Colectia de toamna-iarna 2005 (217)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

La Multi Ana! Sa cresti mare, sanatoasa si norocoasa!
Delia, felicitari pt cei trei ani minunati si sa aveti parte numai de bucurii in continuare! Petrecere frumoasa dupa-amiaza!!!!!

Tania, tin pumnii sa fie bine cu Che! Imi dau seama ca ti-e greu sa nu ne impartasesti temerile de incurajare.

Lavi, Madau multa sanatate la piticutze!

Maria si ea cam scartaie a raceala de vineri, dar am bagat-o rapid pe aerosoli, ii fac cate doua sedinte pe zi, inainte de culcare. Starea e stabila, asa ca am trimis-o la gradi azi.


Abia astept sa ma uit la poze, dar cred ca dupa-masa, cand dorm kinderii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Buna fetelor!!


La multi ani ,Ana!!Multa sanatate !



Noi suntem intr-o situatie tare urata ,umblam cu Andreas prin spitale de 2 saptamani ,i-am facut toate analizele din lume si tot nu stim ce are ,cum v-am mai spus transaminazele mari ,ficatul 4 cm sub rebord ,ceva si la plamani ,arata ca dupa o pneumonie desi n-a avut-o ,chiar nu stiu incotro s-o mai iau .
De vineri suntem internati ambulatoriu la Fundeni ,asta dupa ce am umblat prin Budimex ,Colentina ,Medlife ,au considerat ca la Fundeni se poate investiga mai bine ficatul ...Restul analizelor ies bine ,doar o lipsa de fier cam maricica ,una peste alta mi-au s-a adus vorba si de o biopsie ,in caz ca nu pot pune un dianostic dupa ce ies toate ,toate analizele ,sint unele mai ,,speciale'' care ies abia pe 18 noi.
Va dati seama cum ne simtim ,ce de ganduri ,neliniste ,e groaznic pentru un parinte sa treaca prin asa ceva ,nu mai am cuvinte ...


Va rog sa ne tineti pumnii ,sa va rugati pentru noi ,sa nu fie ceva grav .



La multi ani la toti copilasii !!Imi cer scuze nu am putut intra prea des ,nu am nici un chef ...pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

MADUTZA, ne rugam pentru voi! va dorim tot binele din lume! sper ca totul sa fie bine, important e sa asteptati diagnosticul si apoi sa speram ca se va face bine foarte repede!

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Madutza tinem pumnii sa iasa bine analizele si sa fie totul bine cu Andreas!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Ana, la multi-multi ani si toate gandurile frumoase de la noi pentru floricica sarbatorita.

Madutza, va doresc sa dati de capat problemei si de fapt sa nu fie nimic grav.

Feli, si voi? Mai avem putin si o sa le stim si noi - replici, melodii...
Alex a primit de 8 sept. filmuletul si apoi noi i-am mai luat si celelalte 5 cd-uri cu trenuletele thomas. Pe primul il cere cam asa "vreau tenuletele thomas care cade podul". Aaaa, iar pentru ziua ei i-am luat deja Diesel 10 , sa vedem cu ce completam.
Mai intram cateodata pe site-ul Thomas.... sa vada melodii/trenuletele. Trenuletele le stie dupa nume (pe toate cele care apar in desene , pe celelalte in mare parte). Nu credeam c-o sa-i placa atat de tare.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la noi!

In primul rand, urez retroactiv multa sanatate, noroc si voiosie Gabrielelor si Mitzelor!

Apoi La muuuulti anisori plini de impliniri si voiosie calinei Ana, fetitza dragalasa si isteata de Ripley&Marius si surioara protectoare de Irisuc. Sa fii mereu fericita!

Saru' mana si de urarile de bafta la examen! A fost bine, imi rod unghiile in timp ce astept nota. Mai am vineri oralul, deci inca sunt in stresuri.

Lavi- hmm...viroza ceva? Bleah...da' bine ca nu e mai grav1 sanatate Nataliciului!

Tania- sa-ti dea bunul Dumnezeu putere in perioada asta, ca chiar ai nevoie! Sanatate multa lui Che si alarma falsa sa fie!

Madutza- speram ca nu e nimik grav la Andreas! Sa mai intri cu vesti bune! Sanatate maxima!

Madau- si io zic ca si Roxi...cel mai probabil amigdalita de-aia sexy cu puroi sau ceva bubos. Horror, in ambele variante. Sanatate!

---

Nu am vazut pozele noi, decat cele cu vecina Mimi 2 in 1 vorba Mitzei.

Asa ca ma duc la clatit ochi si odihnit mana de atata scris la examen.








Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Fetelor, multumesc pentru gandurile bune!

MADUTZA, gandeste pozitiv! Te inteleg prea bine, cred ca sunteti la capatul puterilor eu as zice sa incercati si o parere prin afara granitelor tarii... stiu ca e greu, dar mai stiu si posibilitatile de investigare pot fi mult mai bune in alta tara.

Nu te speria de biopsie, e o procedura invaziva si - da, sperie, cu gandul la cele mai urate diagnostice - dar e o procedura de diagnostic diferential, mai bine sa se elimine orice suspiciuni. Dar pana a ajunge acolo....as mai cere si alte pareri. Adica, numai daca ii musai, merg pe varianta asta.

Poate ii dai si Siminei un PM sa vezi ce zice si ea.

Multa sanatate si putere voua!


ANUTZACHE, la multi ani, te pupam cu tot dragul !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Tania si Madutza, tinem pumnii sa nu fie nimic grav! Sa dea Dumnezeu sa fie alarma falsa ...
Voua sa va dea Domnu putere sa ganditi pozitiv !
Va asteptam cu vesti bune!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LA MULTI ANI ANA DRAGA, SA CRESTI MARE, INTELEAPTA, DESTEAPTA, SA FII SANATOASA SI IUBITA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Madutza, sper din tot sufletul sa va iasa analizele bine! SI sa faci bine sa mai intri pe-aici, sa-ti mai iei gandurile de la ale tale.

Mergi la inceput