MONTIGNAC (109) STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Doar 12% la smantana?! Mie-mi place doar aia cu 30 %

Azi m-am trezit cu pofta de concurs....m-am cantarit si masurat

Greutate-66,2kg
piept-95cm
talie-86cm
coapse-99cm

Pe mine ma inebuneste cantarul asta...oscileaza ca nebunul.
Mie la cateva zile i-mi arata in jurde 1 kg plus sau minus

Hai ca v-am lasat destul.... LA TREABA!

Va pup

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

salut!
Ymca, eu maninc smintina cu carne...pe post de sos...din aia grasa, de 30%.

Sanse, sa fie spor inscrierea la concurs.

De mine, nu stiu ce sa zic, vedem in 10. acum sint cu rusii pe cap, pina au venit am mincat ca sparta, acum ma umflu ca beau apa cu tonele...mi-e sete non-stop...in rest, maninc cit pot de conform: dimineata, lapte cu inka sau decaf, plus finn crisp sau piine neagra. la prinz am carne sau oua in diverse combinatii, seara lapte sau fructe. plus citeva bucatele de cioco neagra si alune sau seminte.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

si off topic: am luat masina de spalat noua si scumpul meu sot s-a decis sa o incerce si el...cu hainele mele albe...plus o pijama rosie....la 60 de grade....prin urmare, am un sertar plin de sosete roz...sint ca scufita din poveste....hihihi...


si mi-am comandat azi mobila pentru birou...deci de saptamina viitoare (cred ca marti ajunge la mine), o sa pot sa scriu mai des, ca acum mi-e destul de greu...stau pe jos, cu tastatura pe genunchi...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

sanse, salutam decizia ta si mult succes!

anca, noi vad ca suntem pe aceeasi lungime de unda...greutati si inaltimi comparabile, rusii in vizita la fel, copii in ianuarie... cine stie ce mai descoperim bucura-te ca a fost rosu...ca eu am pus ceva verde cu alb si-am obtinut niste efecte gri murdar extraordinare...n-am mai putut face nimic cu hainele alea. eu sunt maestra la amestecuri d-astea, pentru ca sunt foarte repezita, si intotdeauna pe maneca unei bluze gasesc o soseta neagra sau alta ciudatenie. cel mai misto a fost cand m-am intors din spital dupa ce-am nascut a doua oara si masina mergea...eu la calculator ca o mama responsabila ce sunt si Sofia ma anunta demna: mama, bani! si-mi arata niste hartii de zeci mii si o suta de mii in masina...pusesem halatul de la spital in care tineam banii de spaga...linistita m-am dus sa studiez procesul, hotarata sa-i las acolo pana la final moment in care o hartie de 500,000 si-a facut aparitia!!! ho ho ho ...totul pana aici! oprit masina, citit cartea cu instructiuni, pus programul de golire apa, scos un milion trei sute, pus la uscat pe birou si continuat programul de rufe colorate. Sofia a primit o jucarie noua in zilele urmatoare cu banii salvati de ea si a fost foarte fericita!

eu azi am avut niste abateri dar cred ca am compensat printr-o cantitate mai mica de mancare...oricum pe mine weekendul ma destabilizeaza mereu.

smantana o voi manca cu branza...nu-mi plac sosurile albe deloc, toate mancarurile trb sa fie rosii ca sa-mi placa...dar rosiile crude nu-mi plac

vointa de fier in continuare si ne-auzim pe 10!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna fetelor

Deci toata lumea e conforma mai putin eu. Nu am mai scris zilele astea pentru ca sunt acasa la parintii mei si am mancat tot aiurea. Adica bunatati dar nemonti. Sper ca efectul sa nu fie dezastruos si de maine la monti iar.

Off-topic Anca m-am uitat la MediaGalaxy la masini de spalat AEG si era 2600 ron. Mult peste bugetul nostru alocat masinii de spalat. Inca cautam...

Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ani, ai gasit magazinul arabesc? am fost ieri si am luat tahina si naut. saptamina viitoare fac humus. mag e pe straduta de pe linga centras si minicenter, pe col, vis-a-vis de bjuteria aiai cu doua nivele. ii zice "rosa" la alimentara. eu ti-am zis ca e scump AEG-ul...noi ne-am incadrat la un Beko, cu bugetul nostru...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Vad ca nu se inghesuie nimeni la raport...ehe, nici eu nu prea am cu ce ma lauda, cred ca mananc prea mult de nu se vede mai nimik ori iar retin apa.La cm se vede ceva, mi s a mai tras burta, dar la kg, numa vreo 600gr

Deci raportul meu e 80.4kg, si 86cm in talie, restul e neschimbat

Va pup

Lori&Luanna(5.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

buna dimineata!

felicitari latrishia!

raportez 80.9KG adica 1.5 kg date jos(82.4 kg aveam la 1 nov)! nu m-am masurat pentru ca era casa plina, venise si tataie dimineata la noi si mai lipseam eu cu ruleta pe-acolo. rog asadar ca cm sa fie lasati neschimbati pana pe 20 nov cand vom avea a doua raportare.

de bucurie azi am avut prima abatere serioasa: un plic de nescafe 3 in 1, care a avut 2 roluri importante: imi va tine de foame ore intregi de-acum incolo si mi-a potolit si pofta de dulciuri!si-am servit 2 wasa goale, in timp ce ma pregateam sa va citesc...dar nu prea am avut ce, asa ca le-am mancat fara material de lectura

voi manca azi niste ficatei de pui la gratar - achizionati deja de la fast-food-ul din colt...si acasa am carnita de pui la cuptor cu sos rosu si usturoi...si struguri sau pomelo.

azi imi mut hainele dintr-un dulap in altul: cele de vara, trec pe planul 2 si sosesc cele de toamna iarna...trebuia sa fac operatiunea asta de multa vreme dar mi-a fost extrem de lene...sper sa nu ma deprim cand voi vedea in cate haine nu incap


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Felicit fetele conforme si siluete

Mie mi-e rusine sa imi expun kilogramele de azi dupa weekendul nesimtit care l-am avut. Eventual greutatea de vineri care era de 58.5 kg daca sunteti dragute si ma pasuiti de data asta .

De azi intru si eu la loc in randul montignacelor. De dimineata am papat niste sunca cu branza telemea si ridichi. Restul mai vedem.


Ani de Stefana (23.01.2008)
Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un scop. - Antoine de Saint-Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

salut
hai ca dau eu raportul, sa mai inveselesc atmosfera aici, ca vad ca nu se lauda nimeni cu mare lucru. la mine se vede pe kilograme faptul ca am avut grija un pic astea 10 zile. nu a fost tocmai 100% monti, am avut si abateri, insa nu majore si nu in cantitati mari. si, din pcate, nu am facut nici sport. am fost si cu rusii pe cap, azi s-au dus...deci e posibil ca in 20 sa fie mai bine...

asadar:
kg:80.0 kg (minus de apropate 2kg)
bust:102
talie:90
coapse:112

meniul de ieri: md-lapte cu wassa, prinz-doua gratare si un mic cu mujdei. cina-fistic si ceai verde

azi am inceput u acelasi lapte cu wassa si niste fistic. plus un cola zero. la prinz cred ca imi fac salata de ciuperci cu avocado. iar la cina vad eu...



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput