OBAMA presedinte !!!

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Renault a mai fost pe aici, fara succes. A fost si Yugo si chiar si Dacia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
de carcotit e usor

Eu zic ca intrebarile mele-s de bun simt, dar acuma na, intrebarile de bun simt si adoratia nu merg bine impreuna.
Renault a vandut masini in US si nu prea le-a mers bine, masinile nu fura pe gustul americanilor, plus ca americanilor in mod traditional le plac francezii mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Iubirea dintre americani si francezi e traditionala da' e reciproca.
Eu auzisem ca masinile europene sint prea sensibile la conditiile din sua (din nord ma refer unde sint ierni serioase, dealuri, gropi etc). ce sa va spui, autostrada cea mai veche din sua I76 e plina de gropi si vesnic in reparatii asemeni strazilor din bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Laura, pana acum nu ai spus un cuvant bun despre Obama,preferi clar carcoteala, pana si Fox se warm up catre Obama(dar sunt sigura ca ii doare rau cand sunt nice ).
Ai dreptate cu adoratia, inca ma gandesc din ce material sa fie statuia lui Obama pe care o voi amplasa in fata casei, plus cele cateva mai mici pe care o sa le pun in fiecare camera. Daca sunt fara d-zeu, trebuie sa ma inchin si eu la cineva nu?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Mi-a placut faza cu soacra la 60 Minutes, cand au fost intrebati cine se mai muta cu ei la Casa Alba. Obama zise look I am not stupid just got elected president, so I know better than to tell my mother in law what to do
Pantera nici tu n-ai manifestat vreo indoiala...uite, de cate ori gasesti cate un flaw (cum a fost ala cu cele 2.5 M de slujbe finantate cu nu-se-stie-ce) eu iti zic cate o glumita cu Obama. Deal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

E fascinant acest back and forward pe care il facem noi aici.
Totusi se pare ca faci confuzie intre respectul pe care il am fata de un om care a devenit cineva din nimic si increderea pe care o acord pana la proba contrarie si adoratie.

Faza cu planul din nu-se-stie-ce, arata clar ca nu stii cum se poate ridica America de jos.Daca FDR a reusit, orice presedinte inteligent poate.

Pana una alta ma duc sa impachetez ca petrecem Thanksgiving in Barcelona si plecam maine.

Ta Ta!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Tare faza cu soacra. tot pe aceeasi tema glumea si jay leno: presedintele ales a anuntat ca vrea sa inchida Guantanamo. Ei, poate se gindeste de doua ori avind in vedere ca soacra va locui cu ei in casa alba :=)
Pantera voi chiar faceti curcan in barcelona sau mincati peste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Monabella, o sa mancam curcan, bineinteles :).Aducem Thanksgiving-ul cu noi in Spania - Ole, gobble gobble, LOL

Si pana la urma si-a pus Obama fetele in private school sau nu? Eu sper ca nu e nebun sa aleaga public.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Pantera, scolile publice din vreo cateva suburbii ale DC-ului sunt topul topului, au de unde sa aleaga (asta dpdv academic; despre alte chestii, cum ar fi securitatea, nu stiu ce sa zic).
Happy Thanksgiving! (da' nu fu Thanksgivingul deja?)

Uite de ex onor guvernul federal la noi a anuntat azi dimineata ca vor finanta proiecte de infrastructura in val de 3 miliarde de CAD, ca sa creeze 100,000 de joburi, adica banul clar mentionat, asta ziceam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ce face ma,o pune pe Clintoneasa secretar de stat pana la urma?

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput