Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Astept sa ma tii la curent cu ce-ti spune ginecologul! Si eu o voi face!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 12+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Mie mi le-a vazut azi in graba dar s-a uitat pe ele si mi-a spus ca sunt bune...asa ca stai linistita...si la tine cred ca e la fel...nu fi trista

9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Alynta, daca IgG a iesit pozitiv, dar IgM a iesit negativ, atunci este bine, stai linistita. Invers sa nu fi fost.
Philip, mie nu mi-au dat voie sa merg la sala. Si uite as pierd un abonament pe care am dat o galagie de bani. Incerc sa obtin o hartie de la medic cum ca nu am voie si sa incerc sa-l inghet pana dupa nastere.

Ioana 13+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

buna seara burticilor cum va spuneam mai devreme am fost la ginecoloaga si e totul ok iupiiiiiiiiiiiiii este un de 8 saptamani si 5 zile totul se prezinta ok doamneeeeee am asa niste emotii cand va scriu , am vazut bebicul meu are mugurasi , ii bate inimioara ca nebunaaaaaa, doamne parca nu as vb de mineeeeee sunt in al noulea cer si va doresc la toate numai sanatate va pup si mai vb

9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Felicitari Clodyac pentru bebel si pentru ca totul e ok!
Alynta, daca Igg e pozitiv, inseamna ca ai avut contact cu virusul acela si ca ai anticorpi pentru el (lucru bun, de altfel, pentru ca nu poti sa faci primoinfectia in timpul sarcinii). Igm absent, inseamna ca nu e activ virusul acum. In concluzie, e totul ok. Si eu sunt in aceeasi situatie (ca si alti 90% indivizi din populatia tarii asteia).


Oana D.
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Oana&year=2009&month=5&day=12&babycount=1
13+

http://www.youtube.com/watch?v=1MQMxP-Fu_0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

CLODYAC MA BUCUR CA SUNTETI BINE!
Gabriela, Bebe Beca si Oana_Du multumesc ca m-ati linistit! Voi dormi linistita!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 12+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Buna tuturor!

As dori si eu sa intru pe lista Mamicilor de Albinute de Mai Iunie 2009. Sunt nascuta pe 28.09.1979, ultima menstruatie a fost pe 16.09.2008 iar data probabila a nasterii este 23.09.2009.
Va rog sa-mi spuneti daca datele precizate sunt suficiente sau trebuie sa mai fac si altceva.
Sarcina usoara tuturor!

Va multumesc!

Gabrilici graviduta in 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rudyi spune:

alynta exact aceeasi chestia am patit eu astazi..mi-am luat analizele si la cmv igg mi-a iesit reactiv 4.8 si cmv igm nonreactiv..binenteles m-am panicat rau pana am reusit sa vorbesc cu doctorul care mi-a oferit urmatoarea explicatie: igg arata ca am intrat in contact cu virusul undeva in trecut si avem acesti anticorpi mai multi sau mai putini,dar atat timp cat igm este negativ nu exista virusul activ in organism si totul este ok
ce mi-a mai recomandat mie medicul este sa incerc sa ma imunizez cat pot de mult cu citrice si sa repet analiza asta undeva pe viitor (virusul asta e mai nasol in a 2 a parte a sarcinii)...repetarea analizelor ar trebuii sa ne arate daca anticorpii aia s-au marit ca numar au stagnat sau dimpotriva s-au diminuat... sa creasca nr nu ar fi tocmai indicat, e semn ca "lupta" cu un posibil virus

deci, dupa cum ti-au spus si fetele totul este in regula

o seara frumoasa la burticutze


6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Rudyi multumesc! M-am linistit! Mie mi-a iesit valoarea 36 UA/ml la IgG (CMV).

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 12+]
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

draga clodyac,
ma bucur fffff mult pentru tine. scuza-ma ca nu am rasp astazi la ce spuneai referitor la locatia cabinetului dar eu am cam dormit azi, deci iti dai seama....
felicitari inca o data. ai grija de tine si de bebe. ti-a dat sa iti faci analize?
te . sarcina usoara.

14
mamica de baietel (imi spune inima)

Mergi la inceput