Gravidute prin FIV (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Andrada lasi steptate vestile despre voi!!!

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

KYTYKIE-am vazut bebelusii,frumosi foc.amandoi
Marush-pui te rog la baietoii mei nume?al mic al cheama Chrysys si al mare Xenios.multumesc frumos
multa sanatate pentru andrada si bebeline.cred ca a nascut deja.
multa bafta la fetele care trebuie sa nasca si nastere usoara la fiecare.
ai mei baieti au crescut,au 3 luni jumatate.mai am putin si le dau mancarica.rade toata ziua ,mnanca si doarme.nu stiu cum dar cred ca mam dus in categoria aia cu copii buni.seara la 10 la culcare si se mai scoala dimineata la 7.30.asa ca am parte de somn toata noaptea.
va doresc fetelor sa aveti parte de copii cuminti si buni(ca ai mei)

http://www.flickr.com/photos/pedakui/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Fetelor eu inca nu am vesti despre Andrada

Toata ziua am asteptat un sms care inca nu a venit, am scris si un mesaj dar tot nu am primit nici un raspuns ....daca nu o sa primesc stiri pana la ora 15 o sa-l sun ......daca intre timp nu afla cineva ceva despre ea.....
Sper ca totul e ok cu ea si cu bebicii, azi dimineata ar trebui s-o mute in salon poate azi primim vesti

VA tin la curent cum aflu ceva ....



Kittyke mamica lui Fanni si Mark

http://family.webshots.com/photo/2693424360103867285lxvoMU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Si eu i-am trimis 2 sms-uri ieri si n-am primit nici un raspuns. Tot am deschis forumul sa vad daca n-ai tu ceva vesti. Sper ca e vorba de oboseala si in rest totul sa fie bine.

Eu n-am avut deloc o noapte buna, m-a durut si burta si mijlocul, nici nu stiu daca erau contractii (nu simteam uterul incordandu-se). Cum noaptea gandurile-s mai negre, ma asteptam sa se declanseze nasterea. Nici nu stiu daca o sa recunosc semnele. Macar o saptamana sa mai stea bebe.

Mirela 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Da Flori, eu asa am inceput FIVul, tare optimista ca voi reusi si am si reusit din prima, acum bineinteles ca is "plina de viata" asa ma bucur de burtica. Vestile cu Catalina si Lucaluca m-au doborat la un moment dat, dar m-am revenit. Emotii am inceput sa am din cauza nasterii, dar trebuie sa fie bine pana la urma.
Kittyke, frumoase sunt bebeii in noile poze, cum cresc. Mark e blondut? Cu cine seamana bebeii? Si eu vreau bebe blondut.
Andrada ne tine in suspans.
Miha, eu iau Elevitul zilnic, desi m-ia zis si mie Dr. Zadori sa iau numai 1 la 2 zile, eu am 16 kile luate din care un bebe de 2600 gr in burtica, ieri am vazut.

Julia 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

nu are nimeni nr. de tel. al sotului Andradei? Incercati sa luati legatura cu el!

mirela 1 la contracti uterul e tare, te doare... e ca un carcel in toata burta si durerea coboara pe picioare...simti si spatele. Eu le verificam stand pe spate cu genunchii ridicati si-mi palpam burta, daca era tare... erau contractii. Dupa 28 de sapt. am luat si gynipral si injectii cu No-spa.
julia 16 kg. nu e mult.. o sa mai pui pana la final, dar le dai jos ... stai linistita.




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Nici mie nu-mi raspunde Andrada la tel. Ma gandesc ca poate n-au bagat-o in operatie ieri dimineata, poate abia seara, si o fi inca la reanimare...poate are dureri...nici nu stiu daca e bine s-o deranjam cu telefoanele.
Si eu stau ca pe ghimpi, m-as repezi pana la spital sa vad cu ochii mei ca e bine. Kitty, care e programul de vizita la mamici, tot intre 14-18 ?



pozici

rami 24+ Ilinca Maria

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rami 73

Nici mie nu-mi raspunde Andrada la tel. Ma gandesc ca poate n-au bagat-o in operatie ieri dimineata, poate abia seara, si o fi inca la reanimare...poate are dureri...nici nu stiu daca e bine s-o deranjam cu telefoanele.
Si eu stau ca pe ghimpi, m-as repezi pana la spital sa vad cu ochii mei ca e bine. Kitty, care e programul de vizita la mamici, tot intre 14-18 ?



pozici


rami 24+ Ilinca Maria

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Asta e programul,dar daca spui ca mergi la fiv sau la eco te lasa sa treci la poarta,mamicile cu ceza au saloane la et 1,poti intreba vreo asistenta despre ea,as incerca sa telefonez la spital poate dau amnunte...dar nu ii stiu numele de familie,iar Andrada e numele de "cod"

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Si eu stau ca pe ghimpi asteptand vesti despre Andrada...

Mai sunt si fete noi de care nu mai stim nimic.. Enni, Katykaty, Kineta, cum sunteti?

manu 34+ +

AMR 2-3 SAPTAMANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

AM SUNAT LA GIULESTI ESTE BINE A NASCUT IERI ACUM ESTE SUS LA BB ADICA LA ALAPTAT PT CINE VREA SA O VIZITEZE LA SALONUL 4 ET.1 AM VB CU ASISTENTA.

FELICITARI MAMI ANDRADA!!!!SA-TI TRAIASCA BUBULINELE SI SA FIE SANATOASE!

Merit un premiu ca doar am nascut acolo si stiu cum stau treburile

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput