Mamici si Gravidute de ITALIA (39)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Frumos spus,PetroNu cunosteam expresia,dar la ingeras m-am gandit si eu..


Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina20 spune:



M-am uitat aseara la gingiile lui Fabian,nu sunt umflate dar i schimb in partea de jos are ca o dunga alba,sa-i iasa dintisorii?cei drept sta la scarpinat gingiile cu biberonul(as-l mai pacalesc si mananca un pic de lapte la biberon)



Irina,mamy de Fabian
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=724e548b768b30618f9a7a&source=category&category_id=12
nou
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7458c364f09f6e60b2d077&source=category&category_id=all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Helooo!Mi-am facut acum o cafeluta slaba de tot si in timp ce o beau va scriu cateva randuri sa nu ma puneti absenta(daca in liceu am chiulit macar aici sa fac impresie buna)Am de calcat o gramada ma mai gandesc daca ma apuc de treaba sau mai lenevesc nitel

Ce faceti de mancarica azi ca eu ma gandesc la o ciorbita de vita?!



Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neata si de aici..

Ehe ...cu cazaturile de acu or sa se tina lant..Ultima la noi a fost intr-un prc unde a plonjat peste mii de cioburi...eu nu m-am speriat asa tare de data asta...dar tasu era balega.Ii shiroia sangele din gura bietu de el dar..bine ca nu a fost mai rau.

Cand a cazut din patul lui atunci am zis ca mor.In okii mei...il vedeam cum cade si apoi latzit pe jos...

De mancare habar nu am ce sa fac...

Berapriri avanti con i denti ca i-au dat mai inainte dekt ar fi in schema.Nu este o regula..adica nu e nici o problema daca dintii nu apar pana la o anumita varsta.Ca si cu greutatea..Noi avem 8 dinti 4 masele si 4 canini...si noi suntem avanti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Am fost sa cumpar pampersuri,imi pare bine ca am
gasit si nr. 4 si 5,asa nu mai am treaba multa vreme.

bionda azi paste cu
sardine si zucchine,si sos cu sardine.Mi-a dat o
prietena reteta,acum fac pt. prima data.Sper sa
fie bune.

irina daca se vede alb sub gingie
ii ies dintisori.Nu e neaparat sa se umfle gingiile,
de ex. la Ambra i-au fost umflate gingiile sus 2
luni si intre timp i-a iesit jos unul,nici nu ma asteptam.
S-ar putea sa faca si umpic de febra,depinde de la bb-bb.

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

Berepiri arata bine pastele tale ne dai si noua cateo portie?

Polia

bebele meu

http://s403.photobucket.com/albums/pp115/bionda_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Sper ca nu ti-am facut pofta.

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

care dintre voi imi da si mie reteta de gogosi?mie nu imi plac si de aia nu fac si nici nu stiu...dar sotului ii plac enorm cu nutela,si decat sa mai dea in fiecare zi 5 euro pe brioches mai bine ii fac eu?dar ca sa creasca aluatul voi ce bagati?

mami de cristian 14 martie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Citat:
citat din mesajul lui neliaCris

care dintre voi imi da si mie reteta de gogosi?mie nu imi plac si de aia nu fac si nici nu stiu...dar sotului ii plac enorm cu nutela,si decat sa mai dea in fiecare zi 5 euro pe brioches mai bine ii fac eu?dar ca sa creasca aluatul voi ce bagati?
mami de cristian 14 martie 2008


Eu n-o stiu,dar poti cauta pe google,tre' sa fie
reteta de gogosi.


cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Neata !!

andreea - da, asa cum zice mami, adica are prea multi dinti la varsta ei. Citisem pe undeva ca o formula pt. calculat nr. de dinti ar fi: varsta (nr. de luni) - 6 = dinttii pe care ar trebui sa-i aiba la varsta resp. Bineinteles ca nu e batuta in cuie, e doar asa orientativ. Deci, noi ar trebui sa avem 6 dinti, dar avem 8. De aia spuneam ca se grabeste domnisoara

Eu raportez o ciorbita de pui azi ... sunt in pana de idei culinare, dar nici chef nu am sa fac chestii prea elaborate .



o broscuta mica, mica ...

Mergi la inceput