Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Multumesc pentru primire fetelor.
Rallu si eu sufar de frig exact cum ai spus tu, am tendinta in permanenta sa-mi acopar spatele, dar si mainile imi sunt tot timpul reci.
Anne-Mary ne rugam pentru bebele tau .
Ma treceti si pe mine pe lista?

Andreea 5 si Radu Stefan (12.07.2007)

nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Rallu, andreea-si eu sunt la fel ca voi ...nu mai pot de frig..mi-am bagat in priza caloriferul electric si mai am un pic si-l iau in brate..iar pentru spate am inceput sa port maieuri cat mai lungi (pana acum nici gand sa port asa ceva) dar simt ca nu se mai poate. La primasarcina imi era invers..nu mai puteam de cald...

Ania & Inutza (23 oct 2004) si 6+
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetelor,am fost la eco,mi-am vazutzmeurica.E totul ok,ma bucur f.mult!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

salutare
eu nu prea am vesti bune , iar am gasit o pata...de data asta mai mare , tot maro...ufff...e adevarat nici n-am stat linistita, la servici n-am stat 5 min pe scaun...burtica nu ma doare...nu stiu ce sa mai cred...maine ma duc dimi la servici stau 1 ora si plec acasa ma baf in pat si pana la 17,30 cand am programare la dr nu ma mai dau jos din pat...sper zmeurica mea sa fie bine
in rest greturi de imi vine sa bat pe cineva azi am mancat doar un senvis toata ziua si niste masline verzi si sarate de lesini dar se pare ca lui zmeurica ii plac

va pupicim ma duc in pat

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 5+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Adriana,tin pumnii sa fie totul ok.....Pooh,mami de Timea(15.06.05) si 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Andreea, bine ai venit, felicitari si o sarcina cat mai usoara!
Rallu, si eu parca inghet de frig! de felul meu nu suport frigul, dar acum parca mi-e frig tot timpul, desi la servici si in casa e cald bine. Iar la prima sarcina mi-era caaald, exact invers!
Pooh, felicitari! ce bine ca e totul ok!
Adriana, tinem pumnii sa fie bine! si eu, ca si tine am mari emotii pt. maine la eco. Eu ma duc la 4.30 si mi se pare o vesnicie pana atunci...


Alina si Marc Alexandru (28.03.2006)
pozele noastre



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Eu nu eram asa friguroasa.
La munca tineam geamul deschis la pranz chiar si in miezul iernii, ca sa se aeriseasca.
Acum insa m-a inebunit frigul pe care-l tot simt la mijloc.
Am impresia ca toate bluzele mi se ridica (asta poate fi si adevarat din cauza sanilor mariti).
V-am lasat, ma duc la nani.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica6+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Crissa felicitari, mamicooo! Eram precisa ca esti bine! Ai 6 sapt si 2 zile de la ovulatie? Atunci ai 8 saptamani de sarcina din cele 40 Daca socotesti de la ovulatie, sarcina va fi de 38 de saptamani, dar in general se calculeaza de la UM.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Bun venit noilor gravidute!O sarcina cat mai usoara si un bebe sanatos!
Laura eu am calculat de la UM, azi as face 7 saptamani de la UM, dar cum eu stiu ca bebe a fost conceput intr-o joi, maine o sa schimb numarul saptamanilor.
pooh felicitari pentru zmeurica de la eco.si eu d'abia astept urmatoare intalnire cu bebe.
adrainafedorca incearca sa stai cat mai linistita.tu iei utrogestan?ca si eu am sangerat la inceput, nu era maroniu, era rosu rosu si am inceput sa pun utrogesatn intravaginal si nu am mai avut nimic.
alinaalex bafta la eco azi!te asteptam cu vesti bune
kay noi am fost colege la odiseea cand s-a nascut Soso, dar eu am parasit odiseea mai devreme din pacate.stiu povestea ta si te felicit ca esti o luptatoare si Sosonica la fel.Tin pumnii sa treceti usor peste toate!
rallu tu ai devenit friguroasa, mie acum imi e ori prea frig, ori prea cald, nu stiu cum sa fac sa-mi fie bine!

am avut prima noaptea fara insomnie.sper sa fii scapat de ele.am dormit de la 10 jumate pana la 7(cu trezirile pentru pipi, eu merg de 2-3 ori pe noapte, voi tot asa?)maine merg la dr sa-mi faca planul urmaririi sarcinii si sa-mi dea analizele de facut.a zis ca mai facem si o eco sa mai vedem buliniuta.d'abia astept

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 6+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Buna fetele,

Sunt si eu o proaspata graviduta in 5 sapt...dupa 3 ani de incercari si tratamente, etc am reusit prin FIV. Ce vroiam eu sa va intreb, e normal sa mai simt usoare dureri de burta ca cele de spate am auzit ca sunt normale oarecum...si eu am aceeasi senzatie de frig la spate, nu stiu ce bluze sa-mi mai iau sa fie cat mai lungi sa-mi tina spatele calc :)

Va pupic si sa de D-zeu sa fie totul bine pana la capat, sa stea lipite "zmeuricile" de burtica pana la termen.

Mergi la inceput