Rugaciune colectiva pentru a dobandi prunci (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Anaomaria, cea de langa pod mare si impunatoare care noaptea e luminata foarte frumos.Nu stiam ca ea e.Multumesc mult.

LA MULTI ANI tuturor ce poarta numele Sfintilor Mihai si Gavril, sa va aduca Dumnezeu numai bucurii, sanatate si implinire sufleteasca.
In week-end suntem plecati din oras la diverse petreceri asa ca "pe luni".
va pupic pe burtici ca sa se ia (acusi vom auzi noi gravi)


10 + Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

http://bd.lilypie.com/pruSp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

LA MULTI ANI , tuturor gabrielelor si mihaelor, celor apropiati voua ..sanatate si numai impliniri va doresc

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

LA MULTI ANI CELOR CE POARTA NUMELE SF GAVRIL SI MIHAIL!!!!!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

LA MULTI ANI CELOR CARE ASTAZI ISI SARBATORESC ONOMASTICA!!!

Eu mai am 6-7 zile de asteptat pana la testul bhcg...Sper din tot sufletul ca DD sa ma binecuvanteze si pe mine cu un copilas,daca nu....voi merge mai departe cu incredere in EL si Sfanta Fecioara.

Doamne ajuta-ne pe toate!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

LA MULTI ANI tuturor care poarta numele Arhanghelilor Mihail si Gavril. Bunul Dumnezeu prin mijlocirea acestor dragi ingeri sa va aduca multa sanatate, impliniri, multa bucurie in sufletele voastre.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CARE POARTA NUMELE DE GAVRIIL SI MIHAIL!

Multumesc tuturor fetelor care impartasesc cu noi informatii utile!

Valeria72, SA-TI TRAIASCA BB-lusii, sa creasca mari si sanatosi! Maicuta Domnului sa va ocroteasca in continuare!

KoraPop, fii increzatoare in sansa ta, puiul tau este deja la tine in burtica!

Eu maine o sa duc din nou listuta noastra la biserica din Londra, sper sa nu va suparati.

Va doresc un WE placut si linistit!









Ajutati-o pe Sonia



Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Multumiiiim pentru urari! Doamne ajuta la toata lumea! Sa ne aduca Sfantul Arhanghel Gabriel vestea darului cel nepretuit de la Dumnezeu!

Am fost azi la priveghiul Sfantului Nectarie si am lasat si pomelnicul. A fost foarte frumos! Foarte multa lume care canta. Inaltator!

Abia astept sa merg maine la liturghie La Radu Voda, slujeste PreaFericitul Parinte Daniel. Apoi, la coada la cinstirea moastelor Sfantului si Iubitului Sfant Nectarie, sa ajute pe fiecare dupa cum avem nevoie! Sa vedeti ce vesti frumoase o sa primim in saptamanile urmatoare

Faca-se Voia Tatalui Ceresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Iubitele mele,
La multi ani tuturor ce poarta numele SF.Arhangheli Mihail si Gavril!Sa va protejeze cu aripile lor sfinte,si sa va dea multa sanatate,binecuvantari alese si rabdare!Doamne ajuta!
Imi cer iertare ca nu v-am mai scris in ultimele luni,dar nu am avut timp,am inceput serviciul,din 1 septembrie m-am dus la scoala a luat sotul meu concediu de paternitate datorita numarului de ore,eu lucrand numai patru ore iar el opt ore ne-am hotarat ca cel mai bine e sa stea el acasa cu puisorii nostri patru ore decat sa stau eu singura opt ore,nu ne puteam descurca altfel.
Mama mea ne-a ajutat cat a putut in aceasta perioada,dar acum este putin bolnava,are probleme cu inima si este slabita cam de o luna.Dumnezeu si toti Sf.ne ajuta si ne vor ajuta sa se insanatoseasca repede,ma rog zilnic sa fie bine,mamica mea draga este foarte credincioasa,merge la biserica pe fiecare duminica,canta in corul bisericii,este o femeie deosebita dar Bunul Dumnezeu o mai pune la incercare in aceste momente.
De cand nu v-am mai scris ne-am botezat,am primit Duhul Sfant in 27 septembrie,numai atunci a fost posibil deoarece nasii copilasilor locuiesc in alta tara si nu au reusit sa vina,Dumnezeu asa a randuit sa fie.
Suntem sanatosi,frumosi,gangurim,ne rostogolim,stam aproape in fundulet,radem toata ziua,suntem foarte sociabili si ne-am vaccinat si la 6 luni,avem doi dintisori frumosi.La toate vaccinurile Maicuta noastra draga ne-a ocrotit si nu am avut probleme,nu am racit niciodata,suntem feriti de orice boala prin binecuvantarea Dumnezeului nostru.Le fac cruce pe fiecare zi si le zic Rugaciunea Tatal nostru cu miinile mele in manutele lor si ne simtim foarte bine,zambesc asa de frumos cand ne rugam impreuna,asa facem decand suntem acasa,nu mi-a zis nimeni sa fac asa,am simtit eu ca trebuie sa ne rugam.
Fiecare zi impreuna cu prunculetii mei e o bucurie fara margini,va dorim si voua tot aceleasi sentimente sa traiti.
Va citesc cand reusesc,plang cu voi impreuna,ma bucur,sunt cu voi in rugaciune la ora 23:00,dar nu am avut timp sa va scriu cred ca intelegeti ca e putin mai greu cu gemenuti si acum cu serviciul,am clasa I,sunt dragalasi elevii mei si micuti.
Nu va uit sa stiti,ma bucur ca misiunea mea a continuat datorita in primul rand Anei care e minunata ca de obicei,toate sunteti deosebite prin iubirea voastra fata de Dumnezeu si toti Sf.
Lasati sa va inunde lumina divina sufletul,mintea si trupul si atunci Dumnezeu va trimite miracolul vietii in pantecele vostru,curatati-va sufletul si mintea, Dumnezeu va trimite prunci binecuvantati numai in suflete curate,asa am simtit eu pe pielea mea.Copilasii vostri o sa fie fii Tatalui inzestrati cu multe daruri divine.
Sanatate multa doresc tuturor aspirantelor,iubirea sa va insoteasca in fiecare zi!Gravidutelor,prunculeti sanatosi va doresc cu sarcina cu bucurie pana la termen!Mamicutelor va zic ca Maicuta Domnului sa ne ajute in cresterea copilasilor nostri iubiti si sa ne ocroteasca pe toti clipa de clipa cu cinstitul ei Acoperamant!Dumnezeu sa fie cu noi!
Va multumesc pentru Acatistele date la biserici si manastiri,pentru ca existati si ne intalnim in rugaciune,pentru darurile vietii si iubire!Zilele urmatoare o sa merg si eu sa dau acatist cu listuta noastra.
Va iubesc neincetat chiar daca nu v-am scris sunte-ti prezente in viata mea zilnic in gand si rugaciuni!Listuta sa fie plina de gravidute, mamicute vesele si sanatoase!
Dumnezeu,Maicuta Domnului sa ne binecuvanteze cu sanatate,lumina si rabdare in tot ceea ce facem!Dumnezeu sa ne ajute tuturor!
Sfantul Nectarie sa faca multe minuni maine pentru noi toate cu ajutorul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nadya1984

Buna seara! Va ruga din toata inima sa ma treceti si pe mine in listuta aspiranyelor care isi doresc un copil. Pentru ca in preuna sa ne rugam la Dumnezeu si sa avem credinta in suflet si rabdare ca intro zi ne va da Cel de Sus bucuria de a deveni mame. Sa ne ajute Dumnezeu si sa ne Blagosloveasca dupa mila Sa!


in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "
voteaza, nu se stie cand ai nevoie www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> si www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilica75 spune:

buna....eu sint una din multele fete care doar va citesc in fiecare zi fara a scrie nimic...
Astazi ptr ca il sarbatorim pe sfintul Nectarie am intrat sa va povestesc despre ajutorul primit de la sfintul.Acum ceva timp tot monitorizindu-ma am descoperit un chist pe ovarul stg cu o formatiune solida in el(asta mi-a spus-o un ecografist)...evident ca m-am cam speriat si in aceeiasi zi am mai fost la alti 2 ecografisti care mi-au confirmat spusele primului.am inceput sa ma gindesc la ce e mai rau ,mai ales ca unul din medici mi-a sugerat sa mg la oncologie sa fac niste investigatii...vreau sa va spun ca am trait o saptamina de cosmar tot gindindu-ma la cele mai negre lucriri...in aceasta saptamina mi-am sunat duhovnicul si i-am spus ce mi se intimla si el mi-a zis sa citesc 9 zile acatistul SF.NECTARIE .Am inceput sa-l citesc si sa ma rog sfintului si Maicutei Domnului si in fiecare zi dimineata luam cite un pic de aghiazma...si vreau sa spun ca intr-o saptamina cind am ajuns al oncologie sa-mi fac investigatii mai amanuntite formatiunea a disparut si medicul ecografist de acolo nu m-ar fi crezut daca nu ii aratam poza cu eco vechi....astazi fiind sarbatoarea sfintului Nectarie am simtit nevoia sa va impartasesc din experienta mea...
Vreau sa va spun ca eu ma rog alaturi de voi in fiecare zi de la 7 dimineata si ca listuta noastra o duc la sf. Maslu saptaminal(aproape) si ca acum cu ajutorul lui Dumnezeu am sa o trimit in grecia (printr-o cunostinta care merge la SF.Munte)
Doamne ajuta !

Mergi la inceput