Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Eu iau de la inceputul sarcinii Omega 3 de la Calivita. Am intrerupt la un momentdat vreo 3 saptamani, dupa care mi-am comandat un alt flacon. O sa tot iau, e recomandat in sarcina si nu numai! Sper sa iasa bebelina desteapta! Nu stiu exact care e doza, pe cutie scrie ca intre 1 si 3 pe zi. Eu iau 1. Are 1000 de mg pastila.

Silvia 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

salutare fetelor!
pt toate

mariaK, LA MULTI ANI, sa fii sanatoasa, fericita (frumoasa esti deja mai ales acum cu burtica), iubita, sa-ti dea dd o bebelusa sanatoasa, frumoasa , desteapta( are cui semana) de care sa va bucure toata viata.
Iti doresc toate cele bune si nu in ultimul rand NASTERE USOARA!
aaaaaa.....si sotul tau sa se bucure de tine si de Cassandra.
ma scuzi ca-s asa mai cu intarziere.
distractie placuta!

cand am scris "cassandra", bb al meu a miscat, cred ca a salutat-o pecassandra.

mitzica20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

SILVI multumesc multadevarul este ca baietii mei sunt mandria mea si ratiunea mea; da si eu voi fi soacra cu trei nurori si chiar daca speram ca a 3-a data sa fie fetita acum parca nu imi mai incap in piele de mandrie ca voi fi mamica a trei baieti. Parca ma si vad peste vreo 10-15 ani cu trei baieti ca brazii langa mine

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - baietel- 17+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Ayla, eu cred ca numele iti poate influenta intr-o anumita masura caracterul. Deci un motiv in plus pt. noi sa alegem cu mare grija numele, sa fim atenti si la cum l-ar putea influenta pe bb in viitor. Repet asta este doar parerea mea
Am intrat si eu pe site aseara si nu am vazut nici o poza cu burtica, vezi cum faci si poate reusesti sa ne delectezi cu o pozica doua

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - baietel- 17+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Va pe toate ma duc sa ma bag la somnic.
Noapte buna!

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - baietel- 17+
Poze la albumul dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Joanna, imi pare tare rau sa citesc prin ce treci. Sunt cu gandul alaturi de tine, incearca sa nu te lasi invinsa de stress, odihneste-te cat poti si urmeaza indicatiile medicului, nu inceta sa te rogi si, desi e greu, incearca sa gandesti pozitiv si sa nu-ti pierzi speranta in bine. O prietena din Germania a avut numeroase complicatii pe durata sarcinii, iar la 22 de sapt. i s-a recomandat efort minim, repaus la pat, din cauza riscului ridicat de avort. A dus la bun sfarsit sarcina si a nascut acum 3 zile, la termen, un baietel sanatos. Si ea era disperata, dar pana la urma a fost bine.
Sa va ajute Doamne Doamne

Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

MariaK LA MULTI ANI si din partea mea, sa fii sanatoasa, fericita, sa ai un copil sanatos, frumos si mancacios.
Joanna sunt si alaturi de tine, roaga-te la DD pt copilul tau sa fie bine si sa te ajute sa poti duce sarcina la termen.

Noi am fost luni la eco, (scuze ca nu am putut intra mai repede) bebeii sunt bine au 9 cm, au placente diferite, unul pare a avea de cuc, dar dr a zis ca ca nu e sigur, iar la celalalt nu si-a putut da seama.
Pe mine pana acum m-a chemat din 2 in 2 sapt si luni mi-a zis ca daca ma simt bine ne vedem peste o luna.
Vroiam sa va intreb, voua cum va masoara lungimea colului, la eco sau pe masa? Mie pana acum nu mi-a zis nimic de lungimea colului, dar nici nu m-a urcat pe masa.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna dimineata fetelor !!!!!



22+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Neata fetelor
Iuca, doctorul meu imi masoara lungimea colului la ecografie insa nu scap niciodata fara sa nu ma urce pe masaChiar dak shtie ca nu-mi place deloc zice ca e absolut obligatoriu.

Ieri am experimentat o chestie oarecum noua. pentru prima data dupa mult timp am venit spre casa cu mijloacele de transport in comun si pe jos (mi-am bagat broscuta in service). partea nasola a fost ca am avut niste ameteli ingorzitoare. Si inainte mai aveam asa ceva dar nu chiar atat de rau. Nici nu shtiu de la ce ar putea fi:d e la tensiune, de la lipsa de calciu, de la glicemie...Medicul mi-a luat ultima data tensiunea si mi-a zis ceva de 8 cu ceva. Eu habar n-am care sunt limitele minime si maxime admise. daca stiti ceva spuneti-mi si mie va rog

17+ Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Buna dimineata fetelor!
Ieri am fost la medic, sunt putin ingrijorata. La TT mi-a iesit la deficiente de tub neural risc de 1:667 ei zic scazut mie mi se pare destul de mare.Dr mi-a recomandat sa fac eco morfologica mai devreme ( eu aveam pe 28 nov)pentru ca defectele de tub neural se vad la eco.
Acum sper sa pot sa-mi gasesc un loc la eco,sper sa ma primeasca prntre programari caci este cam tarziu sa gasesc sa-mi fac programare pt o morfologica asa pe ultima suta de metrii.

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 19+

Mergi la inceput