Gravidute si mamici de Constanta (35)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

Citat:
citat din mesajul lui isidora

Multumim,Andreea,ca ne accepti si pt. explicatii;sunt exact ceea ce voiam eu sa aud.Performanta ma intereseaza mai putin,basic+cultura generala si ce vine peste e mai mult decat suficient.Acum sa vedem cat ii place Isidorei...in ideea cultivarii gustului pt. muzica clasica am dus-o si la balet....am intrerupt acum pt. dansuri dar vom relua la anul poate si daca o sa-i placa si pianul cred ca se vor imbina ideal impreuna...Ma bucur mult ca poti tu pt. ca mi se pare ca va potriviti-tu fiind o persoana echilibrata,calma ,blanda,calda.Asa tb. sa fie si Isi dar maicasa-o isterica irecuperabila - a stricat-o
Tinem legatura pe p.m.

Madalina,as fi dus-o pana acum la bazin daca nu aveam o retinere in privinta otitelor....ea fiind predispusa...Dar de cand am scos polipii vad ca n-au mai fost episoade asa ca vom incerca...Eu stiu Nastasie,de Palatul Copiilor -unde se pare ca au renovat si e mai bine acum,la Iaki,in Mamaia,si mai e un hotel ,dar imi scapa acum....Palm Beach-unde facea sau face inca Mariuca a Cristinei-logodnica lui David de Sanzi ...
Si mai vreau sa incerc tenis de camp ,dar asta sigur de la anul sau chiar de la 7 ani-...sa poata tine racheta in mana...

Jojo,slava Domnului ca nu e parul tau ala!

Mada,crezi ca eu nu vreau sa schimb nick-ul ?Dar am inteles ca nu se poate....Iti dai seama,toate tampeniile pe care le debitez snt asociate cu bietul copil...



Adina
Mami deIsidora(11 octombrie 2003) si Ioan (23 februarie 2008)


merci mult, adina.ma gandeam ca l-as da si eu desi ta-su vrea la karate ca l-a vazut odata pe ascuns si vroia sa incerce acolo sa-l dea.mai ales ca i-a spus si asta nu mai are rabdare.am zis ca din primavara-vara sa incepem si noi una din astea doua.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna seara

AM avut o zi am alergat intr-una, dimin ne-a lasat tati in Carrefour ca sa mearga apoi cu masina la revizia de 10.000 km si ne-a uscat de 450 ron, am niste draci nu mi-a trecut nici acum. Si a mai durat si 3 ore, desi initial spusese ca dureaza o ora, timp in care noi eram amanetati in Carrefour, m-am plimbat ce mam plimbat si pana la urma am mers la locul acela de joaca din fata de la Carrefour unde l-am lasat 2 ore pe Pupicu timp in care m-am imprietenit cu tanti aia care supravegheaza si mi-a spus ca merge treaba ff bine, am ramas cu gura cascata, cica luna trecuta au scos 117 milioane!!!! Nici nu stiam ca poate merge asa bine un loc de joaca, Mada, stiu ca tu intrebai odata cum sta treaba cu locurile de joaca dc e rentabil sau nu.

Nu mai stiu ce voiam sa va spun.

Aaaa, Isi, pt fata ta cea frumoasa nici nu ma gandesc sa nu o invat germana ca sa o intreaca pe verisoara pe care o admira.



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi
zicolorata

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

am intrat sa va povestesc ca locul de joaca de la tomis mall iara e tzeapa, adica e in reparatii si va mai dura vreo saptamana.

si eu care-mi facusem planuri, ca luni acolo mergem.

poate mergem in city, desi sunt si copii mai mari.

eu am 2 centre langa mine, reclama - reclama mascata si lumea veseliei, par totusi pentru copii mai mari, da' sa-i dau drumul in bile m-ar tenta, macar o data.
la lumea veseliei e totusi 8 lei/ora, care nu mi se pare tocmai de colo.
mai vad, mai scanez

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic -eine kleine blog
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

reclama-reclama mascata in capu' lor, se cheama bam.bini

ce ma enerveaza chestia asta cu businessu asociat.
dintre beneficiile capitalismului

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic -eine kleine blog
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Salutare.

Jojo, zic si eu la fel ca Adina(Isi)! Mie imi place tare mult cum te prinde nuanta aramiu-roscat..te arata copilita. gri-ul ala te maturizeaza..iti zic eu, din proprie esperienta, ca si eu aratam la fel!


Zic si eu ca e misto, de locul de joaca din spate de la OMV-Boema. E misto si pt copiii nostri de 1 an si un pic si sub 1 an, ca au si jucarele si tobogane multe, mici .

FIsun, ce dulce e bebeeeeell !!! azi l-am vazut din masina un pic.. sa va treaca repede roseata de la vaccin!

Foarte frumoase pozele de la intalnire! multumim pt pozat si postat!
Imi pare rau ca n-am mai stat, dar si copilul meu era chiaun si a adormit cum am dat coltul la alee..si tot asa, ca si Darius, a dormit neintors 2 ore!


Va pup, ma duc sa ma culc ca azi-dimineata de la 4 la 6 am avut iar program de leganat copil pe picioare! cred ca de data asta doar de alint, nu de durut ceva!




Andreea de Filip Gabriel (27.06.2007)

Marinarul vesel, Filip la 1an
Asa cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

multumim pt promptitudine
am vb azi cu dna dr dumbrava si m-a linistit,a zis ca e ok sa pun apa oxigenata sau rivanol.bb este bine aveam 6.2 kg la 1 luna,62 cm ce sa zic noi avem lucruri de 6 luni.tr sa ma duc sa ii iau un costumas de iarna de 6 luni ca ce aveam nu ne vine
andreea,multumim
eu am emotzii ,ege maine incepe baletul,azi am fost sa ii cautam flexibili.sa vedem daca se lipeste de ea.maine va merge sotzul cu ea.
pup,fug ca imi plange efe

fisun si arzu ege (30.09.2005)

http://community.webshots.com/user/arzuege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Buna seara!

Am intrat sa va multumesc ca v-ati gindit si la noi, pentru incurajari.

Acum e o perioada foarte grea pentru noi - as fi oare egoista daca as spune ptr. mine si mama, in special.

Fug... sa nu va stric buna dispozitie.

Numai bine.

Ina si Gabitzu - minunea noastra mica 11 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Angi,multumim!

Am intrat sa spun ca miercuri ,la ora 19 are loc spectacolul cu Dan Puric-Don Quijote-,biletele s-au pus in vanzare ieri si astazi mai erau cateva pe ici pe colo,ca jumatate din sala era luata de cei de la arhiepiscopie,consiliu si primarie-probabil da bine putina culturalizare acu in plina campanie .
Deci cine e interesat sa se grabeasca sa ia bilete ca mai erau cateva...Sunt doar la Casa de Cultura si mai erau doar la 30 de ron.

Si eu zic ca si Andicu,-noi ne-am inteles inainte-,si mie mi-a placut mult la centrul de joaca din spate de la omv-ul ,boema.E aerisit,larg,are multe jucarii,luminos-ferestre mari,si mult spatiu si pt. parinti...La tomisul ala nu-i prea mai vad rostul...intruna se renoveaza...ce interese or mai fi la mijloc...

Rox,esti o draguta,multumesc pt. bani ,sper ca vom primi si masina.Am trimis scrisorica +3 poze catre cei de la Bimbo.Si vom face si o sesizare catre cei ce la Tnt-de amorul artei...

Ege,unde face fetita ta balet?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

isidora,ege face balet la oleg danovski.apropo avem o cunostinta comuna,sibel.
mav,am uitat sa iti zic dar mult curaj ati avut sa il lasati pe sebi cu antonio in masina.
madalina,stiu pe cineva care isi duce copilul la palm beach si zicea ca e ok si din ce am inteles au un stil ciudat de a invatza copii sa inoate,le da drumul pur si simplu in apa.sincer,pare cam traumatizant.


fisun si arzu ege (30.09.2005)

http://community.webshots.com/user/arzuege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

aoleu, le da drumu?pai fi-miu asta vara a alunecat in apa si pana l-am scos rpd a apucat o gura buna de apa si s-a cam speriat.cu greu l-am bagat iar in apa.acum e innebunit iar.dar totusi.....

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput