Gravidutze si mamici de Cluj - 98

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

LA MULTI ANI, JOSHUA!SA CRESTI MARE!

ALEX - eu o culc pe Daria intr-un saculet de dormit mai larg si pe dedesubt ii dau pijama + un body cu maneca scurta sau un tricou.In casa avem 22-23 grade.Deoarece saculetul e mai subtirel, cand ma culc si eu ii mai pun o paturica.

CO - Noi i-am pus Dariei asa: bani, chei de masina, carte de rugaciuni, un lantisor, ruj, o cutie de medicamente, parafa de medic, foarfeca, pix, disketa si telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

ANDREEA ce super ca doarme in saculetz ,Tiadris nu vrea sub nici o forma ,de asta vreau sa i cumpar pijamaua de la mini blue ,e grosutza , o sa i fie caldutz in ea si nu mi mai fac griji daca se descopera
in sfarsit mai vad o mamicutza careia ii place caldurica credeam ca numai la noi e asa cald

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Fetelor, eu continui sa preiau comenzile si o sa completez lista pana la final, rog doar pe cineva sa faca comanda.

Alex, am intrebat cum facem cu plata pt ca m-am gandit ca acolo n-o sa vina toata lumea la aceeasi ora. Pizza o sa vina si n-o sa fie stransi toti banii. Facem cum ziceti voi.



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

fetelor am o prietena care vrea si ea sa vina cu piticul la petrecerea noastra se poate? daca da va spun luni si ce pizza vrea.


magda si victoras ( 31.03.2008)http://community.webshots.com/user/magdutza24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdutza24 spune:

LA MULTI ANI Joshua Raphael

magda si victoras ( 31.03.2008)http://community.webshots.com/user/magdutza24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

LA MULTI ANI JOSHUA!!!
Alex, stai linistita ca si noi suntem tare frigurosi. La mine din septembrie e centrala pe 23 de grade.

Azi am fost in parc in Babes. dar era pustiu. M-am intalnit cu o prietena si in rest nici un copilas. Se vede ca a venit iarna

Ani de Stefana (23.01.2008)
www.helpsonia.com
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mai fetelor, cu ce fel de sigurante protejati prizele? eu am unele..nu mai tin minte firma, ceva cu T parca, care se baga in priza, si ca sa le scot eu trebuie sa folosesc o cheita de la ei..insa fi/miu le scoate cu destele...

apoi, mai nou, vad ca asa trage de intrerupatoare, care sunt la nivelul capului lui, de le scoate de acolo..pe astea cum sa le mai asigur?sa pot aprinde totusi lumina...sa va zic faza..in seara asta era singurel la el in camera..si aud la un mom dat bubuituri in usa, semn ca s/a plictisit..ma duc la el...si el..era pe intunericdar cred eu ca nu de mult statea asa, ca altfel ar fi reactionat.(intrerupatorul e langa usa).

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

azi mi/a venit copilu cu manutele tare reci de afara. de maine il bag pe manusi.si neaparat tre sa achizitionez ghetute

wow..23 d egrade..noi stam la 19/20.il culc in body cu maneca lunga, pijama si sac de dormit (sacii de iarna au un pic de manecuta, dar scurta, cat sa fie umerii mai bine acoperiti).
eu nu inteleg cum nu stau unii copii in sac de dormit..adica ce fac? el e obisnuit, intr/adevar, din primele zile..dar tot nu pricep..

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Si la mine sint numai 20,5 grade in casa. mi se pare mult prea cald mai mult...stefan doarme in body cu mineca scurta, pijama cu mineca lunga si sac de dormit. acum in cel de iarna, care nu ii place foarte tare pt ca e mai strimt si nu se poate misca prea bine in el. am avut "probleme" de genul miriieli doar in prima seara, dupa care s-a obisnuit...

Victo, prizele mele au protectie incorporata. adica niste "valve" care se deschid numai daca introduci concomitent ceva in ambelle gauri...adica stecherul...


Apropo, protectie pt sertare ati gasit pe undeva?


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

anca, sunt protectii pt sertare, dar din acelea de trebuie sa dai gauri in mobila
eu folosesc protectiile care sunt de fapt facute pt frigider, adica e o folie lunga, asa, ce se prinde cu adeziv(are ea), are capetele rotunjite.e de la primii pasi si costa vreo 60 mii lei.si prind de o parte si de alta a sertarului.(sa prind coltul).dar s/a invatat si le desface si pe alea.

sacul tau de dormit de iarna are maneci?

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput