Mamici si Gravidute de ITALIA (39)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

raluca ce ai facut azi?Cum de nu ai
intrat?Ma gandesc ca nu ai iesit pe vremea asta...

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Citat:
citat din mesajul lui abramburika

Si festa continua ...

o broscuta mica, mica ...



Chiar ca a fost incantata de cadou!
Scumpica e!Cati dinti are?Ambra acum e la maselute.

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

bionda nushu prea bine ce faceam in sapt 35 cert e ca oricum sigur ma simteam greoaie..citeam non stop tot felu de poveshti si ma emotionam mai rau ca o balega la toate..am devenit foarte emotiva din sarcina.Asteptam sa nasc dar imi era si frica spalam prin casa cu mopu de minim 5 ori pe zi..ma topeam de cald...faceam multe dushuri..si cam asa imi trecea ziua


abramburik si eu am o mashina asa tot primita de cumpleano de 1 an dar nu o foloseste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

La mine saptamana 35 era in timpul sarbatorilor de iarna


Eduard-19.01.'06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

buona sera
Petro-ce se mai distreaza Silviuta
cu lucru ce sa zic? nu ma laud da macar merg si vin,intraun ban si schimb rutina,aveam 3 familii unde mergeam la ore si tot acolo merg,inainte aveam 4 si eram in regula cu contract dar stiti cum e cind ramai in maternitate.....macar mi-a platit inpsul maternitatea,pina se iveste ceva nu renunt ca cistig destul de binisor si lucrez numai dimineata 4 ore
deci nu e secret,e ce fac maoritatea
tu nu te intorci la fabrica de cosmetice?
Bionda-eu am lucrat pina in luna 8 apoi tot asa si eu prin casa de una singura sotul ziua la servici doar seara abia asteptam sa vina
ce-am facut? pe la calc pe la tv ma uitam la nasteri si tot asa ca Mamii eram toata emotionata am rupt parabola ca de la vint puternic nu mai prindea semnalul si am smucit de ea de s-a rupt nu de tot dar jumate asa cind a pus adi mina pe ea a ramas cu ea in mina:)) si s-a distrat de mine,mai mutam si eu si se supara pe mine si plimbari pe la mare si muklta nerabdare si curiozitate
Kay-un gind de sanatate pt Sonia
tot nu apuc sa descrc citeva poze din telefon,de faopt trebuie sa instalez cd si nu am chef si tot amin
Raluca -unde esti?
Berarpiri-nu te intorci la vechiul loc de munca?
Micio-ce-ti mai zice Eduard? nou?
si eu vreau sa caut ceva pe linga cu acte dar imi pastrez si orele ca nu e rau deloc




ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

katiapam mi-ar placea f. mult sa ma
intorc,mi-e dor...Doar ca am lucrat la negru,era o sala
de jocuri,cu un ambient nu prea placut(albanezi,marochini
...treburi urate) si acum tipa pt. care lucram l-a lasat
pe tatal ei(care sta cu o romanca) sa se ocupe.Romanca
asta e al dracului,i-am spus sa-si vada de treburile
ei cand lucram...asa ca nu mi-ai placea sa am de-a
face cu ea.

cand implineste sufletelul nostru 2 ani
poze cu Ambra ;www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
andreea, de ambra

,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Berarpiri-pina la urma se va ivi ceva pt noi toate
vb aceea speranta moare ultima
Bionda-eu imi facusem un user aici cind eram gravi si am intrat doar atunci apoi l-am uitat si dupa ce am nascut in august am facut altul mai aiurea primul era simplu adica pam toti prietenii asa imi spun pam nu pe nume si asta de la adi ca el imi spune pam si asa am ramas pt toti acum la al doilea am adaugat katia ca-mi placea numele si iata-ma
m-am obisnuit cu userul acesta si nu il folosesc pe primul deloc
unde esti Ralu ca-ti ramasesem datoare cu explcatia cu userul meu
mai bine mai tirziu decit niciodata
o seara faina



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Bionda-toata expicatia mea la mesajul de mai sus e ca nu scriam aici atunci pe forum ci pe unu italian ca aici am uitat datele si nu am avut parte de galerie,in schimb noi sintem gata cu pt tine si celelate gravidute



ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Salutare,fetele!
Na,ca mi s-a intamplat si mie..a cazut Anais cu capul pe gresiePana acum,insa,pare ok..

Andreea,am iesit,ca asa mai doarme si ea..m-am plimbat o ora prin ploaie,dar macar s-a mai odihnit un pic.In ultimul timp,e chiar nasol,nu mai reuseste sa doarma in pat in timpul zilei,mai prinde cate o juma de ora in tranzat sau afara,in carucior..Incerc s-o duc la un osteopat la masaje,in Franta e o practica curenta si chiar da rezultate.

In rest,ce sa va mai zic,mi-e mintea plina de ganduri,nu stiu cum sa mai fac sa fie bine si vad ca mai apar si altele pe langa..Uneori am senzatia c-o s-o iau razna.

Kay,sper din tot sufletul sa reusiti sa faceti operatia!


Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Katia,dar de ce iti spun Pam?Doar nu de la Dallas

Bionda,nu mai stiu cum eram in 35...mareSperam sa nasc in 38 oricum,sa fie bb mai mic..aveam si o obsesie cu februarie,numai ca ea a venit cand a fost scris!
Si da,dormi..grijile astea sunt oarecum nemotivate,trec,dupa ce vine bb ai sa ai tot felul de stresuri

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

cum a venit pe lume Anais

Mergi la inceput