Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

lysbeth, este intr-adevar cam mica tensiunea dar eu stiu ca in trimimestrul doi de sarcina scade cel mai mult iar in trei incepe sa creasca. Eu stiu ca nu este bine sa ai tensiunea mare cred ca poti sa ai max 13cu 8. Acum depinde de fiecare persoana in parte. Si eu de la inceputul sarcinii am tensiunea cam mica , nu asa mica ca a ta,(10 cu 6) iar medicul mi-a zis ca nu este vreo problema.
iuca, si mie tot la eco imi masoara lungimea colului dar nu scap nici de "placerea" tuseului.

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

Buna dimineata fetelor!
Ieri am fost la medic, sunt putin ingrijorata. La TT mi-a iesit la deficiente de tub neural risc de 1:667 ei zic scazut mie mi se pare destul de mare.Dr mi-a recomandat sa fac eco morfologica mai devreme ( eu aveam pe 28 nov)pentru ca defectele de tub neural se vad la eco.
Acum sper sa pot sa-mi gasesc un loc la eco,sper sa ma primeasca prntre programari caci este cam tarziu sa gasesc sa-mi fac programare pt o morfologica asa pe ultima suta de metrii.

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 19+


Mie mi-a iesit acelasi lucru, chiar mai prost decat la tine. Dar atentie, TT nu iti da un diagnostic, ci iti da un risc estimat statistic, exact asa scrie la mine in buletin. La 14 sapt nu ai facut eco morfo? Eu azi am eco normala si o discut cu medicul ginecolog. La mine la 14 sapt totul era Ok, asa ca sunt optimista.

Ingerasul meu

Bubulina + Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Stiu ca rezultatele la TT nu sunt diagnostic ci statistic dar...
Am facut eco la 16 sapt si totul era ok. Si medicul mi-a zis ca el nu crede ca este ceva in neregula dar totusi sa merg sa fac eco morfologica mai devreme de 22+ atunci cand o aveam eu programata.
Si AFP se incadreaza in limite,dar sa vad si cu eco.

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Medicul meu mi-a spus ca eco morfologica de trim 2 se face NUMAI dupa 21 de saptamani implinite. Cica atunci se vad clar toate vasele de sange si ce mai au ei de masurat...

17+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Pai eu o sa le am pe 16

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata la burtici!!!

joanna, nu stiu ce sa iti mai zic decat ca ne gandim la tineeu sunt optimista si cred ca toate vom avea bb-i sanatoso si frumosi!

lysbeth, tesiunea 8 cu ceva e destul de micuta. eu acum am 10 sau 11 cu 6 si mi s-a zis ca e bine. in primul trimestru insa am avut si 6 cu 4 si maxim 8 si aveam ameteli zilnic. si lesinam la fiecare iesire din casa. deasta am stat mai mult in medical atunci...

shasa, pentru al teeilea flacau nu v-ati gandit la nume?sau inca mai speri sa fie fetita?eu sincer sper inca sa se fi inselat dr si sa fie baiat.

o zi minunata la burtici!

silvi 20 +
VINE BEBE
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Buun.. si cum cresc tensiunea?

17+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza..merg si eu la recuperat
lysbeth..si eu la prima sarcina am avut tensiuen f mica..si dr mi-a recomandat cate o gura de cafea sau de vin rosu:)

Bogdana
21+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Neatza fetele!

Nu am scris demult, dar suntem ok.

Maria, La Multi Ani! tot ce iti doresti, nastere usoara si bebe sanatos

Joanna, sanatate multa si rugaciuni la Dumnezeu!

Felicitari fetelor pt carucioare si hai cu fetele

A inceput si bebelina noastra sa se miste mai cu spor, seara in pat are chiar "recital". A simtit-o si tati zdravan si i-au dat lacrimile aproape, m-a impresionat.

Pupici la fete si la bebei

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

MARIA K iubita iti urez si eu cu intarziere LA MULTI ANI!!! fericiti alturi de bb-lina si tati, sanatate si numai impliniri


eliza mamica de inger Ionut Pavel
39+Dimitrie Gabriel

Mergi la inceput