Rugaciune colectiva pentru a dobandi prunci (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

eu vroiam si sa ne cunoastem,cred ca o sa merg impreuna cu o colega de la durerea unei pierderi de sarcina din Bucuresti,mai pe la orele17,cind o vrea si o putea ea si in rest merg singura in Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Anaomaria,
ai dreptate, si duminica e bine sa mergem la biserica. Noi mergem duminica, de obicei, la Radu Voda.

Ar fi frumos sa ne intalnim sa ne rugam si duminica, dar cred ca e mai greu, pt ca sunt bisericile pline. Eu cu sotul meu ramanem dupa slujba in fata moastelor Sf Nectarie si citim acatstul. Ar fi loc sa ne rugam vreo 10 persoane acolo, daca vreti.

Eu astept in continuare co-rugatoare pt sambata de la 14.00 sau duminica de la 22.00 la Radu Voda.

Faca-se Voia Tatalui Ceresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Doamneeee,Noce,ce gand buuun ti-a venit!!!Pai nici nu se putea mai bineee sa sarbatoriti asa un Sfant drag noua.Duceti-va fetelor asa cum a propus Noce prima data,la miezonoptica,nici nu stiti cat de puternica este rugaciunea noaptea,dupa ora 12.Eu cred ca se face priveghere sambata noaptea la manastirea Radu Voda si cele care sunteti din Bucuresti si mai aproape de Bucuresti cred ca puteti ajunge...se merita un efort mic,chiar daca ar fi sa nu dormiti toata noaptea,nu stiti ce bucurie are Sfantuletul nostru cand il cinstim asa cum se cuvine.

Cele care nu suntem din Bucuresti si nu putem ajunge,nu trebuie decat sa stim ora intalnirii voastre,sa facem acatistul in acelasi timp cu voi si in felul asta vom fi mai multe la rugaciune.Dar va rooog muuult,mergeti acum cand este praznuit Sfantul si o sa vedeti minuni.Poate si fetele la Iasi se vor aduna la biserica cu hramul Sfantului si uite asa,toate vom fi unite in rugaciune.Ce spune acatistul sfantuletului...dezleaga pantece neroditoare..deci asta ne va fi ruga noastra puternica!!!

Mada,normal ca ai ajutor si toate se aranjeaza daca faci acatistul Sf.Nectarie de cateva seri.

O sa povestesc alte minuni ale Sfantului Nectarie,in momentul in care ajunsesem la moastele sale in Eghina ,se facea Sf.Liturghie in biserica si era lume cam multa ,deci nu puteam zabovi foarte mult fiecare,ca pe langa grupul nostru(100 de oameni)mai era un grup de rusi.Cand credeti ca am ajuns sa sarut Sf.Moaste???Exact cand preotul iesea cu Sf.Daruri si toata lumea in genunchi,eu fix la Sfantuletul,ii sarutam Sf.Moaste si nu m-am ridicat de acolo pana nu a terminat parintele cu Sf.daruri.Asa ca nici nu stiti cat mijloceeste acest Sfant drag!!!Mergeti si il praznuiti cum se cuvinte,ca veti avea intotdeauna ajutorul sau.Doamne ajuta!!!

Georgia,sa te rasplateasca Dumnezeu pentru darul pe care ni-l faci,de a fi pomenite chiar acum in Grecia.Daca nu a plecat inca mami tau,poate putem trimite si noi niste bani,ca acolo se lasa la fiecare biserica niste bani cu pomelnicul,cu cat mai multi cu atat mai bine.Vorbim...si ne miscam repejor daca se mai poate inca.

Pupici tuturor si multa veselie,ca vin sarbatori mari si la noi deja se simte pe topic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditi spune:

Doamne ce noroc ca mai apuc sa intru si eu sa vad ce mai faceti ca asa mai aflu si eu de praznuirea sfintilor nosti dragi, ca eu nu mai apuc nici sa mananc daramite sa ma uit in calendar. Multumesc din suflet ca ne amintiti.

Va rog si eu daca se vor strange bani pt pomelnice, cred ca ar fi bine, sa ne anuntati ca vrem sa contribuim si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditi spune:

poate ar fi bine sa se deschida un cont de catre careva dintre voi si sa depunem banii acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna dimineata, fetelor
Pentru Iasi nu a mai aparut nimeni?

"Si de as avea darul proorociei si tainele toate le-as cunoaste si orice stiinta, si de as avea atāta credinta īncāt sa mut si muntii, iar dragoste nu am, nimic nu sunt."-Corinteni I, cap. 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna fetele
cata activitate .. imi "pace" , imi "pace" cum zice nepotelul meu ..
virginia .. am dat io banuti , nu-i bai
as veni si io duminica la bisericuta la radu voda ,sambata nu prea am cum ca suntem invitati sa sarbatorim Sf Mihail si Gavril , la nasi... oricum conteaza ca ne rugam la Sfantul ca de oriunde ne-am ruga sigur ne aude ...
mada
, e clar ca nu e coicidena... sau e coincidenta ..dar ai vazut semnatura mea , referitoare la coincidenta

va pupacesc pe toate si mai trec pe la voi

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

http://www.manastirea-radu-voda.ro/data/Data%205%20-%20Sfinte%20Moaste/Slujbele.htm

daca este cineva interesat de programul slujbelor de la Manastirea Radu Voda

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Buna ziua, dragutelor,

Georgia_c, iti admir de muuuuult timp semnatura si sunt perfect de acord cu ea .

Referitor la intalnirea de la Radu Voda, din pacate eu nu ma pot incadra sapt asta din motive vizibile la semnatura.

Va pup tare si va doresc LA multi ani pt maine si petrecere frumoasa!

Cu Dumnezeu in gand


http://tt.lilypie.com/Xqllp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Fetelor dragi mi-ati facut o mare bucurie . Ce mult si frumos sti scris.
Nu stiu careia sa-i multumesc prima dar va multumesc la toate ca sunteti minunate.
Rugaciunea colectiva la biserica este foarte folositoare care puteti merge si sunteti din Bucuresti sau in apropiere ar fi foarte bine sa mergeti. Noi celelalte va rugam sa va rugati si pt noi si ar fi bine daca ne-ati spune ora sa facem si noi acatistul Sf. Nectarie.
Va pup si revin!
Doamne ajuta!

Mergi la inceput