Colectia de toamna-iarna 2005 (217)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

multa sanatate tuturor celor bolnaviori! sper sa scapam cu minim de viroze anul acesta!
MADAU, asa a facut febra Serban de la amigdalita pultacee! sper sa fie bine Miruna!
TANIA, ne rugam pt voi!
LEEA, mult noroc la dr maine!

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Ana scumpa, sa-ti fie viata frumoasa, fara grijuri si suparari, sa continui sa incanti si sa-ti fericesti parintii la fel ca pana acum. Pupici dulci de la Rianna. LA MULTI ANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La multi ani Ana fetita frumoasa, desteapta si inteleapta, surioara iubitoare si draga! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce e bun si frumos in lumea asta!
Delia & Marius, sa va bucurati de familia frumoasa pe care ati construit-o!

Tania va tin pumnii, Doamne ajuta sa nu fie probleme mari cu Che!

Madau sanatate Mirunicii!

catutza pozele nu sunt "de pus", sunt cu rezolutie slaba...

meems ce frumos ca ati fost la ziua Smarandei! Cati km sunt intre voi ?

Ina ce mai faceti, a dat zapada la voi?

Noki bafta azi la examen!

Natalia a dormit bine peste noapte, dimineata iar 38.1. Nu ma sperie situatiunea, sper sa fie o viroza banala.

Ceea ce ma bucura e ca nu cred ca a fost streptococ A iesit exudatul lui Virgil, care n-a luat niciun tratament si e curat. Daca era streptococ banuiesc ca l-ar fi avut si el.

Ma uit mai tarziu la poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

La Multi Ani, Ana!
Scumpa mica si frumoasa, iti doresc sa cresti mare, sanatoasa sa ai o copilarie frumoasa alaturi de surioara ta.
perecere frumoasa cu multe cadouri si voie buna.

tania, un gand bun de la noi, doamne ajuta sa fie bine.

haide nokiiii .. !!! ce dadusi azi?

natalici, pui mic si nazdravan multa sanatate. lavi ce cunoscut suna 2-3 zile gradi si saptamani de stat acasa!!! ma bucur ca esti relaxata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mda...vesti noi de pe front...n-am inchis un ochi toata noaptea, a tinut-o in 39-40 febra, n-a scazut cu nimic, am stat cu sosete cu otet, batiste in cap...o nebunie, ce sa zic...... Iar tragem chiulul de la gradi, noi mai mult nu ne ducem

Ripley sa-ti traiasca Anutzachele, sa fie sanatoasa, norocoasa si la fel de frumoasa!!!!!

Tania tinem pumnii

Imi pica ochii de somn, nici nu vad pe unde merg, cred ca o chem pe mama sa stea macar 2 ore cu maimutza sa dorm si eu

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui madau

Mda...vesti noi de pe front...n-am inchis un ochi toata noaptea, a tinut-o in 39-40 febra, n-a scazut cu nimic, am stat cu sosete cu otet, batiste in cap...o nebunie, ce sa zic...... Iar tragem chiulul de la gradi, noi mai mult nu ne ducem

Ripley sa-ti traiasca Anutzachele, sa fie sanatoasa, norocoasa si la fel de frumoasa!!!!!

Tania tinem pumnii

Imi pica ochii de somn, nici nu vad pe unde merg, cred ca o chem pe mama sa stea macar 2 ore cu maimutza sa dorm si eu

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2





mada de ce nu mergeti la medic? posibil sa aiba rosu in gat sau amigdalita ca astea dau febra mare( zona gatului). sanatate multa miruniciului si tie odihna multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Va multumesc tuturor de urari, ne-am petrecut in familie, asta ca sa o dezamagesc pe Miri pentru ca joi seara am primit o invitatie pe ultima suta la o nunta facuta pe graba, ca mireasa este 2 in 1 asa ca nu am mai facut nimic acasa. N-are nimic vom serba pe 22 cu tot tacamul si tamtamul.
Ana sa fii fericita, implinita, sanatoasa si voioasa, sa o asculti pe mami,hai si pe tati, sa o ocrotesti pe surioara ta si viata sa iti fie plina numai de bucurie.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Ana, iti dorim sa ai o zi aniversara deosebita, sa ai numai bucurii in viata, sa fii sanatoasa si sa aduci numai bucurii parintilor tai. Multi-multi ani fericiti de acum incolo. Delia si Marius, sa va bucurati de copii vostri frumosi.

Tania, ne rugam pentru voi din tot sufletul. Gandeste pozitiv, puterea gandului este foarte mare. Totul va fi bine pentru voi, ne rugam pentru asta.

Madau si Lavi, sanatate multa fetitelor voastre. Daca va consoleaza cu ceva , trebuie sa va spun ca si Kriszti mai mult n-am mers la gradi decat a mers . Da' ce putem face? Doar sa le mai crestem imunitatea.

Noi aseara am fost la party. Eu m-am simtit foarte bine.Cum nu m-am simtit de multa vreme. Acu fug sa vad pozele. Revin mai tarziu, ca dupa am program administrativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Neatza!

Of, ce week-end "urat"!
Sanatate maxima bolnaviorilor Tudor, Miruna, Nati, Che!
Tania, tinem pumnii sa fie totul bine!
Offf, Madau, sa nu fie vreo amigdalita pultacee... Incearca sa te odihnesti si tu putin!

LA MULTI ANI, ANA!!!! Sa iti dea Dumnezeu tot ce e mai bun si mai frumos pe lume! Sa fii sanatoasa, voioasa, norocoasa sa iubesti si sa fii iubita!





Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

mimi_dumy frumoasa petrecere, iar tu, ce mai kinder cu surprize!!! Imens burtoiul, ai avut noroc ca ai prins ziua Dariei! Arati foarte bine!

meems & Bic faina petrecere, Sma e o frumusica si bretonul asimetric ii sta foarte bine; Rianna o frumu si o cumintenie iar Bic & Meems curat fotomodele de colectie!

Multumesc tuturor pt urarile de sanatate; deocamdata nu sunt f stresata pt ca nu e prea "groasa". Doamne ajuta nici sa nu devina!

Bianca_mo personal nu prea cred in homeopate, sunt alte mamici care insa cred. Din ce m-am informat e cam asa: au efect daca crezi in ele, le iei dupa un anume ritual, e o alchimie acolo. Nu m-am informat foarte mult insa, deci n-am nicio parere strong.
In schimb cred in naturiste; da' sa fie acolo o concentratie "palpabila", nu 3 molecule de substanta intr-o sticluta de sirop de zahar cum e la homeopate.

Mergi la inceput