Mamici si Gravidute de ITALIA (39)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Mersi mult Katiapt galerie !Parca timpul trece mai incet acum sau poate m-i se pare...Azi am fost sa fac ultimile analize pt care nu-mi fac probleme delocam un feeling ca totul e ok si sper sa am dreptate.

Da chiar ,cand mergeti la munca copiii cu cine raman?Sunt crese,gradinite,pt un copil de exemplu de un an?

Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Oana,PetroNu ne-am sarbatorit nu stiu cum,pt ca eram obo,nici la restaurnat n-am putut merge,asa ca am deschis o sticla de vin,am rememorat inceputurile si ne-am promis iubire vesnicaIar el si-a pus o dorinta,sa avem si un baietel...la un moment dat!Ca acum,nu avem nici timp,nici loc,vorba poetuluiSi nici nu ma simt pregatita..

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Raluka si eu vreau sa nasc in saptamana 38 nu de alta dar sunt nerabdatoare sa-l cunosc pe bebe si in plus o sa fim de craciun in trei

Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

katia - sper ca nu te superi ca te-am intrebat de serviciu ... nu stiu de ce aveam impresia ca esti secretara pe undeva. Nu, nu ai de ce sa-ti fie jena ... si eu am lucrat la curatenie, baby sitter, bar, secretara si intr-un final muncitoare la acea fabrica de cosmetice. Am vechime, deh, sunt de 9 ani pe-aici . Pai m-as intoarce si nu prea acolo ... pt. ca se fac ture si e cam departe de noi. Imi trebuie musai masina. As prefera sa gasesc ceva mai pe-aproape, chiar daca platit mai putin. Acolo se platea bine, ce-i drept. Acum ... daca o fi chiar asa mare nevoia de munca/bani, voi merge si acolo ... dar deocamdata mai pot sta pe tusa o perioada

bionda - da, esti spre final ... eu in sapt. 35-36 eram in spital pt. ultimele analize si pt. ca, asa cum spuneam, eram suspecta de diabet gestational ca bb era prea mare la masuratori ... oricum, eram si eu nerabdatoare sa nasc odata ... si ma rugam sa fie inca vreme buna sa umblu in pulover+gilet ca sa nu fiu nevoita sa-mi cumpar o haina mai groasa in care sa incap cu totul .

mamii - deocamdata e incantata de masinaria aia ... butoneaza la volan ca are sunete de frana, claxon, muzici si alte alea. Nu stiu cat o va tine insa. I-am luat insa azi din mercato un maialino roz de plus care canta si misca din fund ... e taaare incantata si de ala, rade la el si il musca de nas .

ralu - bun ca ati sarbatorit si asa ... cu vin si amintiri! Iar despre cazatura ... daca nu vezi modificari in comportament, sa nu fie bleaga, molesita, sa nu vomite ... e ok. Stiu ca e greu de "suportat" pt. mama (si SIlivia a cazut la 5 luni din pat), sensi di copla etc., dar trec si astea ... cica la varsta asta cad cu ingerii, asa se zice pe-aici. Adica au un inger pazitor care ii protejeaza ...



o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Da, bionda,poti duce copilul si
de la 6 luni la azilo nido daca vrei.Te gandesti sa
lucrezi?

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

andreea - Silviuta are 8 dinti, 4 sus si 4 jos. Si are gingiile umflate in parti, tot la maselute ... sa vezi cum roade suzeta in parti, ca o mananca rau. Si dr. mi-a zis ca e avanti con i denti ... se grabeste fata sa roada copanele pe gratar .



o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Da,as vrea tare mult sa lucrez sa zicem dupa ce face bebe un anisor(sase luni parca e prea mic si sincera sa fiu nu cred ca o sa pot sa ma despart de el asa repede)

Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Sunt de acord cu tine,de la 1 an mai merge...


cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

andreea - Silviuta are 8 dinti, 4 sus si 4 jos. Si are gingiile umflate in parti, tot la maselute ... sa vezi cum roade suzeta in parti, ca o mananca rau. Si dr. mi-a zis ca e avanti con i denti ... se grabeste fata sa roada copanele pe gratar

o broscuta mica, mica ...



In ce sens e ,,avantě con i denti"?Eu stiam ca
difera de la copil la copil.Sunt unii la care
le-au iesit la 1 an primul dintisor.

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Cel mai mult vreau sa lucez in curatenie,sa am vreo patru-cinci ore si atat nu vreau sa ma leg la cap cu copii sau batrani dar...cine stie mai vedem La curatenie imi place pt ca vii iti faci treaba nu te f... nimeni la cap si pleci acasa linistita Bine,acum fiecare cum prefera sau ce ii place sau mai exact ce i se ofera sau ce se nimereste Eu pana acumam muncit unde s-a nimerit(benzinarie,alimentara,curatenie)am diploma de tehnician veterinar dar spre rusinea mea nu prea le amPe viitor mi-as dori sa sa inscriu la psihologie nu stiu de ce dar mi-ar placea sa lucrez intr-un asemenea domeniu

Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput