Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Bun gasit fetelor!
Oana, scuza-ma se pare ca am intrat prea tarziu!
Trec printr-o perioada super-super stresanta, in care ma pregatesc sa sustin cel mai important examen din viata profesionala si am de depus o mie de acte, hartii si hartiute, in week-endul asta suntem nasi de cununie (duminica, mai precis) in Brasov si a trebuit sa alerg pentru haine potrivite "siluetei" mele actuale (nu puteam sa cumpar mai din vreme pentru ca nu stiam cat de mare o sa imi ajunga burtica) iar luni dimineata la 8 jumate merg la Judecatorie inapoi in Bucuresti. Bietul meu bebel cred ca va fi ametit de atata alergatura.
Incerc sa fac fata cu vitamine prenatale, mancare sanatoasa si somn (cat apuc).
Dicirstea, analiza aceea eu am facut-o din sange la Synevo.
gabryella81, felicitari pentru analize si pentru cele 9 saptamani de sarcina. Mi-ai dat o idee. O sa sarbatoresc si eu cele 13 saptamani cu iaurt maaaaare cu fructe.
iubita, fii mai optimista! Spune-ti ca totul va fi bine, altfel o sa ii transmiti gandurile negative si lui BB si e pacat. Bucura-te de sarcina si fii relaxata si o sa fie totul bine!
Pupam albinutele!


Oana D.
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Oana&year=2009&month=5&day=12&babycount=1
12+

http://www.youtube.com/watch?v=1MQMxP-Fu_0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Oana, stai linistita!
I'm here!

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ganesha, nici o problema, daca stiu, spun, daca nu, nu ma bag sa induc lumea in eroare.
eu ma incurajam ca au mai trecut greturile dar vad ca nu chiar. seara tot ma napadesc.
mai sunt fete pe aici care merg la sala? eu m-am ingrasat rau cu prima sarcina si acum, dat fiind ca tot mergeam regulat la sala, am zis sa continui, dar de fiecare data dupa ce termin patez putin maro (scuze de detalii) si ma gandesc ca poate ar trebui sa renunt. pe dr il vad abia in 2 saptamani si nu stiu, zau...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Multumesc de raspuns Strumfitza!
Am primit azi rezultatul la restul analizelor! Mi-a iesit CMV-IgG pozitiv-36 si CMV-IgM absent. Mai este sau a mai fost cineva in situatia mea?! Sunt cam trista dupa ce am citit pe net... O impresie live mi-ar prinde bine!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 12+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Slynta nu ai fost la doctor cu ele?

9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Alynta...scuza-ma..dar sunt cam adormita

9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Gabriela azi am primit rezultatul . Urmeaza sa o sun in seara asta si sa vorbesc cu ea (ginecologul).

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 12+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Cel mai bine sa o suni..si eu am primit azi analizele...dar nu ma prea pricep ..atat stiu ca au iesit bine..astea le-am facut eu..antitoxoplasma, anticitomegalovirus, antivrusul rubeolic
si AgHBs...astea le-ai facut si tu?

9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Da, fara rubeola. Plus "pachetul de baza"- glicemie sumar urina, hemograma etc.

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 12+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

da..urina si glicemia....uite la anticitomegalovirus si eu am IgG a iesit pozitiv..din cate vad eu aici...

9

Mergi la inceput