Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (83)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

anuc par folositoare fileurile alea. De la Miniblu zici ca le-ai luat?

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 30+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

IRA, tinem pumnii, poate n-o fi asa negru.

Naty,eu stiu ca cei de la Chicco au "leocoplast" din acesta pt buric.

28+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

Am uitat sa va zic: nu am dormit aproape de loc fiindca fie-mea iar a racit . Toata noaptea am stat cu mana pe ea sa nu faca febra. Plus ca fornaia si gemea prin somn si chiar de-as fi vrut sa adorm nu puteam.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 30+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI



Naty, imi pare rau sa aud asta, multa sanatate Ioanei mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Ira pai si ce vrei sa faci? Sa ii dai in judecata?De ce nu fac platile la timp?
Sa stiti ca eu aseara in loc de mobila i-am luat lui bebe strumf un body superb pe care scrie "VREAU SA FIU MARE"e superb, imi venea sa dorm cu el in brate


28+ Vlad Mihai

Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

Neata!
Ieri am fost la eco si la control. Fata e bine, a recuperat si are acum 1550 gr., e doar cu 4 zile mai mica varsta dupa ecu decat cea dupa UM. Totul OK numai ca eu am colul mult scurtat (mi-a spus de mai multe ori, vezi ca ai colul nu scurt ci foarte scurt), iar fata e pozitionata foarte jos.



si ti-a dat tratament ceva? sau doar recomandari de odihna?


Citat:

Pe ginecolog l-am intrebat de problema mea cu tulburarea de vedere si mi-a zis ca e de la sarcina care a crescut, cica nu stiu ce vase mari nu stiu ce fac (pe-o ureche mi-a intrat pe alta mi-a iesit ce a zis ) si ca daca mi se mai intampla sa ma intind pe partea dreapta.



oare de ce pe dreapta?


Citat:

L-am intrebat si de buric care e foarte iesit in afara si de cateva zile ma doare groaznic. Mi-a zis sa-mi pun o moneda din aia mai mare pe el, prinsa cu un leucoplast ca sa il tina sa nu fac hernie ombilicala. Aviz amatoarelor!



mie nu imi e prea clar, ce e aia hernie ombilicala? si de la ce se face? ca si bucricu meu arata dubios, da nu doare...


Citat:

anuc ce e ala "fileu oblicial extensibil"?


chiar asa, ce e? o poza ceva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Ira, imi pare rau ca patesti asa. Sper sa nu fie vorba de o intarziere prea mare.
Naty, sanatate multa piticei!

Nu mai stiu cine intreba de bagajul de spital. Io n-am facut nici lista pentru bagaj, dar bagajul.
Si mai mult decat atat nu am ales nici numele copilei. Nici macar n-am vorbit.
De fapt pana acum n-am facut nimic pentru bb. Sunt .

A, si stiti ce am realizat? Ca mai am vreo 2-3 saptamani de munca si gata! Yupiii!!!!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 31+ am tot ce am visat

Delu Prichindelu'
Prichinduta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

f faina salopetica aia... cred si eu ca nu ai rezitat sa o cumperi...

lisa da ce s-a intamplat?

naty o sa ai o fetita la care sa ii faci fundite de cand se naste (pe mine asa m-au adus asistentele la mama prima data ca aveam parul lung); sanatate ioanei...

ledi sa va traisca noul membru al familie... fain ca o sa aiba al tau cu cine se juca....

dya la mine dung aia ba apare ba dispare...

ariya f curajoasa cu trei nazdravani...

ira poate nu e dracu asa negru... ai vb cu ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Merci iris, andreea

cadia leucoplast de buric pentru bebei? sau pentru mamici?

porumbita:
- pentru colul scurt: odihna cat mai multa si acelasi tratament ca pana acum (3 no-spa pe zi, 4 utrogestan)
- habar n-am de ce pe dreapta, nu am retinut nimic altceva din ce a zis referitor la subiectul asta decat ca trebuie sa ma lungesc pe partea dreapta
- nici eu nu prea stiu ce e hernia asta; buricul meu arata rau de mult dar de cateva zile ma si doare rau

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 30+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

la noi iarasi a fost luat curentul

un nou dorel?

31+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Salut fetelor!

Sunteti tare harnicute, iar eu am mult de lucru, asa ca nu o sa am azi timp sa scriu fiecareia in parte

Ledi, felicitari pt noul bebelus in familie! Asta da motiv de bucurie!

Lisa, iti doresc sa va rezolvati neintelegerea! Ar fi pacat de povestea aia frumoasa pe care ne-ai povestit-o acum cateva zile

Felicitari pt mamicile frumoase pe care le-am vazut ieri in poze si de asemenea frumusetilor de copii pe care le-am vazut in dimineata asta

Roxana, super e salopeta (am si eu una rosie frumoasa cu care vreau sa scot fata din spital)

Bebelusi, imi pare rau ca n-ati gasit mobila pe care o doreati. A mea trebuie sa vina zilele astea. Si cea de pe site-ul pifu e foarte frumoasa, asa ca sigur o sa gasiti una potrivita!

Nici eu n-am nici o urma de linie neagra si nici buricul in afara. Am citit ceva despre hernia ombilicala, dar numai la copii. Despre adulti nu am gasit. Poate o fi din cauza ca bebe/uter/tot ce mai e pe-acolo apasa tare pe cicatricea aia de la ombilic ... Poate ne mai lamuresc fetele care stiu mai multe

irina, tu nu ne mai zici nimic?

Jasmi 26+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput