Gravidute si Mamici curajoase de Nov-Dec2008 (125)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauramiron
Ce-am observat, in schimb, parca mi s-a albastrit zona din jurul buricului, parca as avea o vanataie.....burta mi-e tare tuguiata, bebe loveste in buric si probabil ca pielea e extrem de intinsa....habar n-am. Oare e motiv de ingrijorare??


mai si mie! eu nu ma mai dau cu crema pe burta ca am capatat alergie si ma mananca de mor (am incercat cu diverse creme inclusiv mustella si tot aia e) ma simt un pic cu musca pe caciula caci la laura m-am dat si nu am avut vergeturi, o fi pocnit acuma pielea in zona buricului??

ALRA 36+

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Lauramiron, asa am si eu in jurul buricului.....si de cand tot lovea acolo....bine ca nu sunt vergeturi alea...sper?!?!

Ce frumos vedeam aia cu Alexa......mi-am dat o copita in nari ca sa realizez ca nu de mine e vorba......

Ana.6602......Bine ai venit pe

...Vine unla mami...

...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


LAURA 38+ Deniel Alexi
----------------------------------------------------------------------------------------------

AMR 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Simona73 multa sanatate si o nastere cat mai usoara! Deja nu mai ai mult, esti pe ultima suta! Scot deja agitatele pentru tine!

Diamisha ma bucur mult ca ai putut trece peste momentele grele cu bine! Multa sanatate si putere si in continuare si cand consideri tu ca e bine, te asteptam cu povestea completa! Pupici dulci!
Nature mai e putin, trec ele si zilele astea proaste! Multa sanatate!
Oceanborn felicitari pentru vestile bune de la control!
Otilia super vesti de la control! Imi place ce aud legat de conditiile din spitalul unde vei naste! Abia astept sa ne povestesti cum a fost dupa!


Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Ma inscriu si eu la categoria "albastra la buric"... La mine se vede pata albastra doar cand stau in picioare. Piticii se zbenguie si ei cum pot, azi m-au rupt de coaste, ieri de vezica... sa vedem cat mai vor sa stea

manu 35+ +

AMR 1-2 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Anes dulce foc bebe Remus! M-am uitat cu multa placere la pozele cu el! Are niste ochisori tare vioi si se vede ce mult i-a placut si la baita! Sa va traiasca si sa va bucurati de el!

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Alra, Alexa nu pare a fi vergetura vanataia aia sau....poate asa-mi place mie sa cred??!!
Aaaa, vad ca si Manumanu se inscrie in clubul "albastre la buric"....uuuffff
Nici eu nu excelez in a ma cremui, nici la prima sarcina n-am facut-o excesiv si n-am avut probleme. Sper sa-si revina albastreala la culoarea normala dupa nastere si sa nu fie nimik crapat pe acolo

Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 36+ cu Caterina Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Pozaaaaaaaaaaa.....

http://s264.photobucket.com/albums/ii195/laura_1983/?action=view¤t=colaj1.jpg

Ma chinuie talentul......

...Vine unla mami...

...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...


LAURA 38+ Deniel Alexi
----------------------------------------------------------------------------------------------

AMR 4 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

mda
io'te ce frumos doarme el in brate la muma'sa
daca il pun in pat sa vedetzi voi scandal


Mami de Cristian 26.10.2008 + Alexandru 02.02.2007
www.rodino.ro/" target="_blank"> jurnal de bebelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

FELICITARI

Mamiseli, Bertha, Monicabo, Gabitza1977!
Refacere rapida! Sa va traiasca puiutii!


Diamisha, Mar_ysa, NglCarmen bine ati revenit!


julia
34+ + Maria(26.12.2002)


Daca vrei sa faci un dar cuiva, incearca sa ii daruiesti timpul si atentia ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Otiliav, imi place cat de curajoasa si hotarata esti sa nasti natural Nu ti-e groaza/frica deloc?? N-ai avut dureri in zona operatiei niciodata?
Eu sincer....n-as avea curaj

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav


M-au sunat si am programare la acupunctura saptamana viitoare. Daca nici cu mers la bazin, nici cu nascut in apa la spital, plus ceai de frunze de zmeur si acupunctura nu vrea sa iasa natural eu nu ma mai joc .


Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 36+
Pozele noastre


Laura, mamica de Rebeca Mara (16.09.2005) si 36+ cu Caterina Sara

Mergi la inceput