OBAMA presedinte !!!

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

http://news.yahoo.com/s/ap/20081122/ap_on_bi_ge/obama_economy

Tot mai mult seamana situatia lui Obama cu a lui FDR. La fel si el a primit tara sub orice critica cu recesiunea si razboiul pe doua fronturi...FDR a reusit, sunt sigura ca si Obama e on the right track, cel putin planul de mai sus e incurajator.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Guys sa va zic una buna. Cica Dacia va salva america din criza!!!!
nu va tavaliti inca de ris . Cica Renault ar fi in vorbe sa cumpere Chrysler. care renault se pare ca e foarte popular in Europa cu 2 modele facute la Dacia: Logan si inca unul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

E o tactica ca sa isi bage masinile pe piata americana , destept frenchie .Eu astept sa vad o dacia [monster] truck!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

De rasul...curcilor! LOL - imi place de tipul din spate care in timp ce tine curcanii sa se scurga de sange nu isi poate lua ochii de la camera LOL.
http://www.youtube.com/watch?v=92I6-M2vAbQ


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoga spune:

Citat:
citat din mesajul lui monabella
Cica Renault ar fi in vorbe sa cumpere Chrysler.



Eu citisem ca Ford erau in discutii de cumparare a Chrysler-ului... Orsicit, e limpede ca Chrysler e de vinzare. Ceea ce oarecum simplifica putin peisaju' in Detroit...

A.M.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Renault e in parteneriat cu Nissan. Sunt cateva probleme la adusul masinilor din Europa in America, dar daca sunt dispusi de ce nu. Oricum e o idee mult mai buna decat bailoutul.
Truck Dacia mi se pare ca exista, ramane sa apara un roman intreprinzator care sa-l tuneze.

Pantera, Obama a zis si de unde ia banii pt proiecte care sa tna ocupata 10% din populatie? tot de la chinezi sau nu mai au nici ei?
Mult bull in articolul ala dupa parerea mea, sa faca centrale nucleare, sunt mai eficiente decat morile de vant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoga spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

E o tactica ca sa isi bage masinile pe piata americana , destept frenchie .


Nu-i sigur. Chrysler a fost fo' citiva ani si a nemtilor (Daimler) si nu cred c-au invadat piata americana cu tehnologie europeana...

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
Eu astept sa vad o dacia [monster] truck!


Si eu. (Ca denumire ar fi fix ceea ce lipseste dupa camioanele si basculantele DAC si ROMAN :-).)

A.M.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Llaura
Pantera, Obama a zis si de unde ia banii pt proiecte care sa tna ocupata 10% din populatie?


Bani ca bani, da' de unde ia oameni? Ca americanu' mileniului trei nu mai seamana cu post-belicul yankeu intors de pe frontu' european. Acu' standardu' e sa lucrezi in fata computerului cu pauze de sedinte interminabile si nenumarate cafele. Pentru chestii de palmas se importa mexicani si alte natii situate mai la sud de canalul Panama.

Cu banii o rezolva iute -- mai pune de-o tiparitoare, doua... Doar exista precedente -- uita-te la recenta comanda de 700 de miliarde bagata de Bush. Astia de unde crezi ca i-au scos? Din jobenu' cu iepuras?


Citat:
citat din mesajul lui Llaura
tot de la chinezi sau nu mai au nici ei?


Chinejii cre' ca o sa fie ocupati o vreme cu cultivatu' orezului pe la ei. Imi pare ca numa' ce-au intrat si ei in hora asta a "ajutoarelor de criza".


Citat:
citat din mesajul lui Llaura
[...] sa faca centrale nucleare, sunt mai eficiente decat morile de vant.


Si mai poluante. Chiar daca au randament mai scazut, parca tot mai bine cu vint, apa si soare, ca sunt din belsug si nu se prevede a se termina degraba.


A.M.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amoga spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro
Tot mai mult seamana situatia lui Obama cu a lui FDR. [...]


Ce-au facut presedintii americani de la FDR incoace in primele 100 de zile la cirma tarii:

http://awesome.goodmagazine.com/goodsheet/goodsheet009First100Days.html


A.M.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Pai Laura, io zic sa incerci sa intri in contact cu Obama & Co. sa ii explici cam care ar fi planul tau pt problemele americane.Cam toate planurile lui, dupa parerea ta nu sunt bune...de carcotit e usor...

Amoga, ai dreptate cu mana de lucru, trebuie sa si vrea americanu' dar sincer nu cred ca ar putea spune nu.Populatia din orase ca Flint, Michigan are nevoie acuta de joburi si ca ei sunt multi.

Cu masinile...e plina piata americana de tehnologie europeana prin mercedes, bmw, vw, porsche, audi.Chiar nu imi dau seama de ce renault nu a intrat pana acum.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput