INSEMINARE (29)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krika spune:

De ce mi-a fost teama nu am scapat....testul a iesit negativ in a 14-a zi de la IA. Sunt f trista...plange sufletul in mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonete spune:

Andreiutasg ,se face antigenul HBS si anticorpii anti HCV , restul de antigene si anticorpi ,inclusiv viremia , se fac la cei depistati cu atg. sau anticorpi prezenti , adica la cei diagnosticati cu hepatita B sau C .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

krika- pana cd nu vezi rosu....mai sunt sanse...

rammy- hai sa mai asteptam...eu mai bag maine un test...parca as face si un bhcg dar cred ca ma intep degeaba, nu ca nu as fi gravi , ci pt ca e prea devreme !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

krika- mai astepata putin , poate nu a iesit bine testul , iti tin pumni

sarrah- si eu ma gandesc sa fac mnaine beta , desi anaconda una din fetele de aici mi-a zis ca cel mai devreme in ziua 13sa il fac, doar ca ziua 13 e sambata si nu e nimeni la nici un laborator.
probabil dimineata mai fac un test si oricum iese eu merg si fac si un beta nu mai pot pana luni , desi ti-am zis slabe sanse :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

SIMONETE multumesc ca m-ai lamurit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

rammy- ai facut test? eu am facut de urina si a iesit tot negativ!
nu mai fac BHCG, nu mai are rost !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

krika- tu ce faci? cum esti? a repetat testul? curaj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Sarrah, eu chiar am incredere in tine, si da'l incolo de test de urina!
N-ai facut GIFT luni? Cred ca, matematic, abia maine s-ar cam implini 12 zile, nu? Ca doar nu numeri si ziua de luni (cea in care ai facut GIFT) si ziua de azi - adica socoteste numarul de ore (288)...
Si, cel mai corect, lasa grijile, temerile, spaima pana luni, cand poti face un BHCG... Eu inca sunt convinsa ca esti gravi!

Butoiul ala nu-ti apartine, lasa-l proprietarilor de drept!

Si luni, fa bine si apari cu un rezultat pozitiv, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Sarrah- am facut test dimineata bineteles tot negativ, am mers la clinica si am facut beta hcg peste o ora o sa am rezultatul, daca valorile nu o sa fie cum vreau eu ...o sa ascult de ce ti-a zis cosicel asa mai am o speranta si luni o sa repet analiza .

desi daca stam si caculam azi e ziua 11, nu a 12 cum am zis noi ca doar luni, nu se pune , are cosicel perfecta dreptate

Acum poate vreau si eu prea mult sa iasa bebe direct la prima inseminare ,

cum am rezultatul va scriu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Ramyy, nu vad de ce nu ti-ar reusi IA de la prima inseminare!
Daca a fost facuta cand trebuie, e f posibil sa se intample, asa ca, sunt multe sperante sa fiti gravi!

Ufff, am trecut si eu prin stresul asta cu z12, da' ca sa nu ma mai chinui inutil, a venit cm chiar atunci, asa ca n-am mai avut nici macar vise!

Insa nu este cazul vostru!

Mergi la inceput