Rugaciune colectiva pentru a dobandi prunci (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jesika spune:

Bunaziua fetelor Eu sint de la ''azoo''. Noce mi-ar fi placut sa fiu alaturi de tine simbata, insa pe socrul meu il cheama Mihai si il sarbatorim.
Cit despre programul de la Radu Voda - maslul incepe vara la ora 18, acum , ca s-a dat ora inapoi, incepe la 17.

JSK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Georgia multumim pt acatist. Bunul Dumnezeu sa te bucure cat mai repede.
Anaomaria ai scris mai demult ca vrei ceva produse naturiste pt fibrom. Sa te uiti pe prima pagina la Naturiste si homeopate si acolo gasesti mai multe informatii. Poti sa intrebi si fetele de acolo. Eu stiu ca e bun ceaiul de cretisoara, de coada soricelului, napraznic, precum si extract din muguri de zmeur. Multa sanatate iti doresc si asteptam vesti bune. Multumesc pentru sfaturile care le postezi sunt foarte folositoare.
Sufletel, Claudelle bine ati venit cu noi la rugaciune. Sufletel, fetele care ti-au scris ti-au dat sfaturi minunate asa ca eu iti doresc sa te linistesti si cat mai repede sa va bucure Dumnezeu cu un copilas.
Tuturor va doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut iar Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril precum si Sfantul Nectarie sa ne ocroteasca, sa ne bucure, sa ne lumineze mintea spre a alege binele si sa se roage pentru noi La Dumnezeu pentru a dabandi un copilas la vremea potrivita. Sa le citim acatistul zilele acestea si sa ne rugam din suflet sa ne ajute.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

noce - o idee chiar foarte buna. Pentru Iasi eu as propune biserica Sf. Nectarie din Alexandru cel Bun (desi recunosc ca nu stiu daca asa se cheama - e biserica noua care adaposteste si moastele Sfantului Nectarie). Si pentru ca tot am pomenit de aceasta biserica, am sa va povestesc o minune recenta petrecuta la aceasta. Parintele paroh de acolo s-a straduit mult sa aduca particele din moastele Sf.Nectarie la Iasi la aceasta biserica pt. a putea fi cinstite de credinciosii de aici mereu. Si ce credeti ca s-a intamplat dupa ce le-a adus? Sfantul Nectarie i s-a aratat in vis preotului certandu-l: "Ce m-ai adus aici sa ma tii inchis?" Biserica fiind de mir nu se tineau slujbe zilnice in ea. Insa de la visul avut biserica este zilnic deschisa si preotul paroh slujeste in fiecare dimineata Sf.Liturghie aici.

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
Eu, familia si pozele mele

CASUTA VERDE


Zi-mi te rog unde exact in Alexandru este aceasta biserica? Nu stiam! Si inca ceva: cand mai stiti fetele din Iasi de sfintiri de biserici spuneti si pe forum va rog.Multumesc

Noce. ai o idee foarte buna!

gabriela multumim tie si mamei tale si Dumnezeu s ava binecuvanteze. Am o rugaminte daca nu e prea mult; sa ia si listuta cu gravidutze.....avam atat nevoie de rugaciune pentru a-i naste la termen, sanatosi si voiosi in apararea Maicutii Domnului. Multumim!

10 + Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

http://bd.lilypie.com/pruSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Scuzele de rigoare Georgia!!!! Iti sunt datoare cu un miel..Te-am botezat gabriela.Scuze inca o data

10 + Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

http://bd.lilypie.com/pruSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletel_80 spune:

Din pacate eu nu sunt din Bucuresti, ci la o distanta de 300 km ... mi-ar fi facut mare placere sa fiu alaturi de voi la rugaciunea colectiva. e vreo problema daca ma voi ruga de acasa? Poate imi spuneti si mie ora la care se va produce rugaciunea.

Eu sunt foarte fericita ca am facut un mic mic prim pas in drumul meu incrancenat de a-l intoarce si pe sotul meu spre credinta. Astfel, am tiparit toate raspunsurile voastre ... si va multumesc inca o data pentru sfaturile nemaipomenite pe care mi le-ati dat, si l-am rugat frumos sa se uite peste acele randuri. Initial a refuzat, apoi curiozitatea i s-a declansat, le-a rasfoit rapid ...

Nu stiu daca a citit intreg textul, pentru ca nu am ramas in aceeasi camera cu el. Dupa vreo 10 minute il intreb daca a citit ... Imi raspunde sec: neinteresant ...

Cu toate acestea eu cred ca raspunsurile voastre si cuvintele scrise de mine l-au emotionat intr-un fel, pentru ca mi s-a parut un picut schimbat dupa.

Nu am insistat prea mult pe subiect, m-am gandit, asa cum mi-ati scris si voi ca e bine sa il iau cu incetul ...

Sunt foarte increzatoare ca va reactiona pozitiv si treptat va ajunge sa il iubeasca pe Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Fetelor, eu pe weekend dispar de pe net, ca nu am decat la munca.
Va pup si va doresc La multi ani! tuturor Gabrielelor si Mihaelelor si sotilor vostri si, in general, pentru toata lumea numai bine.
Biserica din Alexandru care are moastele Sf Nectarie e cea de langa Piata Alexandru, de la Pod. E o biserica mare, in praf de piatra, cu acoperis mai deosebit, cu streasina larga. Nu stiu cum sa explic mai bine Cand treceti cu tramvaiul dinspre bahlui spre Alexandru, treceti pe langa ea. Pun si un link cu o harta http://www.targuldecase.ro/harta-iasi.html
Pupici

"Si de as avea darul proorociei si tainele toate le-as cunoaste si orice stiinta, si de as avea atāta credinta īncāt sa mut si muntii, iar dragoste nu am, nimic nu sunt."-Corinteni I, cap. 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Georgia, iti multumim din suflet si iti daruim toata iubirea noastra, tot ce e mai bun si mai frumos in noi, un dar nevazut de iubire! Sa ne ajute Sf Nectarie pe toate precum stie dupa acest pelerinaj al mamei tale.

Mada, acum am vazut ce ne-ai scris, cum te aduc ingerii Domnului la Bucuresti chiar de Sfantul Nectarie. Cred ca o sa se lase cu vesti bune in cazul tau Doamne ajuta !

Sufletel, e un inceput bun. Suntem toti oameni si nu avem cum sa ramanem de piatra cand auzim despre Creatorul nostru si despre ajutorul pe care ni-l poate da. Nici eu nu m-am intors usor la credinta, nici sotul meu. Credinta de baza este cea dobandita in timp, ca sa apuci sa traiesti din tot sufletul fiecare rugaciune, fiecare moment al slujbei din biserica, sa ajungi sa-ti fie dor sa mergi la biserica.


Faca-se Voia Tatalui Ceresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Multumesc fetelor care sustin cu gandul si cu sufletul rugaciunea colectiva la Sf Nectarie.
Din pacate, pana acum suntem putine.

Virginia, multumesc ca mi-ai spus de priveghi, nu stiam. Voi merge maine seara/ noapte si de se va face, sper sa fiu acolo. De nu, voi ramane oricum sa citesc acatistul. Nu pot sa spun ora, pt ca nu stiu cand incepe slujba, dar daca vreti, fetele care cititi acatistul de acasa sau mergeti la biserica din Iasi, ne putem propune sa citim acatistul sambata intre 8.00-10.00 pm. Duminica dimineata as vrea sa ajung tot la Sf Nectarie la liturgie si la cinstirea moastelor, iar duminica seara la miezonoptica. Ma voi ruga pentru noi toate, sa ne ajute Sfantul pe toate.

Pana atunci, pentru maine caut o biserica cu hramul Sfintii Mihail si Gavriil ca sa ma duc sa ma rog (ma cheama Gabriela).

Am auzit si eu doua minuni ale Sfantului Nectarie. Era o femeie de aprox 40 de ani (prietena dentistei mele) al carei partener de viata era catolic si putin credincios si care nu vroia sa auda de casatorie. Dupa ce dentista mea a trimis-o la Sf Nectarie sa se roage, intr-o zi a reusit sa-l ia si pe prieten cu ea. In acea zi, omul si-a schimbat religia, s-a botezat ortodox si s-a si cununat cu femeia. Era o zi de vara, prima oara cand omul mergea intro biserica ortodoxa. Pozele de la nunta sunt cu el in pantaloni scurti, pt ca nu se gandea ce i se va intampla in acea zi.

A doua minune, o pacienta a dentistei mele care de 4 ani se chinuia sa ramana gravi, alergand de la un ginecolog la altul s-a dus si s-a rugat la Sf Nectarie. A ramas gravida imediat.


Faca-se Voia Tatalui Ceresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Noce,nu sunt nici eu sigura,dar stiu ca asa se face inainte de fiecare mare sarbtoare la manastire,mai ales ca aici au si moaste ale Sf.Nectarie.Doamne ajuta oricum la rugaciune,sa ne fie auzite si sa primim ajutor.

"La Multi Ani,sarbatoritelor!!!"Sf.Arhangheli sa va acopere si sa trimita totdeauna ajutorul lor.

Georgia,Dumnezeu sa te rasplateasca pentru milostenia facuta cu noi si sa trimita pruncut sanatos cat mai repede.Pupici si Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor

doamne ajuta!

LA MULTI ANI celor care se serbeaza maine sau care sarbatoresc pe cei dragi .....

fie ca acesti sfinti care se serbeaza zilele astea sa va aduca numai vesti bune si multa sanatate si intelepciune ...

e admirabila initiativa lui noce ... pacat ca nu sunt prea multe doritoare ... caci eu care sunt departe .... nu va pot onora ...

multi pupici pe burtici


26+ANTONIA IOANA

Camelia

Mergi la inceput