Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

tiana nu mai gandi asa,o sa fie bebele bine ia sa vezi...vrei sa dau bataita cumva

Anca..
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

Citat:
citat din mesajul lui voicu_bebi

tiana nu mai gandi asa,o sa fie bebele bine ia sa vezi...vrei sa dau bataita cumva

Anca..
10+


nu vreau bataieeee.doamne fereste.....vreau un bebeeeeeeeeeee

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns voicu_bebi spune:

asa ,tiana..fii optimista k va fi bine!

Anca..
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

va multumesc la toate pt incurajari si eu sper sa fie un bebic sanatos in burtica diseara dupa ce ajung acasa va scriu promit va pup si va doresc o zi buna in continuare si sa dea dumnezeu sa fim aici pana la sfarsit

9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

happymum iti multumesc pt incurajari si iti doresc multa sanatate stii ca am programare la aceeasi doctorita cu tine ? la doamna pop ioana .... sper sa fie bine te pup

ps nu stiu unde e cabinetul ei , ma duc in micro 19 unde intoarce troleul ? eu asa am inteles ca pe acolo ar fi

9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Iubita tiana sa nu mai vb asa...vei vedea k totul va fi bine...trebuie sa fi optimista ..pt tine si pt bebele tau ..mai ales pt el..

9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

in rest vesti bune..multumim ca ne-ati tinut pumnii ..azi am primit rezultatele analizelor si au iesit bine..maine sarbatorim cu un iaurt mare cele 9 saptamani implinite ..am avut emotii pt ele...acum asteptam sa mergem peste 3 saptamani la echo ..cat mai e pana atunci...dar trec zilele... toate burticutzele

9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Neata burtici!

Ganesha, nu am discutat cu ginecologul despre oprirea euthyrox-ului. Endocrinologul mi-a spus sa-l opresc atata vreme cat inima mea o ia razna, pt. ca hormonii ajung si la bebe si exista riscul sa moara in burtica. Si mai bine sa-l opresc pana saptamana viitoare cand ne putem vedea. Si in acest timp sa vad si cum reactioneaza inima.
Ce sa mai spun, as fi preferat sa fie ca la Rebeca, la ea nu stiam de problemele astea si nu mi-am facut atatea griji. ACum uite ca mai am putin si intru in depresie, ca aud si la ginecolog si la endocrinolog ca trebuie sa am maaare grija ca Doamne fereste se poate intampla ceva cu bebelusul. Si, in loc sa ma bucur de sarcina, imi fac scenarii. Asta este.
Maine sa imi fac si triplu test, sa mai scap de o grija.

Ioana 13+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Fetelor, ajutati o batrana sclerozata! Ca desi sunt la adoua sarcina si ar trebui sa va explic eu frumos cum sta treaba, desi am un dr. foarte calm si meticulos, am uitat sa-mi fac o analiza, am uitat unde am pus trimiterea si am uitat si cum se face. Ma intelegeti ca mi-e cam rusine sa-l sun si sa-l intreb iar, cand eu trebuia sa merg cu rezultatul.

Deci, help me, "ureea plasma" se face din sange sau din col? Ca m-am dus la Romar si m-au intrebat fetele de la receptie de care vreau (ca nu faceau din sange) si m-am blocat.

Si ma enervez si mai tare pentru ca am facut-o de 3 ori pana acum la prima sarcina. Dar (ca sa ma scuz) am facut vreo 20jde analize si nu mai stiu care de unde era.

Sa nu radeti prea tare.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Philip, multumesc pt informatii, chiar nu stiam aceste lucruri si chiar pot spune ca sunt f dezamagita de dr endocrinolog, ar trebui sa-l schimb, e batran si nu-si da prea mult interesul decat sa ma taxeze cat mai mult cand merg la el.
Bebe Beca iti tin pumnii ca totul sa fie bine, e asa un motiv in plus de ingrijorare tiroida asta!!!Si eu stau cu frica in san din cauza ei, sper sa ne fie bine la toate,bebei sa nu aiba probleme si noi la fel. Am asa niste emotii din cauza tiroidei, si abia peste 2 sapt merg laginecolog, daca ar fi dupa mine m-as duce zilnic sa ma asigur ca totul e bine!

9+

Mergi la inceput