Mamici si burtici de Baia Mare (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

Mihor,..si eu mi-am facut imunoglobulina si dupa prima nastere si acum dupa cea de-a doua,..m-a costat 560 ron,..probabil depinde de unde o iei,..nu are rost sa o iei dinainte de nastere,..poate bebe o sa aiba rh-ul negativ si atunci nu mai este nevoie sa-l faci,..oricum e bine numai sa fiti sanatosi..

Irlandeza,..multumesc..fetita si pe tine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

rodicamaries,..ma bucur ca sunteti mai bine..sa fie tot asa..


[b]Malinka
,..sper sa ne vedem maine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

Malinka multumesc mult de informatii! Stiam si eu de faza cu incompatibilitatea de RH la bebe...Eu o sa o fac...Teoretic mai vreau un fratior/surioara si nu are rost sa risc. E bine ca poate fi cumparat de la Euromedica...macar nu imi pun sotul sa umble pe la farmacii...
ariana2005 Oricum nu ma gandeam sa-l cumpar de pe acum...dar as vrea sa fiu pregatita dupa nastere, in caz de nevoie sa stiu de unde pot sa cumpar vaccinul asta.
Pe de-o parte as vrea sa aiba Rh pozitiv si sa platesc eu vaccinul asta...decat sa aiba si fetita mea probleme cand o sa fie si ea insarcinata...

Burtica de 36 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Buna fetelor.
Am intrat doar sa va spun ca Renata a nascut joi, 6 noiembrie, dupa multe incercari...pana la urma a ajuns la cezariana.Piscotelul este bine, nu stiu mai multe detalii, si astea le-am aflat de la colegul ei de munca. Daca mai aflu ceva, revin.


**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

www.flickr.com/photos/13841405@N00/sets/72157607860891037/" target="_blank">Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolleetta spune:

Felicitari Renata , bine ai venit piscotel mic de Renata!

35 = Rares

noi 2 si "o burtica"
mai avem atat de putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Renata, felicitari mamico! Bine ai venit pe lume piscotel de Renata!

Ariana, un mare pentru tine. Ce mai faci?

Malinka, e OK, nici eu nu ies azi. Pe Carla a scos-o la plimbare mama lui Bogdan. Maine vorbim Am vazut pozele, sunt super Bafta azi la control

Rodica, ma bucur ca Darius e bine

Mamica fericita de Carla Alexandra
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihor spune:

Felicitari Renata! Sa iti traiasca piscotelul!!!!

Burtica de 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Fetele, revin cu rectificari: am vorbit in cele din urma cu Renata, da numa 2 minute, cat sa aflu ca de fapt nu a facut cezariana, ci doar o epiziotomie foarte serioasa.Piscotelul a avut 3500gr.Azi au ajuns acasa.Sunt bine si probabil va intra ea zilele urmatoare cu detalii.

Felicitari RENATA !!!!!!!

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

www.flickr.com/photos/13841405@N00/sets/72157607860891037/" target="_blank">Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolleetta

fetelor


De ce a dus-o asa de tarziu la 5, daca a nascut la 10-10,30?

35 = Rares

noi 2 si "o burtica"
mai avem atat de putin


pentru ca nu era loc in saloane, Teroarea a continuat si azi dar nu mai am timp sa va povestesc si nici nu cred ca va spun lucruri noi. Oricum nu mi-am imaginat ca se poate intampla asta in sec XXI.

Plus ca o cunostinta e internata la 6 , risc de avort la 6 sapt, ce tratament ii dadea dr de garda, urmatorul venea si-i schimba tratamentul , ba o mai si certa ca de ce ia medicamentele alea, urmatorul la fel...Doamne Dumnmezeule...un cosmar nu alta.

Nikoletta draga mult curaj, si cere-ti dreputrile pana-n panzele albe, nu lasa pe nimeni sa se poarte urat cu tine sau cu bb.

Pup pe toate...pa pa





.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

Felicitari Renata...sa-ti traiasca minunea. Te asteptam cu vesti.

.....................................................
mamica de Dariusica (19 sept 2007)

Mergi la inceput