CARUCIOR DE GEMENI - ARE CINEVA DE DAT??

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate!
Le spun sa fie pe faza.

Sa va spun de ce m-am implicat afectiv: el provine dintr-o famile destramata, au fost 6 copii care au ajuns sa creasca la casa de copii. El are acum 25 de ani si impreuna cu unul din frati lucreaza in constructii. E foarte inteligent si cel mai tare ma doare sufletul sa vad cum munceste pe schela in frig pana noaptea, din cauza unor parinti inconstienti. Era capabil sa faca si altceva, dar asta a invatat la orfelinat. Am vecini pe strada, copii (de 21-22-23 ani, deja nu le mai poti spune copii) care habar n-au ce-i aia grija zilei de maine, ce-i aia familie si responsabilitate.


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 8 +

MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3in1

dicirstea, am pus un colet ieri. Ar trebui sa primeasca instiintare de la posta marti. Trebuie sa ridice coletul de la op 4 din sectorul 3.

O zi buna va doresc.

Andrea

http://picasaweb.google.ro/treiinunu/AbiTami


Ieri a ridicat pachetul!!!
Eu nu le spusesem nimic pentru ca nu vroiam sa fie o surpriza, le-am spus abia cand au primit instiintarea de la posta.

Au fost foarte impresionati si de gest si de mesajul pe care i l-ai scris. Au spus ca iti vor multumi si personal, dar eu am vrut sa iti spun ca m-a emotionat teribil fastaceala lui, era asa de impresionat ca nu mai stia data nasterii gemenilor si se balbaia cau un copil.

Numai bine tie si puiutilor tai si sarbatori fericite!


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 9 +

MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arcadia spune:

Am sa pun si eu un pachetel cu hainute ce ma bucur ca am pastrat cateva ca-mi erau dragi Ce varsta au acum gemenii?

Mami de Calin Gabriel (8 mai 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Gemenii au 1 luna, surioara lor are 10 luni. Asa ca sunt binevenite si hainutele mai mari.

Arcadia.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 9 +

MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Citat:
eri a ridicat pachetul!!!
Eu nu le spusesem nimic pentru ca nu vroiam sa fie o surpriza, le-am spus abia cand au primit instiintarea de la posta.

Au fost foarte impresionati si de gest si de mesajul pe care i l-ai scris. Au spus ca iti vor multumi si personal, dar eu am vrut sa iti spun ca m-a emotionat teribil fastaceala lui, era asa de impresionat ca nu mai stia data nasterii gemenilor si se balbaia cau un copil.

Numai bine tie si puiutilor tai si sarbatori fericite!



Ma bucur ca am reusit sa ajut pe cineva.

La noi este o fundatie care aduce foarte multe lucruri pt bebei. Luni ma duc si ma interesez daca aduc carucioare pt gemeni, ca au niste preturi rezonabile. Noi am cumparat carucior din strainantate, de aceea nu m-am uitat eu acolo.De acolo am luat un balansoar foarte ieftin. Poate gasesc.

Sarcina usoara in continuare.

http://picasaweb.google.ro/treiinunu/AbiTami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirupati spune:

Salut, am eu un carutz tanc de gemeni, cu trei roti, dar e cam mare, nu stiu daca le incape in casa sau lift. Teoretic ar trebui, dar daca nu incape in casa, ar trebui sa-l lase afara si sa nu-l fure, nu stiu. Le trimit de la Londra cumva cu camionul, sa le fac cumva si eu o bucurie daca pot. Mai am niste lucrusoare de cind erau gemenii mei mici si le fac si eu pachet. Dar poti te rog sa-i intrebi daca au loc pentru carut, inainte sa ma stirnesc cu transportul ?
Multumesc / Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Au loc. Stau la casa.
Esti deosebita .
Sa-ti dea Dumnezeu numai bucurii tie si baietilor tai!

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 13 +

MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

dicirstea, am vazut un anunt la urmatorul link : http://forum.desprecopii.com/forum/classdetail.asp?id=16509

Poate transmiti tu mai departe familiei, daca inca nu au carucior.

O zi buna va doresc.

http://picasaweb.google.ro/treiinunu/AbiTami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Am rezolvat problema cu caruciorul, multumesc mult pentru ajutor. Daca mai vrea cineva sa doneze ceva lucruri, eventual scaunel de masa...astea merg si cate unul , nu de gemeni, adresa e aceeasi.

Multumesc 3in1! si pupam piticii

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)

si a cui o mai vrea sa vina 18

MINUNEA MEA



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput