa te duc eu sa vezi macar ce zice.eu iti sugerez sa nu te lasi ori la CJ ori la Buc numa sa-i dai de capat .

a venit teatru de papusi azi la Sorana la gradi...e foarte incantata asa ca am de gand sa o duc deacum incolo la teatru Duminica .

sanatate infinita bolnaviorilor...


SOSO (20 dec 2005)
POZE SORANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

de ce-o fi colectia noastra asa de incercata tocmai in perioada aniversara? Numai de belele aflam...

GABIZTA, da-re-ar Domnul sa gasiti cat mai repede cauza, ca ma gandesc ce-o fi in sufletul tau sa iti vezi copilul asa! Multa sanatate, din toata inima, va doresc tuturor

LEEA, apai sa stii ca si eu m-as fi enervat de ultra-consultatia de 10 minute! O fi copchilu frumos dar dr. trebuie sa fie profesionist si sa trateze cu seriozitate o problema devenita deja cronica. Eu, in lcoul tai, cred ca m-as orineta spre investigatii in Ungaria. Pupam T!

despre noi....
sper sa nu ajung sa scriu un roman.
Sunt terminata - si fizic si emotional - iar ziua de azi a pus capac trairilor din ultima saptamana.
Deci, pe scurt. Cu Stefan am fost la un control neurologic, am repetat EEG-ul, pentru ca, la verificarea de duminica, neuroloaga ne spusese ca sunt modificari chiar si pe EEg vechi. Asa ca azi, cu teama in suflet si sub amenintarea unui diagnostic urat (fusesem avertizati de duminica) ne-am dus la EEG. A durat de la 9 la 13, aproape doua ore ne-am chinuit sa-l adormim pe Stef, cu tot sedativul luat. Apoi ne-a interpretat rezulatul: Vestea buna - nu e epilepsie ( cu asta ne speriase), veste proasta - sunt, totusi, modificari, deci...predispozitie epileptica ...zice dr. Ne-a dat un tratament f puternic, pe termen lung, de care dr. de familie nici nu vrea sa auda. Asa ca, suntem in cautare de a 2-a, a 3-a a...1000-a opinie, nu vreau sa-mi nenorocesc copilul dandu-i ceva nepotrivit. Vom merge in alta parte, sa mai vedem ce zic si altii de EEG-ul lui.
Acasa a fost horror! Che, trezit dar inca sedat, dorea actiune, dar nu-l tinea corpul. A fost ca beat vreo 3 ore, abia ne-am inteles. I-am dat cu greu sa manance, nu a reusit sa doarma la pranz, a fost dat complet peste cap. La ora 19 l-am dus la dr. de fam. pentru o tuse urata, inceputa de ieri. Nu avea alte simptome..in schimb, diagnostic: rinofaringita - schema cu antibiotic + alte alea adiacente. (are puroi in gat)
Cum la gradi nu e niciun copil bolnav, am depistat si de unde a luat-o: am fost cu el, miercuri, la un loc de joaca unde sunt putini copii. La un moment dat, a aparut un bauetel, cu taica-sau. baiatul tusea groaznic. Eu am vrut sa plec, dar Stefan s-a isterizat ca mai dorea sa stea. Asa ca s-a captusit. Declar sus si tare: II URASC PE PARINTII INCONSTIENTI CARE, DE DRAGUL DE A ISI TINE ODRASLA OCUPATA, IMBOLNAVESC ALTI COPII!. Ii duc in locuri publice, unii chiar la gradinita si ii doare fix in ceafa groasa ca au o responsabilitate. Fetita prietenei mele a ajuns la urgente cu broncho-spasm, dupa ce statuse langa o fetita care tusea latrator la un after-school! Si cate cazuri or mai fi..!

Cam astea despre noi.
Va multumesc pentru gandurile calde, v-am simtit aproape toata ziua, nu am intrat decat acum pe calculator, acum dorm piticii si pot si eu sa-mi trag sufletul.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Hai ca eu tocmai ca mi-am editat raspunsul de la pagina 3.

Ioana vroiam sa-ti zic ca o fi Stef mic copil acum...dar are tooot timpul sa face ce face Alex.
Bucura-te de zilele astea mai senine.
Azi Alex a cazut cu usa de la cuptor. Eu am sub cuptor un sertar cu capacele de la cratiti si intre sertar si cuptor exista un mic shantz.
Ei, musiu naga varfurile picioarelor acolo si se tine se usa cuptorului care normal ca se deschide. Si buf cu capul de dulap..si dai cu urlete.
Sanatate piticului si baga-i si eu niste antitermice inainte de culcare.


.........numai stiu ce vroiam sa zic....

Astazi este a treia zi de cand ma inteleg extraordinar cu Vlad. Conditia primordiala este nici macar sa ma supar pe el, nici sa-i vorbesc un pic mai aspru sa-i sa-l cert ca-i da branci lui Alex.
Adevarat ca de 3 zile animozitatile din parte lui Vlad s-au diminuat si nu-l mai paruieste decat cand face un pui de febra sau este obosit.
Probabil nu va dura prea mult ca asta seara deja incepusera cornitele sa iasa proeminent.

In alta ordine de idei, se pare ca tratamentele sunt ok, deja se simt mai bine, Vlad mai are pusee de febra dar are la activ doar 48 de ore asa ca-l mai las, chiar daca aseara eram hotarata sa-i dau Cedax-ul.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Tania.....please. du-te si cere si inca 1.000 de pareri si opinii. Nu te lasa. Cred ca ai vazut la tv cazul dr aleia neurolog care le dadea copiilor medicamente care erau exclusiv destinate adultilor.


Leea vezi ca pe pagina 3 unde am editat am scris un roman in miniatura pentru tine.


Io va zic Noapte Buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

TANIA, iti doresc multa putere, cred ca o sa mai faceti si alte investigatii, sper din toata inima ca va fi bine si va fi cel mai putin grav diagnostic!
suntem alaturi de tine! va dorim sanatate si liniste in suflet, sa aveti parte de mult noroc!

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput