Gravidutze si mamici de Cluj - 98

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

nu ati fost recent pe la vreo pensiune aproape de cluj, deci intr/un judet vecin, sa imi dati o recomandare? vreau sa fie neaparat cu baie proprie.mersi anticipat.eu tot caut pe net si am enerveaza ca am baie la comun la majoritatea :(

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca.b

Si la mine sint numai 20,5 grade in casa. mi se pare mult prea cald mai mult...stefan doarme in body cu mineca scurta, pijama cu mineca lunga si sac de dormit. acum in cel de iarna, care nu ii place foarte tare pt ca e mai strimt si nu se poate misca prea bine in el. am avut "probleme" de genul miriieli doar in prima seara, dupa care s-a obisnuit...

Victo, prizele mele au protectie incorporata. adica niste "valve" care se deschid numai daca introduci concomitent ceva in ambelle gauri...adica stecherul...


Apropo, protectie pt sertare ati gasit pe undeva?


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii


Am vazut eu de la Primii pasi ori la Auchan ori la Carrefur.In orice caz in supermarket!
Va pup si noapte buna

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

VICTO draga pur si simplu se apuca de plans ,nu suporta ca e prinsa in sacul ala si nu se poate misca cum vrea ea si nici nu mai insist ,n are sens so chinui pe mamarutza
19 -20 de grade ???as dardai la o temperatura asa mica ?bravo oricum

n am fost la vreo pensiune aproape de Cj :(
iar legat de protectie pt prize am luat de la Chicco si s super ok ,se scot tot doar cu cheitza ,nici o sansa altfel
tot de la Chicco am ceva aparatori pt colturi care s superrr naspa
iar pt sertare ceva cu scai care normal ca nu s bune deloc ,deja le a si stricat
stiti ce a functzionat f ok,asta in caz de urgenta ,la dulapuri ,banda scotch(ma refer la banda mai groasa )
ADRIANA ai dreptate,dar hai sa comandam pizza la 18 ,ora la care cred ca toata lumea e acolo ,tzinand cont la pe la 19 se inchide
sauuuuu nu stiu ce sa zic ,o fi prea tarziu ??
sa ne intalnim in parcul din Manastur si sa strangem banii asta ar fi poate cea mai buna solutie nu ?




INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alex, la banda scotch ma gandesc si eu pt inrerupatoare, caci mi/;e frica s anu se curenteze.
ai dreptate, daca planga micuta, n/are rost sa o chinui..numa ca eu nu imi imaginam cum adica nu le place..ca al meu nu comenteaza..desi se ridica el mai greut..a fost obisnuita fara sac, ma gandesc.

pe la 5 jumate=6 dc vine pizza cred ca e bine.sper sa ajungem si noi cam pe la ora asta.

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Nu, Victo, nu are mineci. doar ca e mai gros decit cel de vara. oricum are minecile de la body si cele de la pijama, nu-i e frig...
merci de informatie. oare gasesc la auchan? o sa caut, daca zici ca astea de frigider sint mai bune...ca sigur nu vreau sa dau gauri in mobila...


Citat:
citat din mesajul lui Victo

anca, sunt protectii pt sertare, dar din acelea de trebuie sa dai gauri in mobila
eu folosesc protectiile care sunt de fapt facute pt frigider, adica e o folie lunga, asa, ce se prinde cu adeziv(are ea), are capetele rotunjite.e de la primii pasi si costa vreo 60 mii lei.si prind de o parte si de alta a sertarului.(sa prind coltul).dar s/a invatat si le desface si pe alea.

sacul tau de dormit de iarna are maneci?

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare mamici!

nu stiu daca ati vazut spotul pe care B1 il transmite, referitor la Sonia...de cate ori il vad imi dau lacrimile si nu pot sa nu ma gandesc ca oricare dintre noi am putea fi in locul Oanei, mamica ei...

asa incat, cu permisiunea voastra, m-am gandit sa va fac o propunere: ce-ati zice daca am strange niste banuti acum, in 28 la intalnirea ce va avea loc???fiecare,sa dea cat poate, si putin cate putin strangem o suma...

ma ofer sa-i strang, sa intocmesc listele, sa depun banii la banca si sa-i transmit oanei numele si suma data de fiecare...

haideti sa ajutam acest sufletel mic, care are atata nevoie de noi! sa demonstram inca o data ca solidaritatea dintre mamici nu poate fi contestata de nimeni!!!

va rog sa va ganditi la propunerea mea! va multumesc mult! un weekend frumos!

Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)



ERIC

pui de morosan...

prima mea vacanta...


http://b1.lilypie.com/ce5Mp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Neata si de la noi!

Victo, ca tu intrebai, noi inca suntem pe lapte praf, Nan Junior 1 si nu intentionez sa trec prea repede la altceva. Ea si asa nu bea lapte mult, macar asta care il bea sa fie bogat in vitamine. ATi trecut pe lapte de crestere? Pt gatit folosesc CEdra gras.


ADriana, sa stii ca observasem si eu ca ne apropiem vertiginos de 100, deci buna idee sa mai sarbatorim ceva. Te rog mult ma treci cu o Pizza Prosciuto in loc de Rustica?

Si eu zic ca e ok de venit pizza la 18.00. asa toata lumea e acolo si putem plati. Sper ca cine s-a anuntat si vine, ca doar nu o sa platim noi pizza celor care s-au anuntat ca vin si nu vin. Daca se ocupa Elena de comanda fnala e superok si ii intreaba pe cei de la Tortuga cand trebuie laansata comanda ca sa fie ok.

INca ceva, sugerez ca toata lumea sa impacheteze cadoul, sa le putem manevra maai usor pe acolo pt tombola si sa arate si relativ la fel. DEci nu folosim pungi de cadouri, ci le impachetam. E ok?

Sacul nostru de dormit nu are maneci, si e largut sa aiba libertate de miscare in el, dar ca si Victo, eu cam de la inceput am pus-o in sac de dormit, asa ca s-a obisbnuit.E foarte practic, nici nu imi imaginez cum ar fi cu altceva.

Va pup, o zi frumoasa!

UIte si lista actualizata:

Petrecere pitici
Data:propunere 28 noiembrie(vineri)
Orele propuse: 16.30-19.30
Locatie: spatiu de joaca Big, Manastur
Valoare estimativa cadou: 30 Ron-jucarie


1.Gabi+ Sara + tati
2.Alex+Tiadris+tati
3.Meli+piti
4.Elenuta+Dragos
5.Ioana+Sara
6.Co+ Cari
7.Victo+Stefanut
8.Raluca+ MIhai +Ilinca
9.Andreea+ Eric cel mare
10.Oanaalina+ Maria
11.Loredana+ David
12.Magduta+Victoras
13.Anamica+ Ana + tati
14.Nico+ Andrei
15.Adriana+Alexia
16.Diana+ Irina +tati
17.AncaB+ Stefan
18.Delia + Iris
19. Ani+ Stefana
20. Monica+ Daniel + Cristian
21. Adab +Sara
22. Anca+Sorana
23. Andreea+Daria
24. Ioana+Patrick
25. Iulia + Mara
26. Cristina + Vlad + Daria


Va rog sa verificati daca toata lumea e inclusa si cu asta propun ca lista sa fie inchisa!




Am fost aseara la chef cu ea, desigur, am stat vreo ora jumate, timp in care i-a fermecat pe toti. Asa mandra sunt de ea. Si mai nou lumea zice ca seamana cu mine, tati saracul cam sufera!!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

Gabi te rog frumos sa o treci si pe prietena mea pe lista CAMI si TONY merci mult

magda si victoras ( 31.03.2008)http://community.webshots.com/user/magdutza24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

1.Gabi+ Sara + tati-Prosciuto mare si ketchup iute.
2.Alex+Tiadris+tati, Quatro formaggi , mare, cu ketchup
3.Meli+piti - Tortuga
4.Elenuta+Dragos, Pizza de post, mare, cu ketchup
5.Ioana+Sara
6.Co+ Cari – Pizza 4 Formaggi, mare
7.Victo+Stefanut - Carbonara mica
8.Iulia+ Mara – Safari, mica
9.Andreea+ Eric cel mare – Candiana , mare
10.Oanaalina+ Maria
11.Loredana+ David – Quatro Stagionni, mare + ceva cu peste, mica+ ketchup picant
12.Magduta+Victoras – Quatro Formaggi , mica, cu ketchup
13.Anamica+ Ana + tati
14.Nico+ Andrei- Pizaa lu’piratu, mare
15.Adriana+Alexia+tati - D'amore,mare
16.Diana+ Irina +tati, Vegetariana, mare
17.AncaB+ Stefan - nimic
18.Delia + Iris
19. Ani+ Stefana – salata scheletului
20. Monica+ Daniel + Cristian
21. Adab +Sara- Carbonara Rara, mica
22. Anca+Sorana – Pizza D’amore, mare
23. Andreea+Daria – Safari, mica
24. Ioana+Patrick- Quatro formaggi , mare, fara ketchup
25. Diana +Noa - vegetariana mare
26. Cristina + Vlad + Daria
27. Camy + Tony

Gabi, la noi e invers, zici ca am tras-o la xerox dupa tati. Si la infatisare si la comportament. E atat de incapatanata cateodata...



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

am aparut si eu intr-un final, scuze cu raritatea asta, hihi, dar pe langa piti m-am molipsit cu cfititul de specialitate pe net, hihi, cine stie cat ma tine, si asa , putinul timp pe care-l am, il impart.in rest noi suntem bine, papam, povestim o gramada, si printre astea mai nou lovom, nu stiu de unde a luat-o dar sunt disperata, la nimeni n-a vazut asa ceva, ii spun ca nu-i voie, ma prefac suparata, ii dau peste fundic, si tot degeaba. ati patit asa ceva careva din voi?Cica e perioada in care incep sa faca din astea, trece....hm....

eladeea-legat de propunerea ta,gasesti si pe site-ul de mamicute unde poti ajuta si cum daca vrei.Chiar in capitolul trecut a interat careva si ne-a trimis daca vrem sa ajutam.Eu asa fac, mi-e mai usor, iti da un cont si te duci si depui bani.Sa nu ma intelegi gresit, e ok daca strangi banutii, doar ca n-ai avea de lucru pt mai multe fiecare ar merge.Si sunt o gramada de subiecte asemanatoare din pacate, le gasiti la ajutor umanitar.O pentru idee.

va pupic pe toate, va doresc un weekend de vis, mai revin

Meli+Timea-Larisa

Mergi la inceput