CARUCIOR DE GEMENI - ARE CINEVA DE DAT??

CARUCIOR DE GEMENI - ARE CINEVA DE DAT?? | Autor: dicirstea

Link direct la acest mesaj

Scriu in numele unei tinere familii cu posibilitati modeste dar cu dragoste pentru copii lor. Dumnezeu le-a daruit, pe langa fetita de aproape 1 an, inca 2 gemeni! Pe care mamica i-a nascut aproape la termen cu 3.150 si 2.400 kg. (Mie mi se pare ceva fantastic pentru bble meu a avut 2.300 el singurel . )
Mamica este ajutata fizic si moral de catre mama ei, iar tatal munceste efectiv de dimineata pana la 11-12 noaptea in constructii. Asa l-am cunoscut si m-a impresionat teribil. Consolideaza casa unui vecin, si l-a inceput chiar ma enerva ca bocanea pe la 11 noaptea, dar am vorbit cu vecinul si am inteles situatia, si anume ca ziua lucreaza la o firma de constructii si mai lucreaza si in particular, dupa program. Tot ca sa mai faca un ban. Le-ar prinde bine orice donatie s-ar putea face. De la biberoan si hainute la carucior si patut.

Daca exista donatori, revin cu amanunte.

PS
El nu a cerut, nu stie ca fac treaba asta, m-a intrebat doar vecina daca mai am lucruri mici de la Matei ramase,dar eu am apucat sa le dau unei prietene care trebuie sa nasca.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Familia este din Bucuresti ? Eu am unul de dat, numai ca nu-l pot trimite tocmai la Bucuresti. Daca familia ar fi prin vestul tarii, am gasi o solutie. Caruciorul este mare si greu, are 20 kg gol.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Esti foarte draguta, dar ei sunt din Bucuresti. Si de la tine de acolo cred ca ar costa foarte mult transportul.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu nu am carut dublu,am unul simplu,daca te ajuta cu ceva...si hainutze vad ce gasesc,de la picii mei.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Mulumesc frumos de hainute. In ce zona stai?
Nu stiu cum s-ar putea descurca cu unul simplu, gemenii au talii normale, nu prea incap intr-un carut normal. Si sa mai faca rost de inca unul simplu ar fi prea greu de deplasat.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 8 +

MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

dicirstea, eu sunt mama de gemeni de 8 luni. Pot sa trimit hainute si alte produse necesare bebelusilor. Te rog, sa-mi spui ce varsta au bebeii si daca sunt baietei,fetite sau si una si alta. Nu sunt din Bucuresti, dar trimit prin posta cateva lucruri. Trimite-mi adresa lor, te rog, sau alta adresa unde pot trimite pachetul.

Cu bine.

Andrea

http://picasaweb.google.ro/treiinunu/AbiTami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Esti foarte draguta. Sa-ti traiasca puiutii!! Are baieti. Stai ca intreb unde stau acum, ca s-au mutat la parintii fetei, sa le fie mai usor.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 8 +

MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Adresa este: str. Miraslau, nr. 29, sector 3, Bucuresti.
Numele: Catalin Niculescu

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 8 +

MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui dicirstea

Adresa este: str. Miraslau, nr. 29, sector 3, Bucuresti.
Numele: Catalin Niculescu


Am uitat sa spun ca au 2 saptamani!

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 8 +

MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!



mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 8 +

MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu stau in Militari
inca nu am avut timp sa ma uit de hainutze avand in vedere ca lucrez de la 7 la 7 insa,tinem legatura ,iti dau pe pm nr meu de telefon.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

dicirstea, am pus un colet ieri. Ar trebui sa primeasca instiintare de la posta marti. Trebuie sa ridice coletul de la op 4 din sectorul 3.

O zi buna va doresc.

Andrea

http://picasaweb.google.ro/treiinunu/AbiTami

Mergi la inceput