Ingineri fosti, viitori...(25)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor!
Eu sunt in viata dar nu va spun mai mult.
Ancuta bine ai revenit. E bine ca te gandesti deja la cadouri, eu o parte din ele le-am cumparat deja dar mai am de luat si le voi lua de acasa ca nu mai am loc in valiza.
Cat despre bolnaviori ii pupa mama pe toti sa se faca bine. Roxy a mea este multumesc lui Dumnezeu bine. Am scapat de muci repede cu Augmentin.
Cat despre criza aici in UK se simte foarte tare. Nu la noi in institut ca noi avem bani de la UE dar in alte firme se simte foarte tare. Si la noi in Romania o sa se simta mai intens anul urmator asa cum zicea cineva dupa alegeri ca acum nu este momentul schimbarilor.
Va pup fetelor si sa speram ca iesim cat mai putin afectate din criza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Hey, buna seara!
Nico, mai incetineste putin ritmul! Ai scris in doua fraze cuvantul "rapid/repede" de 3 ori!!!!!!! Nici eu nu prea am stare de lucru desi la servici e full! Acolo mai e cum mai e dar in ultimele zile am venit tarziu acasa si nu am mai apucat sa lucrez si altceva!
katik, hai ca am ajuns de pomina! Deja ma stiti ca pe un cal breaz (de fapt o martoaga bolnavicioasa). LOL.
Cristina, de gandit ma gandesc, sa vedem daca si reusesc sa ma tin de plan ca in vria asta de sfarsit de an....cam stiu eu cum decurg lucrurile.
TOTUSI....ca sa am totusi speranta ca ma voi tine de acest plan am inceput prin a face curatenie si ordine in dulapuri. Motiv serios de depresie deoarece cred ca aproape jumatate de sifonier sunt haine de dat sau aruncat principalul motiv fiind ca nu ma mai incap!!!!!!!! ...si cand imi mai zice si nasi-mea, mai in gluma, mai in serios :"draga te apropii de 30 de ani"......e nasoala treaba!
No, gata. Ma duc sa ma uit pe un site cu materie prima pentru margelute & co., mi-am descoperit un nou hobby....si chiar as vrea sa-mi fac timp pentru el.
Somn usor, vise placute, ingerii sa va sarute!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza inginerele!


anca, io am zis ce am zis ca stiu dupa experienta mea: intr-unul din ani, inainte de a avea copii, am avut asa o iarna, cu stress mult, agitatie de toate felurile, plus serviciul si toata iarna am dus-o una in alta si a fost crunt. am vazut ca si la tine e ceva asemanator, si nu e bine, deloc, deloc!!!cit despre "mirtoaga", DA-MI VOIE TE ROG SA-TI SPUN CA "ESTI REVOLTATOR DE TINARA"
cristina, cum esti azi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata!
Kati iau o cafea, multumesc!
Anca sa mai am eu anii tai...stai linistita ca pana la 30 mai ai, bucura-te!

Marc are varicela, adica are 3 bobitze pana acum, una pe piept, doua pe spate, sunt suculente, l-am vazut ca se scarpina, in grupa la el este varicela...asa ca ne asteptam ca peste 2 saptamani sa faca si Luca! Macar prinde petrecerea de Craciun de la gradi ca altfel ar fi fost tare trist!

Acum am program de joaca, scris, stat in casa!nasol ca nu ma pot imparti in doua, acum si Luca trebuie sa stea numai la domiciliu!

Pisi multu, nu eu nu las in lista pe cine nu cunosc!

pupici la toate si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare
Anca eu chiar am luat o pauza acum. Bona e libera azi si maine. Maine poate o chem pe cea de rezerva dar azi nu mai lucrez. De obicei cand scriu aici apare Andra si trage de mine asa ca postez rapid. Acum se joaca amandoi langa mine. Nu l-am dus nici pe Alex la gradi ca vrea sa ne distram. Spunea ca o sa doarma mult dar s-au trezit la 7.30 amandoi. Oricum a fost prima noapte dupa nu stiu cat timp cand Andra s-a trezit doar la ora 3, apoi la 6.
Azi avem programare pt Andra la ortoped la Medlife asa ca o sa dam o fuga la Bucuresti. Vreau sa fac si ceva cumparaturi.
Claudia sper sa scapati usor de varicela. Se spune ca e de preferat sa o faci cand afara e mai rece.

Eu inca nu am luat cadourile (doar pt soacra am luat o perdea) dar tocmai mi-am facut un cadou pt ziua mea. Mi-am luat bilete la teatru. Tare mult mi-am dorit sa o vad pe Maia Morgenstern, asa ca ieri am vazut afisul si azi am rugat o prietena sa-mi ia bilete la prima ora (se vand tare repede).
O zi frumoasa tuturor.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata, buna dimineata!
Sarut mana Kati de cafeluta! Este buna si pentru mie ca sper sa ma trezesc la propriu cu toate ca sunt treaza de atatea ore si am fost si la sala si, si .... o gramada de treburi facui vorba olteanului ...
Eu sunt bine ca azi este horsy day deci abia astept dupa amiaza.
La servici m-am mai potcovit cu doi PhD de antrenat pe niste aparate si eu abia innot in ale mele ca de terminat nu am nici o sansa. Ma pregatesc si de plecare si nu stiu ce sa pun in valiza. Nu am nici o idee!
Aseara dupa slujba 2 am fost la Christmas market ca a fost deschiderea si am mai chltuit niste banuti ... Eh, asta este.
Am fost de dimineata la banca sa schim in euro pentru plecare si din motive de criza mi-a luat 3£ comision la schimbare ceea ce aici nicodata nu s-a intamplat.
Iuf ca v-am spus tot!
sanatate la bolnaviori si va pupic fetelor si sa aveti o zi super - duper!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salutare! Salutare!

Ma mai primiti in club????

Iata ca dupa lungi si grele zbateri, am trecut cu bine si peste prima parte a cursului post-universitar la care am participat de voie-de nevoie si m-am intors, fericita, la caldurica biroului meu primitor! Zau, fetelor, sunt cam batrana pentru "sportul" asta! Nu mai am rabdare, nu mai am nerv sa stau ore intregi in bancile alea inguste ca sa ascult fieshce scula-n bascula care vine sa peroreze verzi si uscate, vrute si nevrute despre cat de meserias este si cat de multe a facut si-a dres, iar cursul sa-l cumparam sau sa-l procuram ... naiba stie cum, sau de unde, pe suport electronic. Ma rog, "fusa-fusa si sa dusa", vorba olteanului!

Pe Ducu nu l-am schimbat, inca, de la gradinita cu pricina, lasand decizia hotaratoare pana dupa Sarbatori, caci trag nedejde (ca spanul de barba, recunosc ) ca se va remedia problema pana atunci. Plus ca, surprinzator, imunitatea lui este la cote maxime si nu mi-a racit de loc toamna asta, iar el a devenit extrem de linistit si cumintel de cand am infiintat "Graficul de cumintenie pentru Mos Craciun" in care puncteaza numai buline rosii, spre imensa mea bucurie. Asa ca, deocamdata, sunt in asteptare sa vad cu ce mai vine ziua de maine, pentru a lua hotararea cea mai buna si mai potrivita pentru el.

In alta ordine de idei, dupa cum stiti, eu m-am chefuit cu ocazia celor 37 de ani care au trecut de la ziua in care m-am nescut si, ceea ce nu stiti, duminica am sarbatorit-o si pe bunica sotului care a devenit nonagenara. Ca sa nu ma intrebati cum a fost, am pregatit cateva poze pentru voi, sa va delectati, poze pe care le veti gasi
AICI

Ancuta, incearca sa te relaxezi in perioada Sarbatorilor si sa nu-ti creezi stresuri prea mari, caci patria te vrea vesela, sanatoasa, jubiland de prospetimea si exaltarea specifice varstei tale "OBRAZNIC" de tinere! Ce-ti face nepotelul??? Cum se descurca proaspatul tatic??? Ce a zis Iepumare de cadoul tau??? Ai reusit sa-l ti dosit pana-n "ziua Z"???

Katik, am si uitat cat de bune sunt cafelutele de la tine! Am inteles ca Robi merge spre bine cu raceala si bubitele si ma bucur teribil! Nu mi-ai zis cum se descurca Kriss la karate, ca Vladi al meu e varza creata ... Nu se prea pricepe la schemele de lupta, dar cu toate astea ii place foarte mult sa mearga la sala si asta conteaza foarte mult. Poate-n 2 ani o fi si el in stare sa-si ia centura galbena, sau, macar, sa mai puna cateva grade la cea alba din dotare ...

Claudia, imi pare extrem de rau ca baieteii tai au varicela, dar mai bine sa o faca acuma, cand sunt inca micuti, decat mai tarziu. Eu trimit un milion de ca sa treaca repede si usor si, mai ales, fara prea mari mancarimi! Tu ce mai faci??? Tot asa tanara, vesela si frumoasa esti??? Prin Timisoara cand mai vi, ca mi-e tare dor de tine???

Otilia, puiule, mai un pic si te-ntalnesti cu minunea din burtica! Am vazut ca s-a subtiat dramatic a.m.r.-ul! Eu iti doresc nastere super-usoara si sa-ti dea Dumnezeu un copil minunat, sanatos, frumos, papacios, de care sa te bucuri pana la adanci batraneti. Cred ca Anita-i tare nerabdatoare sa-si cunoasca "concurenta" . dulce si astept vesti!

Miki, te pregatesti de petrecere??? Ce nazdravanii au mai facut muschetarii tai??? Si zi-mi si mie: cum reusesti sa te descurci cu 3 copchii??? Ca si pe mine ma batea gandul, la un moment dat, sa mai fac unul, dar m-am oprit imediat ce-am observat ca mi-a expirat termenul de valabilitate la aparatul reproducator, fiind cam prea batran pentru activitati de genul asta, asa ca-l folosesc doar pe post de ... jucarie .

Nico, draga mea mamica, ma tot gandeam la tine si te vaitam, intr-o zi, ca nu reusesti sa-ti gasesti o bona de incredere si ma fericeam ca-s norocoasa tare cu a mea, cand era sa raman si eu fara, din motive de fonduri insuficiente. Cred ca v-am zis ca bona mea-i tare tinerica si ca job-ul de la mine este singura ei sursa de venit, asa ca-si gasise un post de ingrijitoare la gradinita, ca sa-si suplimenteze fondurile fara a ne agasa pe noi sa-i marim salariul. Nici nu am vrut sa concep asa ceva, drept pentru care i-am plusat mai 400 la salariu si s-a linistit toata lumea: si ea si noi.

Cristinica, mama, vad ca tu, ca si Ancuta, esti in zbateri maxime si-n stress non stop, ca ma ia cu ameteala gandindu-ma cum Dumnezeu mai rezisti in asa tensiune?!?! ... Noroc ca Sarbatorile se apropie si vi acasa sa-ti incarci bateriile cu o super-doza de Roxy dulce si de familie iubitoare si primitoare!

Am uitat sa va intreb: pana la urma, care pe unde va faceti Sarbatorile???

Acestea ziind fise, pun punct aici kilometricului meu mesaj, ca v-am innebunit de cap ... cred!

fetele, cucuietele!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

"IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!"


Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Salutare, dragelor!
AM intrat si eu in sfarsit in randul oamenilor, cu alte cuvinte am reusit sa ma tund ca deja imi statea parul groaznic!
KAtik, sa stii ca nu m-am suparat!!!!!!!! Din contra, glumeam pe seama faptului ca in ultima vreme numai de bolisi probleme v-am povestit!
Cristina, ai grija totusi cu horsy! Pot fi si periculosi, chiar si cei mai blanzi!
claudia, sanatate multa puiului! Lasa ca e mai bine sa faca la varsta asta, e mai usor de suportat! Eu am facut rubeola si oreion prin clasa a 11 a si mi-a fost destul de rau.
nico, asa sa faci, mai ia pauze. Imi pare rau ca vii asa scurt in Bucuresti, nu avem deloc timp sa ne vedem. DAr ce sa zic, nici eu nu sunt mai breaza! Ce v-a zis doctorul de la Medlife?
Otilia, cum te simti!!!! Mai ai asa de putin! Uf..
Pisi, bine ai revenit! Si in forta, as putea spune! Chiar ti-am dus dorul, aveam nevoie de ceva misto-uri! Ca sa iti raspund la intrebare, noi ne vom petrece Craciunul acasa in familie si cu prietenii iar Revelionul la Budapesta. Am vrut foarte mult sa facem Revelionul in Bucovina dar preturile si indiferenta fata de clienti ne-au facut sa ne razgandim. Asa ca mergem la Hilton-4 stele in Buda, in cetate, 6 nopti cazare si ne costa jumatate din cat ne-ar fi costat in Bucovina. Iar distanta e doar un pic mai mare, daca am avea autostrada nici nu ar conta. Cu ocazia asta poate apuc sa vad si eu Budapesta ca am fost de 2 ori si am trecut de cel putin 10-12 ori pe langa dar nu am apucat sa vad decat 2% din ce este de vazut.
Va pup si ma pun pe analizat pozele Pisicutei.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hello!

Mie imi place sa citesc. In rest astept cumintica sa vina bb, mai pregatesc cate ceva, bagajul inca nu l-am facut, astept zodia Sagetatorului .

Va pe toate fara exceptie.

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 37+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:



otilia, mai un pik si vine bb! ce zici anutza?sa ne dai si noua de veste cumva. mai doua zile, nu? si trecem in sagetator
claudia, multa sanatate, sa treceti cit mai usor peste varicela!
cristina, tu mereu in priza! sunt clipe cind te plictisesti?
anca, fiecare spune ce simte, ce a patit, ca de aia ne-am adunat aici, asa ca, da-i inainte, daca te putem ajuta cu un umar macar, atunci o facem cu placere!
dorina, a mea fata e experta la karate. tare mult ii place, exerseaza acasa cu tati(si el a facut pe vremuri). i-am luat kimono adevarat de karate(m-a uscat de 50 euro), tare mindra mai este in el!!!!si la robi ii place, toata ziua vrea la sensei
ce harnicutze sunteti voi, fetelor! io n-am luat inca nimik, doar kimonoul fetei. am vrut de mos nicolae sau de craciun dar acum l-a adus sensei si a trebuit sa-l iau acum.in rest, cind le voi face nu stiu, poate ca la inceput de decembrie cind voi fi in concediu si copiii la gradi.

Mergi la inceput