Gravidute prin FIV (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Offf, madalina, multumim muuult pt vesti!!!
Andrada, felicitari, numai bucurii alaturi de familia minunata!!!
mai e putin si urmam noi!

manu 34+ +

AMR 2-3 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

BRAVOOOOO !!!! Sa-ti traiasca printesele, iubita mea ! Sa fiti toate 3 sanatoase ! Multumim, Mada, tocmai ma pregateam si eu sa sun la Giuly.

pozici

rami 24+ Ilinca Maria

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:


AndradaP, FELICITARI mamico fericita! Sa-ti traiasca printesele, sa va bucurati de ele si sa te refaci repede dupa operatie.


Of Doamne, eu abia astept ziua de maine, sper sa vina bebele drag! Sunt tare emotionata, nu stiu cum vor trece orele care au mai ramas.

Miki 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Bravo Mada si multumim de vesti.

Andrada, sa-ti traiasca bebelinele, sa fie mancacioase si sanatoase si abia astept povestea.

Pussilina, merci, cate gynipral luai pe zi, ca mie imi vine sa cresc doza de la 3 la 4/zi, macar o saptamana, sa trec de sapt 34. Oricum, mereu mi-a fost greu sa identific contractiile pt ca mereu am avut dureri de burta, dar mi-am salvat mesajul tau si ma mai uit pe el cand am indoieli. Acu' ma apasa bebelina jos de zici ca vrea sa iasa, dar eu sper sa mai stea acolo la caldurica. Burtica tre' sa se intareasca toata sau numai jos?

Mirela 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Miki, pai scot majoretele.

Maine e ziua cea mare? Bafta multa, multa sa ai o zi frumoasa maine si un bebe sanatos si voinic.

Mirela 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

SA-TI TRAIASCA FETITELE ANDRADA SI REFACERE CAT MAI RAPIDA ITI DORESC!!!!!

Din pacate inca nu stiu nici un detaliu dar merci Mada ca te-ai interesat la spital (si eu tot la salonul 4 am stat :)

Astept vestile important este sa fie sanatoase toti trei !!!

Miki01 tu urmezi nastere usoara iti doresc si un bebe sanatos !!!Emotiile sunt normale in zilele astea , toti trecem , am trecut prin ele :))


Julia merci ... da baietelul este blond si fetita satena , nu seamana absolut deloc e foarte ciudat degeaba sunt gemeni parca ar fi doi bebelusi absolut diferiti :))

Kittyke mamica lui Fanni si Mark

http://family.webshots.com/photo/2693424360103867285lxvoMU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

ANDRADA FELICITARI,SA-TI TRAIASCA FETITELE SI SA FIE SANATOASE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Mada ,multumim mult pentru vesti.Chiar ma apucase ingrijorarea...bine ca e totul bine!

Andrada:sa-ti traiasca papusicile,mamico!Refacere rapida si te asteptam sa ne povestesti mai multe cand ai timp.

Miki:deci,scoatem majoretele??Yuhuuu!!Maine e ziua cea mare!!Nastere usoara,refacere rapida si bb sanatos si mancacios!

Noi am fost miercuri la eco si la control.BB super activ,s-a chinuit dr vreo 30 min sa-i faca 2 poze 3D ca nu avea stare deloc
Are 2,350kg...mi s-a parut marisor,nici nu ma asteptam sa aiba atat!!
Colul are 40mm si OI inchis...
Cam astea-s noutatile de la noi.Ieri am cam sarit calul cu plimbarile si aseara m-am cam speriat ca ma durea burtica si bb lovea undeva jos-jos-jos....

------------------
Flori 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

andrada- felicitari mamico, sa te refaci repede. sa fie fetitele sanatoase si sa nu aiba colicii!

miki- scoatem agitatele pentru tine.

sa ai o nastere usoara si laptic.

kittyke- pai e normal, oarecum....., sa nu semene, ca sunt gemeni bivitelini. sa-ti traiasca!

37+ Victor
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Multumesc mult de tot, dragele mele pentru majorete!

Ref. la contractii, eu am avut contractii din sapt 24, nedureroase e drept, dar altceva decat no spa nu am luat. Se pare ca sunt normale dupa sapt 28 cate 10-15 contracii / zi daca sunt nedureroase. La mine nu au afectat absolut deloc colul, dovada ca si acum este super ok. Daca sunt dureroase atunci e motiv de ingrijorare.

Miki 38+

Mergi la inceput