Copilasi din 2002 (52 )

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello, am zis ca revin cu povestiri!
La nunta a fost frumos, nu a fost "dezmat"din partea noastra, suntem oamnei seriosi, poate dupa ce am plecat, fiindca copiii nu au rezistat, cum de altfel ne si asteptam, asa ca pe la 12,30-1 fara ceva am plecat. Nunta a tinut pana dimineata!
In rest, am dansat cat de cat, am mancat 2 feluri, aperitivul si pestele pane, si am plecat exact cand aduceau sarmalele, asa ca am evitat niste calorii in miez de noapte!
Poze de la eveniment v-am pus AICI.
Am mai lasat pe ici pe colo niste rude sa aveti ce vedea, inclusiv mirii, iar ptr. Sanzi sunt multe poze cu Ana, preferata ei!

Sanzi, sanatate multa sotului! Am vazut pozele, iti sta bine cu gagalicea mica in brate, poate, poate te molipsesti! Si mie imi place rasa Beagle, eu daca mi-as lua, mi-as lua unul mic ca in video-ul asta pe care l-am primit si eu pe mail!
VIDEO CUTU!

Nina ieri la voi a fost cel mai frigut!!! Brr!!! Multumim ptr. tratatiune! La multi ani amandorura!

REVIN CA MA CHEAMA CINEVA JOS!!!



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Baietii sunt bine, am fost cu Matei ieri la pediatru sa il vada, era ok, am primit niste picaturi de Sinupret (5 pe zi) ca sa scape de mucii din spatele nasului, acum e mult mai bine, dupa numai 10 picaturi! Stefan este si el bine, azi ar fi trebuit sa merg cu el la control, insa Matei dupa 5 minute cu bunica plange rau! Asa ca am sunat, am explicat ca nu pot, si ma vad cu medicul saptamana viitoare cand speram sa avem si testele alergologice! Asta ca sa stim mai multe despre problemele lui...

Cristina, a venit bunica, o exploatez la maximum! ;)

Sa aveti o saptamana linistita! Eu abia astept sa vina ziua de joi, atunci as vrea sa ies cu baietii...

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Lucia, am avut si frigarui vegetariene!!! haha !!! Numai legume pe batz...fooooarte bune!!! Nu mai poftesc de mult la carne, si nu ma tenteaza deloc...(dar mananc peste) Oricum mananca David carne si pt mine la un loc!!!!
Nici aici nu isi bat capul cu analize prea multe in sarcina...prietena mea a facut doar 2 echografii in toata sarcina...una sa confirme sarcina, si a doua in sapt 21, morfologica, sa vada cum e dezvoltat fatul...
De asta nici nu au stiut decat in ziua nasterii ca bebe era pozitionat cu capul in sus...si nu putea fi nascut pe cale naturala...


Nina, ce bine arata checul!!!!! Vreau si eu reteta!!! Azi am facut chec de banane si nuci si mi-a iesit tare bun!!! Deja jumatate e mancat!!!!
Am plantat niste floricele portocalii (sincera sa fiu nu stiu cum se numesc) care sunt tare comune in Romania, prin parcuri (usor de intretinur), floarea soarelui si un bradut!!! Oricum am ajuns la concluzia ca imi trebuie muuult mai multe, ce am pus eu, de abia se vad!!!!


Cristina, ...lasa ca si tu esti piele si os!!! Eu am 1.59cm si acum 52kg...in tinerete aveam 48-49kg...si nu eram slaba...eram ok!!!! Deci...mai am de unde slabi...adica as vrea sa scap de burta si aripioare...oricum nu cred ca voi mai arata vreodata ca la 20 de ani...dar sper si eu

Katty, frumoase poze ca de obicei!!!! Mi-a placut rochita ta, si sora ta e taare frumoasa!!!! Mersi pt pozele cu Ana!!! Sunt un deliciu!!! Ce rochita draguta, si ce inel are domnisoara!!!! E atat de eleganta!!!! Dar cu cine seamana, ca parca nu cu sora ta!!!
Radu e mai bine acum...vineri are programare la ORL sa vedem cum este...cica nu il mai doare, dar nu aude cu o ureche...


Nicoleta, ma bucur ca Matei e mai bine!!!
Si noua ne vine bunica in decembrie...David abia asteapta, ca i-a promis niste trenuri Si eu astept sa o pot exploata!!!!
Ce bine ca nu mai trebuie sa fac eu meniul de Craciun, si nici curatenia!!! haha!!!!


Noi azi am avut liber, si am stat acasa...am iesit cu bici, ne-am jucat, am citit....acum David uda piscina cu furtunul...mai tarziu plecam la tenis!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

David a fost azi mutat in echipa de tenis de 7-8 ani avansati!!! Sunt asa mandra!!! Si joaca cu o placere!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Bravo David!

Fetelor, voi tineti postul Craciunului, de pe 14 noiembrie pana in Ajun? Voi, nu copiii, ca ei sunt mici si trebuie sa mananance echilibrat, la fel ca si gravidutele si mamicile care alapteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Cristina-mi-as dori sa-l tin, dar nu stiu daca reusesc. Poate incercam impreuna.

Sanzi-ce sa mai zic, e grozav David!!

Eu am 1,68 si 51 kg, dar am multe de taiat, dar si de adaugat. Tu ai de aceea greutatea asta.Asa ca stai linistita, ca esti chiar scobitoare.

Nico-s-a obisnuit Matei cu buni?

cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Sinzi, felicitari lui David pentru tenis!Nina, am reusit sa pun ceva poze cu desenele lui Liviu:http://community.webshots.com/album/568565185dwwPqi


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Lucia-am ramas muta!
Foarte talentat Liviu! Cata expresivitate au personajele, cum ar fi asta
http://good-times.webshots.com/photo/2911408560101282279sCOlnV

Felicitari

cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multumesc Cristina!


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Multumesc pentru urari, tuturor !
Francisca, Cristinuca e o mare iubitoare de animale. Ii plac pestisorii, dar si mai mult ii place hamsterizta ce o are, Lili.
katty, eu numai de acasa pot vedea pozele de pe picasa. De aici de la birou nu le pot viziona.
Iti scriu de acasa.
A intrat baba iarna-n oras la noi cu - 12 grade C, ieri dimineata. Am trecut la cizme si geci de iarna. Insa au fost ani in care era si mai frig in noimebrie si era si zapada, in perioada aceasta.
Nicoleta, bucura-te cat poti de sederea bunicutei baietilor ! Sanatate frumosilor tai !
Sinzi, cunosc floricele acelea portocalii, cu frunze dese. Eu ii spun salata la floarea aceea, la asa bogatie de frunze.
E mare curtea ?
Ce fain ca ati plantat si un bradut ! Bafta si spor, sa reusiti sa plantati cat mai multe plante si pomi, ca sunt sanatate curata !
Reteta de chec o vrei aici sau pe PM ?
E reteta cu....care, mama ne-a incantat papilele gustative, toata copilaria.
Si asa, veti avea un decembrie plin de rasfatz !
Bravo lui David pt. reusita de la tenis !
Cristina22, la 1,68 m ai 51 kg ? WOW !
Eu, la 1,64 m am 56 kg. De cand am fost 1 luna in Irlanda, nu mai reusesc sa cobor la 54 kg cum aveam la inceput de an.
Asta e, varsta isi spune cuvantul !
Cristina_C, eu nu pot fara iaurt sau lapte, atatea saptamani. Sau ouale din prajituri. Ca de carne ma pot lipsi.
Desi, ar trebui sa ne curatam un pic, atat fizic, cat si spiritual.
Lucia, multumim pentru album !
Ce fain surprinde expresia fetei ! La varsta lui e ceva !
La scoala lucreaza si ei mult cu desenarea unor lucruri, obiecte, fapte ?
Acum, si in Ro, se cere exprimarea prin desen, la clasele mici.
Gata, ma retrag, ca alerg la cumparaturi ! Pana in decembrie ne mutam la noul apartament, ce l-a primit Cristi la sfarsitul anului trecut. Abia acum reusim sa terminam cu amenajarea lui.
O zi cat mai faina, in continuare !







Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput