Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (82)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Just, asa cum spune si Roxana, e chiar indicat sa nu vina toate rubedeniile si prietenii la bebe, cel putin o perioada. Eu le-am zis clar sa vina macar dupa ce implineste o luna. Nu ai nici timp, nici chef de vizite si nici nu e igienic. Asa ca fara suparare....

Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (26S/27S?)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

cristi - eu sper totusi sa ma mut intr-un viitor apropiat!! Cand ma gandesc insa cate mai sunt de facut dupa ce ne mutam ma ia cu durere de cap!!
anuc - da' eu vreau sa-l pun pe el la "treaba"!! :)))) bineinteles ca impreuna cu implicatia mea totala in problema!! :))))
just - exact problema asta o aveam si eu... am ales sa ma relaxez total (am avut o perioada in care boceam de nervi in fiecare zi)! N-au decat sa vorbeasca!! Cat despre vizite, eu una sper sa fie baieti destepti si sa nu se astepte sa vina la mine exact dupa ce nasc!! Pe marea majoritate i-am anuntat deja ca nu au ce cauta!! Pe bune!! Le-am explicat finut sa faca bine sa dea telefon inainte ca sa nu aiba surprize - ca-i tin in fata usii!!! :)))

30+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

AMR 10 saptamani!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RalucaAlexa

just - exact problema asta o aveam si eu... am ales sa ma relaxez total (am avut o perioada in care boceam de nervi in fiecare zi)! N-au decat sa vorbeasca!! Cat despre vizite, eu una sper sa fie baieti destepti si sa nu se astepte sa vina la mine exact dupa ce nasc!! Pe marea majoritate i-am anuntat deja ca nu au ce cauta!! Pe bune!! Le-am explicat finut sa faca bine sa dea telefon inainte ca sa nu aiba surprize - ca-i tin in fata usii!!! :)))

30+ cu Matei Teodor

AMR 10 saptamani!!!!!!


SUPPERR TARE!! Faza cu tinutul in fata usii. Sa stii ca e o metoda chiar f bunaDoar nu o sa intre fortat

Justme 32+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

pai just - de asta s-a inventat usa la intrare, ca sa deschizi cand si cui vrei. daca nu era cazul nu aveam usi .

31+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

AMR 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

A! Si nici la spital nu vreau sa vina decat tati si bunicii. Nu-mi trebuie prieteni sau colegi sa-mi umple salonul cu flori sau sa ne faca poze...Dupa ce ca voi arata ca dupa bombardament in primele zile, numai astia nu-mi mai trebuie pe cap...Am si eu o imagine de aparat....dar asta e ce simt eu, fiecare cum ii place

Raluca, pai daca te implici cu totul in problema, atunci eu zic ca ai sanse sa slabesti f repede...

Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (26S/27S?)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anuc

A! Si nici la spital nu vreau sa vina decat tati si bunicii. Nu-mi trebuie prieteni sau colegi sa-mi umple salonul cu flori sau sa ne faca poze...Dupa ce ca voi arata ca dupa bombardament in primele zile, numai astia nu-mi mai trebuie pe cap...Am si eu o imagine de aparat....dar asta e ce simt eu, fiecare cum ii place

Raluca, pai daca te implici cu totul in problema, atunci eu zic ca ai sanse sa slabesti f repede...

Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (26S/27S?)





Stii ce e bine in cazul nasterii naturale? Ca nu au de unde stii cand se intampla! I-am zis sotului, ca vom merge usurel amandoi la spital, fara sa anuntam pe nimeni, decat dupa ce bebe se naste. Nu vreau sa imi vada fata crispata de durere nimeni.

Justme 32+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Fetele, voi mai purtati tocuri?

Eu da - mi-am luat niste pantofi cu tocuri mai micute (cam 4-5 cm) si mai groase dar acum mi-e frig asa ca am trecut la botinele mele cu tocuri de 7-8 si vad ca merg bine cu ele.

Oi fi eu nebuna?

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 30+ cu Nadia - Ana
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Alinuk multzam frumos.

Si eu am un stres cu vizitele de acasa, imediat dupa nastere.De fapt marele meu stres nu sunt prietenii, pentru ca pe ei ii educ sa sune inainte sa vina.
Marele stres este soacra-mea care desi este o femeia cu un suflet extraordinar, si ma iubeste poate mai mult ca pe fi-su, este extrem, extrem de cicalitoare.
Sincer chiar nu stiu cum o sa procedez cu ea.Stiu ca o sa vrea sa ma ajute, iar eu apreciez f. mult chestia asta, dar daca ar si tacea, credeti-ma ca ar fi femeia perfecta (de pus la rana).

28+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

Fetele, voi mai purtati tocuri?


si eu port pantofii cu tocuri. pe cei mai inalti nu i-am incaltat inca sezonul asta dar cei normali de 5 si de 7 cm ii port fara probleme. nu ma deranjeaza si oricum fara tocuri ma dor picioarele de mor. mai greu o sa imi fie cu cizmele care la mine sunt toate ff inalte, trebuie sa imi iau unele cu toc gros in genul celor de calarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui CADIA
Marele stres este soacra-mea care desi este o femeia cu un suflet extraordinar, si ma iubeste poate mai mult ca pe fi-su, este extrem, extrem de cicalitoare.
Sincer chiar nu stiu cum o sa procedez cu ea.Stiu ca o sa vrea sa ma ajute, iar eu apreciez f. mult chestia asta, dar daca ar si tacea, credeti-ma ca ar fi femeia perfecta (de pus la rana).

28+cu CLARA


TOUCHE!

Jasmi 26+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput