INSEMINARE (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Initial postat de ankel

Citat:
Dragele mele,

Stiu ca acest subiect deja exista, dar nu am gasit nimic mai nou de 2006 si sunt foarte interesata.
As vrea sa aflu niste recomadari din partea voasta, ce medici sunt mai potriviti, ce cabinete, daca stiti ultimele preturi si tot felul de lucruri de astea.
Eu si sotul meu vrem sa apelam la inseminare artificiala si suntem foarte noi in domeniu, prin urmare cu zero cunostiinte....In plus, in orasul nostru nu exista cabinete de acest gen si trebuie sa ne planificam din timp orice deplasare.

Multumesc frumos.



Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandrab spune:

Anaconda FELICITARI ! Sarcina usoara si bebe sanatos!

flo.flo Multumesc mult pentru informatii. Te-a monitorizat tot dansa? La monitorizari e tarif suplimentar la Giulesti? Progamarile pt eco si inseminare efectiv sunt dimineata sau la ce ora vrei tu? Pregnylul l-ai facut la ei sau acasa? Intreb ca sa stiu cum fac cu serviciul... Scuze pt asa potop de intrebari


http://tt.lilypie.com/7aaqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina16 spune:

fetelor de unde luati voi pregnyl?
Eu am inceput sa tatonez terenul pt o inseminare luna viitoare la Giuli, dar mi-a spus o tanti de acolo ca ei fac inseminarile fara pregnil? E adevarat? Voi cum ati facut rost?
Anaconda felicitari pt sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo.flo spune:

Anaconda felicitari si sa ai o sarcina usoara

Gina eu stiu fete care au facut inseminare la giulesti si au facut cu pregnyl
Ruxandra ti-am trimis un PM

o zi buna tuturor

Sper ca in curand o sa fiu si eu
http://tt.lilypie.com/qKl5p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

gina- pregnyl nu se gaseste. daca poti vorbeste cu cineva sa-ti trimita de afara. nu este obligatoriu sa faci pregnyl inainte de inseminare. aceasta injectie se face pentru spargerea foliculilor , dar ei se pot sparge si natural. cu cine faci inseminarea? bafta multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Sarrah, incearca sa gasesti o "cunostinta" in spital.
Nici cand am facut eu inseminarea "nu" mai aveau Pregnyl, dar in final s-a gasit "pe fundul unui sertar".
Cu putin ajutor, poate mai gasesc sertare de-astea.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica6+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina16 spune:

Dragele mele va multumesc pt raspunsuri. Vreau sa ajung tot la dr Cocei. Incerc sa iau legatura cu dansa cat mai repede posibil. Sper sa am noroc si sa gasesc pregnylul.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Buna fetele,

In urma controalelor si a analizelor dr. mi-a recomandat FIV , in urma rezultatului dezamagitor al spermogramei - 8.5 mil de soldatei; la mine nu e problema ...ovulez ok, analizele ok.
Acuma va intreb, ca stiti mult mai multe si ma puteti lamuri, eu NU vreau sa incep cu FIV, m-am gandit pentru inceput la inseminare.....dar dr.a zis ca va fi in van...., credeti ca putinii soldatei au sanse la o inseminare??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Andreiutasg , incearca sa schimbi dr....
Sa vezi si alte pareri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

AnaConda, inca nu te-am felicitat pentru reusita!
Sa fiti sanatosi si peste 9 luni sa fii cea mai fericita mamica!
Si vezi ... te interesai de FIV la Tutunaru ...

Mergi la inceput