INSEMINARE (29)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

azi e a 7 zi dupa inseminare si am o scurgere albiceoasa groasa, nu am avut niciodata asa ceva a inceput de aseara, nu este abundenta , iar de dimineata a inceput sa ma doara putin si burtica ca si inainte de ciclu :(

ce sa fac sa merg maine la medic sa vad ce zice?

mie frica ca o sa zica ca sunt paranoica :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Ramy , durerea de burtica in zilele 7-9 , nu poate fi decat de la implantare ...
Fa-ti un beta hcg in ziua 13 , cel mai devreme !
Pe mine m-a luat asa in ziua 8 , dureri de parca trebuia sa-mi vina cm ........ Si n-a mai venit !

http://bd.lilypie.com/nnM2p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krika spune:

Sunt in ziua 12 de la inseminare.....cand pot face un test de sarcina?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

Anaconda- dureile mele de burtica vad ca persita si azi , sa dea d-zeu sa fie de la implantare asa cum zici

krika -testul se face in ziua 14 dupa inseminare mie asa mi-a zis medicul dar...daca citesti pe forum sunt fete care si-au facut din ziua 12-13 si le-a dat un rezultat real..., eu sunt in ziua 8 dupa inseminare si nu mai am rabdare dimineata ma facut un test macar sa fiu sigura ca nu e pozitiv de la pregnyl ,normal ca a iesit o singura liniuta
Bafta multa si asteptam testul cu II liniute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

buna seara,

multa bafta tuturor celor care asteapta II liniute si celor care se vor insemina !!!

ramy- si eu sunt tot in a 8-a zi , la fel ca si tine !!! insa eu am facut GIFT ! iti tin pumnii si astept sa fim gravide in aceeasi perioada

Krika- eu sa fiu in locul tau as face test...e unul barza... gold care cica arata cu 4 zile mai devreme!!! multa bafta, maine sa ne spui ca ai II liniute ! sau in aceasta seara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandrab spune:

sarrahWOW...... Unde ai facut Gift? Cat a costat? Cu ce doctor? Cum e procedura? Doar atatea intrebari pt inceput...


http://tt.lilypie.com/7aaqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

sarrah - iti tin si eu pumnii si ma bucur ca esti exact ca si mine in ziua a 8, eu zic sa fim optimiste si o sa avem II liniute.

eu azi toata ziua am fost balonata , parca as fi inghitit o minge si mi-e de zile mari, azi la birou am crezut ca o sa inghit pe cineva




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:


Datorita ruxandrab am reusit sa ma programez la Cocei , la NORD MEDICA pe 02 decembrie

Cand am sunat la Marinescu Center nu mai faceau programarile decat dupa 10 decembrie si AZI in sf. am reusit.
De o saptamana tot am incercat sa o prind ... la vreun cabinet.

Maine am 3 analize de facut (FSH, LH, estradiol), desi am un dosar dstul subtirel...sunt sigura ca d-na COCEI o sa aiba "grija" sa-l ingroase .

Multa sanatate si curaj pentru toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

A si ruxandrab MULT NOROC la prima inseminare. Sa ne povestesti de-a fir a par .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina16 spune:

Fetelor, HELP!!!
Aseara mi-a ridicat rezultatele de la analizele hormonale (estradiol, FSH, LH) din ziua 13 (ziua 14 pica duminica), si Estradiolul mi-a iesit 706pg/ml (valori normale la ovulatie 85.8 - 498 pg/ml), adica aproape dublu. Ce inseamna asta? Ca nu am ovulatie?

Mergi la inceput