Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (80)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Mama, cate intrati in prenatal din decembrie Eu abia dupa sarbatori... De aia vreau ca macar o saptamana sa mai rup de medical la sfarsitul lui noiembrie, uite asa!

Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (26S/27S?)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui CADIA


Fetelor vai stiti:

Cum trebuie sa fie si ce calitati trebuie sa aiba un patut pliabil in care sa doarma bebe acasa dar pe care sa-l luam si-n deplasare?

Multam

27+cu CLARA


Cadia,habar nu am ce calitati trebuie sa aiba.Probabil sa nu fie vreun no name ceva si sa fie zdravan si evident sa aiba nivel si sus,nu doar jos.Eu mi-am luat unul de la chicco.Foarte ok ca si pret,mai ales ca o sa-l foloseasca doar 1 an,cat stam aici.Apoi cand ne mutam,o sa aiba camera lui si evident alt mobilier.

Minunica mea
30+ cu David Christian sau David Gabriel

AMR- CEL MULT 10 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Anuc, dar de ce intri in prenatal dupa sarbatori daca ai 26-27 sapt???????????? nu inteleg

27+ Vlad Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

si eu intru in prenatal tot dupa sarbatori. Chiar ma gandeam sa merg vreo 2 saptamani si in ianuarie, dar asta mai ramane de vazut
Eu ma duc pt ca prefer sa vin la serviciu decat sa stau acasa singura. Atata timp cat ma simt bine. Daca ar fi ceva in neregula, atunci ar fi alta poveste

Cadia, nu stiu care sunt avantajele patutului care se pliaza - in afara de faptul ca se pliaza si e usor de transportat dintr-un loc intr-altul. In rest, ca si la cele de lemn: sa fie stabil, cu nivele de inaltime, etc.

Jasmi 26+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Eu ma pregatesc de mers acasa, va pup pe toate si urez La multi ani! sarbatoritelor de maine (si sotilor lor care se incadreaza cu numele )

Weekend placut !

Jasmi 26+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Ledi,, eu vreau sa-l pun in camera pana la 2-3 ani si apoi sa-l tin pentru plecari, iar pe pitica s-o mut in pat mai mare.O sa ma uit si la Chicco.

Jasmi, wnd placut.


27+cu CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor voi sunteti asa uituce ca mine????
Sa va explic: eu sunt un om foarte meticulos la serviciu si imi place daca un sef imi cere o situatie sa ma duc cat se poate de pregatita, inclusiv sa anticipez intrebarile lui si sa am raspunsuri. E...de vreo luna-doua ma duc sa vb ceva cu el si UIT DE LA MANA PANA LA GURAsi nu suport sa zic "nu stiu", "nu mai tin minte" etcca eu de obicei am raspunsul corect la ORICE cand e vorba de jobul meu....sunt distrusa....e asa penibil sa te duci in fata unui sef si sa dai din umeriMa intreb acum oare asa se simt si cei care fac asta de obicei????Mi se pare ingrozitor .......

Voi cum sunteti???


27+ Vlad Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Bebelusi, pentru ca sunt mai fraierici eu asa de felul meu . Am apucat sa le zic ca sunt bine mersi si daca-mi permite sanatatea nu am de ce sa nu vin pana atunci. Inca nu am predat nimic aici, si asa o sa predau unei colege care are alta fisa de post si care de abia ma asteapta sa ma intorc...iar eu cu legea asta noua, as sta mai mult acasa cu bebe si Ioana...
Sincer, nu stiu ce-o sa fac...dar asa am spus, ca vin pana la sf lui dec, asa o sa fac...

Anuc cu Ioana mica si BB Filip din burtica (26S/27S?)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Si ce Anuc, nu poti sa le zici subit si dintr-o data sa le spui ca nu mai poti ca iti e greu, ca te doare spatele, lucruri care nu sunt nereale....si eu la fel am zis la inceput dar pe parcurs m-am razgandit. Ce crezi ca sefului i-ar pasa de tine daca ar trebui sa te dea afara....ma indoiesc....
Nu vreau sa ma intelegi gresit dar odihna noastra si linistea noastra inainte de nastere e foarte importanta, toate care au trecut prin asta imi spun asa. Parerea mea e sa iti schimbi decizia....

27+ Vlad Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Bebelusi si eu sunt uituca TAAAAARE!!!!!


27+cu CLARA

Mergi la inceput