Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

andy.p Multa sanatate, sa te refaci repede! Si va tin pumnii ca andy si alexia sa nu se imbolnaveasca. Eu si sotul meu am fost raciti saptamanile trecute amandoi, dar bebele a ramas sanatos tun. Cat despre masuri preventive, sunt prea "incepatoare" in domeniu ca sa iti dau un raspuns intelept.

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Simo, Andy_galro multumim

Simo, 2 barbati adevarati ai tu acolo! Ce misto e poza in care Tudor are caciula aia mare pe capsor Imi place mult numele ales, Tudor era si la noi o optiune in cazul in care am fi avut baietel.



Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Anca, ce coincidenta! zilele trecute i-am scris un mesaj sotului ca, daca mai facem un copil si e fata, sa ii punem numele Carla. Si fara nicio negociere. Bineinteles, el era la serviciu, cu treaba pana peste cap, si nu a emis nicio pretentie.

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata, tocmai ce-am pierdut un maaare mesaj pe mobil :(( ca s-a resetat, a ramas fara memorie temporara).

Asa ca reiau.

Carla de Anca, la multi ani, esti fetita mare deja, auzi tu, 3 luni .

Simona, la multi ani pentru bebe :)

Laura, insanatosire grabnica. Nu cred ca are rost sa dai preventiv ceva in afara de oscilo de care oricum spuneai ca te folosesti pentru bebe. Monitorizeaz-o atent,e foarte posibil sa nu ia nimic de la voi. .

Io... io nu prea am dormit, doar de pe la 9 seara dupa baie pana la 1, apoi de la doua la 3 (bb a supt 5 min la 2 si ceva mai mult parca la 3). La 4 a mncat bine, pana la 5, iar la 6 a facut caca deci a dormit la mine in brate alta repriza. Eu m-am benoclat de la 3 la 7.30 la axn sci-fi asa ca sa nu stau numai cu bebe in brate...

Pe raluca a apucat-o marea dragoste de bebelina, o mangaie pe cap si face mai-mai, o ia in brate, o pupa, nu ma pot abtine sa-mi aduc aminte despre felul in care iubea alta spora de-a mea puii de gaina cand am fost la bunici, pana mureau de atata strans. Intentiile erau excelente, de altfel ambele fete sunt la fel de dracoase. Asa seamana incat la admonestari, in loc sa spunem raluca! ne mai scapa Ana!

Ai mei si-au terminat cafeaua cu cafeina si au atentat la cafea fara cafeina , e a doua oara cand se intampla asta si ma amuza fara pereche ca vad ca s-au obisnuit cu ea, desi initial nu puneau gura pe ea :P. Eu ins chimb as atenta la cafeina lor astazi, ca nu stiu cand mai dorm, anda a fost sleepless dimineata asta, desi foarte cuminte.

Pupici intre doua cascaturi, ma bag la o partida de tehnoredactat.

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

300 . Eu cand va citesc, pe tine si pe alte mamici cu doi copii (sau mai multi), stau si ma mir oare cum va descurcati? Ma uit la mine, care am doar un pici, destul de cuminte pana acum, il am pe sot in weekenduri si seara, si pe mama tot timpul la mancare si curatenie, si tot pic de oboseala, as dormi si pe parchet! Sunteti foarte tari!

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Boo

Azi am spart toate recordurile personale !!!!

Alex s-a culcat pe la 9 si s-a mai trezit la 7 ... Va dati seama ca eu la 6 jumate m-am trezit ca imi explodau sanii si am zis sa mulg unul si am scos 260 de am zis ca nu vad bine. Sa mai zica cineva ca femeile cu mici fac putin lapte
Ma rog, nu s-a mai culcat pe urma, dar bun si somnul ala lung.

Nerantula cum a continuat noaptea ???

Mami de Alexandru



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach



The whole picture:
- ora 21 - baita, 21:20 - papat, adormit la 22:10;
- ora 23:10 - trezit, papat, adormit la 23:35;
- ora 1:30 - trezit, papat, adormit la 2:15;
- ora 3:05 - trezit, papat, adormit la 3:35;
- ora 4:30 - trezit, agitat, facut kk;
- ora 5:18 - trezit, jucat in mare forta, la 6 s-a apucat de papat, adormit la 6:45 ..
sunt zombie
A fost luna plina, oare am nascut un varcolatel?



www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Multumesc fetelor ,sunteti minunate
Incerc sa stau cat mai putin cu ea si cand ii dau sa manance stau cu masca pe fata...dar stranuta intr-una,nu o data de doua ori ci asa una dupa cealalta,sper sa nu fie ceva semn
nerantula saracutza de tine..
simo super pozele,frumosi barbateii si cred ca se iubesc ff tare.Deja va ganditi la bb 2,ff curajosi.Bravo
Ramo sper sa fie de ajuns.
anca plimbaretele

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Andy
Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept-oct2008 spune:

Neata mamici

Simo te-am trecut in listuta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Citat:
citat din mesajul lui sept-oct2008

Neata mamici

Simo te-am trecut in listuta !!!


Multumesc!!!

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Simona multumesc. Eu totusi sunt la primul copil, anda e fetita mea iar raluca sora cea mica, are 2 ani si 8 luni. Eu stau deocamdata la parintii mei in valcea din motive de acomodare cu bebe dar mai ales amenajare apartament, care e pe sfarsite, mai au doar putina curatenie de prestat.

Pe raluca o poti vedea in niste poze la linkul cu poznele in asteptarea andei de la semnatura mea.

Andy.g beton program aveti.

de Anda Teodora

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput